Kontrola množství oleje v převodovce, obtížné řazení

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomino123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava

Kontrola množství oleje v převodovce, obtížné řazení

Příspěvek od tomino123 »

Nevím jestli už tady toto téma nebylo probíráno, jestli ano tak se omlouvám. Zajímalo by mě, jak zjistím množství oleje v převodovce. Jestli je někde kontrolní šroub, nebo nějaká měrka. Poslední dobou mi totiž jde obtížně zařazovat 1. a 2. rychlost za jízdy. Když úplně zastavím tak to jde docela lehce.Zdá se mi jako by tam bylo něco zaseklého, až v určitou chvíli (když skoro stojím) to povolí.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Kontrola množství oleje v převodovce, obtížné řazení

Příspěvek od Tomm »

tomino123 píše:Nevím jestli už tady toto téma nebylo probíráno, jestli ano tak se omlouvám. Zajímalo by mě, jak zjistím množství oleje v převodovce. Jestli je někde kontrolní šroub, nebo nějaká měrka. Poslední dobou mi totiž jde obtížně zařazovat 1. a 2. rychlost za jízdy. Když úplně zastavím tak to jde docela lehce.Zdá se mi jako by tam bylo něco zaseklého, až v určitou chvíli (když skoro stojím) to povolí.
To co popisujes je asi normalni (pro starsi prevodovky), me to dela to same. Nekdy pomuze trochu pridat plyn.

Muzes zkusit vymenit olej, ale nemyslim ze by se to vyrazne zlepsilo. Doporucuju se drzet normy 75W-90 a GL4 nebo GL4+.

Sroub na prevodovce je, resp. myslim ze jsou dva. Jeden vypustny a jeden kontrolni, tim kontrolnim se to doplnuje tak dlouho, dokud nezacne vytikat ven (tim stejnym otvorem).
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
vrabco11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kontrola množství oleje v převodovce, obtížné řazení

Příspěvek od vrabco11 »

mam ten isty problem. vymenil som olej v prevodovke ale zlepsenie ziadne tekze vymena oleja nepomoze :(

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola množství oleje v převodovce, obtížné řazení

Příspěvek od Toxyz »

vrabco11 píše:mam ten isty problem. vymenil som olej v prevodovke ale zlepsenie ziadne tekze vymena oleja nepomoze :(
kdysy tu bylo téma že se dají táhla seřídit a hned je to lepší...já mám tu zkušenost že jsem v létě řešil jiný problém a malinko jsme hýbal s motorem a dle mého to mělo vliv i na řazení...možná je to jen pocit

tomino123: při pohybu vozu bys tam jedničku moc dávat neměl, správně to klade odpor
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: Kontrola množství oleje v převodovce, obtížné řazení

Příspěvek od Type-17 »

muzou to byt ty klouby tahel delalo mi to na G1 ale nekdy i pri stani tak jsem koupil celou sadu a vymenil a vse bylo ok. jaky to muze delat koule na saltce kdyz je trochu volnejsi
Toxyz píše:
vrabco11 píše:mam ten isty problem. vymenil som olej v prevodovke ale zlepsenie ziadne tekze vymena oleja nepomoze :(
kdysy tu bylo téma že se dají táhla seřídit a hned je to lepší...já mám tu zkušenost že jsem v létě řešil jiný problém a malinko jsme hýbal s motorem a dle mého to mělo vliv i na řazení...možná je to jen pocit

tomino123: při pohybu vozu bys tam jedničku moc dávat neměl, správně to klade odpor

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Kontrola množství oleje v převodovce, obtížné řazení

Příspěvek od duduh »

:wink: Jestli Ti to pomůže tak čučni tady.
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=3 ... a&start=20

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola množství oleje v převodovce, obtížné řazení

Příspěvek od Ondrej »

Olej vyměn, tím nic nezkazíš. Ale to co popisuješ bývá obykle problém táhel. Jak psal už někdo výše, seřídit promazat a uvidíš že to půjde líp. Mě to dělalo taky, nechal jsem to seřídit jednou za čas to prostříknu olejem a jde to úplně sametově.

Uživatelský avatar
tomino123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava

Re: Kontrola množství oleje v převodovce, obtížné řazení

Příspěvek od tomino123 »

Zkusím teda zkouknout ty táhla řázení a zkontroluju ten olej. Tak zatím vám všem moc děkuji za rady.

Uživatelský avatar
NStorm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 17.01.2008 09:53

Re: Kontrola množství oleje v převodovce, obtížné řazení

Příspěvek od NStorm »

ještě je možnost jak bylo řešeno natočení motoru pokud to bylo bouraný tak už může být jiný natočení vůči převodovce ale větší pravděpodobnost je to stáří a povolení táhel 8)
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“