Kontrolka motoru svítí

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Kontrolka motoru svítí

Příspěvek od MPavel »

Zdravím všechny. Dnes jsem nastartoval auto po cca dvou dnech stání venku a po nastartování mi nezhasla kontrolka motoru a svítí stále i po dalším nastartování. Co to značí za chybu? Vyčetl jsem zde, že motor spadl do nouzového režimu... Může mi toto prosím někdo objasnit co znamená nouzový režim?
Je mi jasné, že nejlepší by bylo auto píchnout na diagnostiku, ale teď v době svátků bohužel nikoho neseženu a ve středu ráno potřebuji jet na moravu, v pátek pojedu tu samou trasu a v neděli na Šumavu takže dám za tenhle týden přes 1000km. Může se něco s autem stát, když s tím pojedu?
Auto jede naprosto normálně, úplně stejně jako před rozsvícením kontrolky.

Pokud by zde byla nějaká hodná duše, která má diagnostiku a byla by ochotná se mi na to podívat, byl bych velice vděčný a samozřejmě bych to nechtěl zadarmo. Prosím někdo v Praze či okolí.
Ke svému mechanikovi se v toto období asi nedostanu.

Popis auta v podpisu.

Díky
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Kontrolka motoru svítí

Příspěvek od Tomm »

MPavel píše:Zdravím všechny. Dnes jsem nastartoval auto po cca dvou dnech stání venku a po nastartování mi nezhasla kontrolka motoru a svítí stále i po dalším nastartování. Co to značí za chybu? Vyčetl jsem zde, že motor spadl do nouzového režimu... Může mi toto prosím někdo objasnit co znamená nouzový režim?
Je mi jasné, že nejlepší by bylo auto píchnout na diagnostiku, ale teď v době svátků bohužel nikoho neseženu a ve středu ráno potřebuji jet na moravu, v pátek pojedu tu samou trasu a v neděli na Šumavu takže dám za tenhle týden přes 1000km. Může se něco s autem stát, když s tím pojedu?
Auto jede naprosto normálně, úplně stejně jako před rozsvícením kontrolky.

Pokud by zde byla nějaká hodná duše, která má diagnostiku a byla by ochotná se mi na to podívat, byl bych velice vděčný a samozřejmě bych to nechtěl zadarmo. Prosím někdo v Praze či okolí.
Ke svému mechanikovi se v toto období asi nedostanu.

Popis auta v podpisu.

Díky
Pricin proc nezhasla je mnoho, jen vag ti rekne ktera to je doopravdy.

Nemusi to byt v nouzovem rezimu, ale zcela urcite prvne zjisti co s tim je nez pojedes takovou dalku :idea:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Kontrolka motoru svítí

Příspěvek od MPavel »

Tomm píše:
MPavel píše:Zdravím všechny. Dnes jsem nastartoval auto po cca dvou dnech stání venku a po nastartování mi nezhasla kontrolka motoru a svítí stále i po dalším nastartování. Co to značí za chybu? Vyčetl jsem zde, že motor spadl do nouzového režimu... Může mi toto prosím někdo objasnit co znamená nouzový režim?
Je mi jasné, že nejlepší by bylo auto píchnout na diagnostiku, ale teď v době svátků bohužel nikoho neseženu a ve středu ráno potřebuji jet na moravu, v pátek pojedu tu samou trasu a v neděli na Šumavu takže dám za tenhle týden přes 1000km. Může se něco s autem stát, když s tím pojedu?
Auto jede naprosto normálně, úplně stejně jako před rozsvícením kontrolky.

Pokud by zde byla nějaká hodná duše, která má diagnostiku a byla by ochotná se mi na to podívat, byl bych velice vděčný a samozřejmě bych to nechtěl zadarmo. Prosím někdo v Praze či okolí.
Ke svému mechanikovi se v toto období asi nedostanu.

Popis auta v podpisu.

Díky
Pricin proc nezhasla je mnoho, jen vag ti rekne ktera to je doopravdy.

Nemusi to byt v nouzovem rezimu, ale zcela urcite prvne zjisti co s tim je nez pojedes takovou dalku :idea:
Koukám, že jsi z Brna a já pojedu ve středu dopoledne přes Brno. Nevěděl by jsi o někom? Jsem z toho celkem vyjukaný. Zítra zkusím brnknout mechanikovi, ale nevím zda je vůbec v ČR tak se snažím nalézt nějaké řešení.
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Kontrolka motoru svítí

Příspěvek od MPavel »

Tak jsem nakonec zavolal mechanikovi ještě teď a zítra jedu na diagnostiku takže jsem zvědav, co na nás vybafne...
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Kontrolka motoru svítí

Příspěvek od alean »

možná to bude jen brzdový spínač -je to popsané ve FAQ

Uživatelský avatar
rombo
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1947
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka motoru svítí

Příspěvek od rombo »

no me bylo receno ze to muze delat lambda sonda.. taky se mi najednou rozsvitila a mrcha nechtela zhasnout, byl jsem z toho trocha nervozni tak sem volal kamosovi do servisu a prej s tim jezdit muzu ale nemam ho moc trapit :) , kazdopadne jede to stejne jako kdyz nesvitila.. po najeti asi 100km, mozna o neco vic sama zhasla :?: .. no po novym roce jedu na diagnostiku tak uvidime co to na me vysype.. doufam ze nic :lol:

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Kontrolka motoru svítí

Příspěvek od MPavel »

Tak jsem přijel z diagnostiky. Zaznamenána jedna chyba a to: plus zkrat lambda sonda, sporadická chyba. Číslo a detaily si již nepamatuji. Každopádně dnes ráno když jsem nastartoval tak kontrolka už nesvítila. Závadu jsme vymazali no a uvidíme co se bude dál dít. Předpokládám, že to nebylo nic zásadního...
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
rombo
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1947
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka motoru svítí

Příspěvek od rombo »

MPavel píše:Tak jsem přijel z diagnostiky. Zaznamenána jedna chyba a to: plus zkrat lambda sonda, sporadická chyba. Číslo a detaily si již nepamatuji. Každopádně dnes ráno když jsem nastartoval tak kontrolka už nesvítila. Závadu jsme vymazali no a uvidíme co se bude dál dít. Předpokládám, že to nebylo nic zásadního...
tak presne v to doufam taky, kamosovi to na 1.6 16V dela to samy.. s jednim rozdilem ze mu tam v te kontrolce sviti check ale ma asi jiny budiky :wink: .. kazdopadne ted mu to zas nesviti, je to na blazna :D

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Kontrolka motoru svítí

Příspěvek od MPavel »

rombo píše:
MPavel píše:Tak jsem přijel z diagnostiky. Zaznamenána jedna chyba a to: plus zkrat lambda sonda, sporadická chyba. Číslo a detaily si již nepamatuji. Každopádně dnes ráno když jsem nastartoval tak kontrolka už nesvítila. Závadu jsme vymazali no a uvidíme co se bude dál dít. Předpokládám, že to nebylo nic zásadního...
tak presne v to doufam taky, kamosovi to na 1.6 16V dela to samy.. s jednim rozdilem ze mu tam v te kontrolce sviti check ale ma asi jiny budiky :wink: .. kazdopadne ted mu to zas nesviti, je to na blazna :D
Check mi nesvítil, ale spíš to bude jinýma budíkama. I když v návodu je namalovaný motor se slovem check, ale ten asi nebude moc objektivní. Frcaj to na víc typů a po různých úpravách apod. to ani neaktualizujou.
Mechanik mi říkal, že se to u těhle motorů stává...
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka motoru svítí

Příspěvek od Ondrej »

Jo je to kontolka emisí akorát tam pod tím není nápis check. Tohle je klasika u GIV, jezdit bych se nebál pokud (dokud) to jede normálně, ale tipoval bych že se ti brzy rozfítí znova a stejně jí budeš muset vyměnit. Mě to takhle dělalo sporadicky, vždycky jsem to smáznul a za pár desítek kilometrů sebou auto trochu škublo a znova se to oběvilo, přestalo to až s výměnou sondy.

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Kontrolka motoru svítí

Příspěvek od MPavel »

Najeto 450km a zatím v pohodě. Je mi jasné, že to nevydrží věčně a časem výměna přijde na řadu, ale doufám, že mi řekne jaká lambda bude v háji. Četl jsem, že jich tenhle motor má snad dvě...
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“