Benzin v oleji

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
boston
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 05.10.2007 18:49
Bydliště: Ústí nad Labem

Benzin v oleji

Příspěvek od boston »

Přibylo mi asi 2mm na rysce mot. oleje.Bohužel po očuchání je zřejmý,že se mi do oleje dostává benzin.Je mi jasný,že jezdit s tim si koleduju vo pěknej průser(jestli už nenastal).Kompresní tĺaky jsou O.K.Dotaz:Můžete poradit všechny možný možnosti kudy se benzin může dostávat do oleje?Co sem zatim stačil zjistit tak určitý malý množstvi se tam dostává v režimu krátkých jízd což je muj případ(5+5km 90%jízd),ale tohle je moc.Předem dík
Motorizace: GolfIV 1,6 74kW AKL

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Benzin v oleji

Příspěvek od alean »

boston píše:Přibylo mi asi 2mm na rysce mot. oleje.Bohužel po očuchání je zřejmý,že se mi do oleje dostává benzin.Je mi jasný,že jezdit s tim si koleduju vo pěknej průser(jestli už nenastal).Kompresní tĺaky jsou O.K.Dotaz:Můžete poradit všechny možný možnosti kudy se benzin může dostávat do oleje?Co sem zatim stačil zjistit tak určitý malý množstvi se tam dostává v režimu krátkých jízd což je muj případ(5+5km 90%jízd),ale tohle je moc.Předem dík
Motorizace: GolfIV 1,6 74kW AKL
mi ty 2mm nepřipadjí ještě na nějakou poruchu,podle toho co píšeš. většinou se při delší jízdě ten benzín vypaří.Kolik máš na tom oleji najeto? zkus to pravidelně měřit pokud možno ve stejných podmínkách a uvidíš jestli přibývá dál.

boston
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 05.10.2007 18:49
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Benzin v oleji

Příspěvek od boston »

Na oleji mam právě málo v podstatě po výměně.Jen 2000Km.Ten benzin je z něj ale cejtit výrazně.

Bobek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 17.01.2008 21:25
Bydliště: Slovensko

Re: Benzin v oleji

Příspěvek od Bobek »

benzín sa tam dostava cez piestovu skupinu, jazdiš velmi kratke trate, motor a olej je studený-zápalná zmäs bohatá/sytičový režim/ V akom stave sú sviečky+kable? Nevhodné sviečky/studené/za studena zle spalujú. Doporučujem original sviečky VW vid katalog ETKA. Motor nedymí na tmavý dym/bohatá zmes-zápach z vyfuku po benzíne/ ako diesel? :) Nezabudni skontrolovat testerom čidlo teploty+regulaciu lamdasondy. Ak by čidlo klamalo t.j.vykazovalo nižšiu teplotu ako realna- R.J.by davala vyšiu davku paliva-následne sa sanašajú sviečky a lamdasonda. Ak všetko vyskušaš a pomôže to, nezabudni raz za tyžden prevetrat motor dlhšou jazdou cca 15km a viac. 8)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“