Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od H8me »

Ahoj - dnes jsem vyčistil škrtící klapku (zkontroloval nastavení - uplně otevřená - při sešláplém plynu, uplně zavřená při žádném plynu), výměnil jsem sací potrubí od vzduch. filtru ke škrtící klapce (originál za 1400Kč), protože jsem mel odbočku k oleji vymlacenou - kolísaly otáčky při volnoběhu. Po nastartování mám otáčky cca 1000ot/min, jakmile sešlápnu plyn, tak otáčky zůstanou na 1200ot/min a pomalinku klesají na 1000ot/min. Při jízdě se sešláplým plynem žádný problém, ale sundám nohu z plynu a auto začne dost cukat :( nevíte čím by to mohlo být? Vím, že se to tu řešilo, ale já čistil klapku a měnil to potrubí, tak proto píši nové téma :(
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od GolfinoIV »

nemas to cislo hadice
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od H8me »

1J0 129 684 CG
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od DworiBak »

Podle mě nemáš udělaný základní nastavení klapky aby si mohl udělat základní nastavení musíš vymazat adaptační hodnoty.Nebo špatně vyčištěná klapka 8)

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od H8me »

jako zakladni nastaveni klapky pres VAG ??? ... nez jsem menil tu trubku a cistil klapku, tak vse fungovalo OK ... :(
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
AndyNawaro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od AndyNawaro »

Me to dela taky ale jak kdy. Jakmile po sundani nohy z plynu auto zacne cukat tak vypnu motor a nastartuju znovu a je vse v pohode.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od DworiBak »

H8me píše:jako zakladni nastaveni klapky pres VAG ??? ... nez jsem menil tu trubku a cistil klapku, tak vse fungovalo OK ... :(
jojo :)

mixo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.01.2008 22:28
Bydliště: Trenčín

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od mixo »

no mne to robi nieco podobne najprv mam volnobeh 900 po pridani plynu kolise medzi 1100 a 1200 klapka vycistena a nastavena cez vag a este som menil aj sviecky. a tiez ked pridam a potom pustim plyn auto trochu cukne.

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od dawenow »

měl jsem podobnou zkušenost , taky jsem měnil plastovou hadici ke škrtící klapce, přitom nechal vyčistit škrtící klapku potom přes VAG nech provést základní nastavení , jelikož auto má načtené ty špatné hodnoty před výměnou dílu , a potom by mělo být vše ok, ale taky to může trvat určitou dobu než si to jakoby sedne do ok hodnot je to zvláštní ale několik lidí mi to potvrdilo , že se jim to po vyčištění klapky otáčky ustálily až po určité době ježdění , tak uvidíš

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od H8me »

dawenow píše:měl jsem podobnou zkušenost , taky jsem měnil plastovou hadici ke škrtící klapce, přitom nechal vyčistit škrtící klapku potom přes VAG nech provést základní nastavení , jelikož auto má načtené ty špatné hodnoty před výměnou dílu , a potom by mělo být vše ok, ale taky to může trvat určitou dobu než si to jakoby sedne do ok hodnot je to zvláštní ale několik lidí mi to potvrdilo , že se jim to po vyčištění klapky otáčky ustálily až po určité době ježdění , tak uvidíš
Ahojky - snad jo - ted jsem to byl zkusit - a auto po nastartovani ma 1000ot/min - seslapnu plyn a autu na volnobeh kolisaj otacky od 1000 do 1300ot/min - ve frekvenci trochu mensi jak 1 sekunda ... snad to bude dobry! jsem z toho NA NERVY !!! kdyz jsem s tim vcera jel, tak jsem si pripadal jak zacatecnik z autoskoly!!! :(
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od dawenow »

H8me píše:
dawenow píše:měl jsem podobnou zkušenost , taky jsem měnil plastovou hadici ke škrtící klapce, přitom nechal vyčistit škrtící klapku potom přes VAG nech provést základní nastavení , jelikož auto má načtené ty špatné hodnoty před výměnou dílu , a potom by mělo být vše ok, ale taky to může trvat určitou dobu než si to jakoby sedne do ok hodnot je to zvláštní ale několik lidí mi to potvrdilo , že se jim to po vyčištění klapky otáčky ustálily až po určité době ježdění , tak uvidíš
Ahojky - snad jo - ted jsem to byl zkusit - a auto po nastartovani ma 1000ot/min - seslapnu plyn a autu na volnobeh kolisaj otacky od 1000 do 1300ot/min - ve frekvenci trochu mensi jak 1 sekunda ... snad to bude dobry! jsem z toho NA NERVY !!! kdyz jsem s tim vcera jel, tak jsem si pripadal jak zacatecnik z autoskoly!!! :(
presne chapu tve pocity dej tomu cas , to sedne , to zakladni nastaveni si provadel?????

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od H8me »

dawenow píše:
H8me píše: Ahojky - snad jo - ted jsem to byl zkusit - a auto po nastartovani ma 1000ot/min - seslapnu plyn a autu na volnobeh kolisaj otacky od 1000 do 1300ot/min - ve frekvenci trochu mensi jak 1 sekunda ... snad to bude dobry! jsem z toho NA NERVY !!! kdyz jsem s tim vcera jel, tak jsem si pripadal jak zacatecnik z autoskoly!!! :(
presne chapu tve pocity dej tomu cas , to sedne , to zakladni nastaveni si provadel?????
No pres pocitac ne-e .... jen jsem delal mechanicky zakladni nastaveni - cili vycistil jsem klapku a zkontroloval krajni polohy (uplne otevreno, uplne zavreno) a vsechno ok!
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od dawenow »

H8me píše:
dawenow píše: presne chapu tve pocity dej tomu cas , to sedne , to zakladni nastaveni si provadel?????




No pres pocitac ne-e .... jen jsem delal mechanicky zakladni nastaveni - cili vycistil jsem klapku a zkontroloval krajni polohy (uplne otevreno, uplne zavreno) a vsechno ok!
tak ted nechej provest zakladni nastaveni pres VAG , nejlepe jestli nekoho znas kdo ma VAG , jednou jsem byl ve VW Opava a daval jsme za to 150 kc, prace na minutu ,

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od H8me »

jo to nebude problem, mam znamyho v VW servise --- ale zase otravovat lidi :( njn co uz!
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
JanoXXL
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od JanoXXL »

H8me píše:jo to nebude problem, mam znamyho v VW servise --- ale zase otravovat lidi :( njn co uz!
Tak si ten kabel kup. Par ludi to tu predava ako je Paskal, Hampli... Napriklad baciluss si ho vyrobil uplne sam.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“