Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

mixo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 05.01.2008 22:28
Bydliště: Trenčín

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od mixo »

no nechcem zavadzat ale tusim sa to da aj bez vagu odpojením baterky a naslednym pripojenim baterky ale ci to funguje to neviem ja som to urobil cez vag. za skusku nic neda skus to pozret vo Faq tusim tam to bolo

AdamisX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 27.11.2007 20:33
Bydliště: Plzeň

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od AdamisX »

Zdravim, mám ten samý problém. Až na to že mě auto necuká, "pouze" kolísají otáčky na volnoběh mezi 700 - 850ot/min. Nejprve jsem si myslel že mi u elektrikáře nastavily špatně klapku. zajel jsem tedy ke známému z VW a ten mi jí nastavil. Žádné zlepšení ale nenastalo. Mám i vyměněnou lambdu, ale problém neodezněl. Zajel jsem ještě k jinému známému co se zabývá diagnostikou a ten zkontroloval klapku, která je OK a zjistil že mám chudou směs. Zkusíme tedy ještě vyměnit váhu vzduchu a jestli to nebude tím tak se z toho už zbláznim. Kámošovi to třeba dělalo čidlo na teplotu chladící kapaliny, to já mám ale ok.

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od dawenow »

AdamisX píše:Zdravim, mám ten samý problém. Až na to že mě auto necuká, "pouze" kolísají otáčky na volnoběh mezi 700 - 850ot/min. Nejprve jsem si myslel že mi u elektrikáře nastavily špatně klapku. zajel jsem tedy ke známému z VW a ten mi jí nastavil. Žádné zlepšení ale nenastalo. Mám i vyměněnou lambdu, ale problém neodezněl. Zajel jsem ještě k jinému známému co se zabývá diagnostikou a ten zkontroloval klapku, která je OK a zjistil že mám chudou směs. Zkusíme tedy ještě vyměnit váhu vzduchu a jestli to nebude tím tak se z toho už zbláznim. Kámošovi to třeba dělalo čidlo na teplotu chladící kapaliny, to já mám ale ok.
zkontroluj hadici od váhy vzduchu do skrtici klapky a hlavne jeji odbocku k motoru , jestli neni praskla a nenasava falesny vzduch ( je tam takova jakoby harmonika tak hlavne tohle )

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od dawenow »

mixo píše:no nechcem zavadzat ale tusim sa to da aj bez vagu odpojením baterky a naslednym pripojenim baterky ale ci to funguje to neviem ja som to urobil cez vag. za skusku nic neda skus to pozret vo Faq tusim tam to bolo
asi pred rokem kdyz jsem cistil skrtici klapku jsem tohle zkousel, docetl jsem se ze to musi byt na dele nez 12 hod, ale stejne jsem nakonec nechal nastaveni provest pres VAG, myslim , ze to nefunguje ( domnivam se)

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od H8me »

dawenow píše:
AdamisX píše:Zdravim, mám ten samý problém. Až na to že mě auto necuká, "pouze" kolísají otáčky na volnoběh mezi 700 - 850ot/min. Nejprve jsem si myslel že mi u elektrikáře nastavily špatně klapku. zajel jsem tedy ke známému z VW a ten mi jí nastavil. Žádné zlepšení ale nenastalo. Mám i vyměněnou lambdu, ale problém neodezněl. Zajel jsem ještě k jinému známému co se zabývá diagnostikou a ten zkontroloval klapku, která je OK a zjistil že mám chudou směs. Zkusíme tedy ještě vyměnit váhu vzduchu a jestli to nebude tím tak se z toho už zbláznim. Kámošovi to třeba dělalo čidlo na teplotu chladící kapaliny, to já mám ale ok.
zkontroluj hadici od váhy vzduchu do skrtici klapky a hlavne jeji odbocku k motoru , jestli neni praskla a nenasava falesny vzduch ( je tam takova jakoby harmonika tak hlavne tohle )
Ahoj - jj s tou trubkou to muzu potvrdit, mel jsem ten samy problem - kolisaly mi otacky na volnobehu - tak jsem vymenil saci potrubi a ted to dela tenhle problem :P ... jinak na nove trubce uz je ta odbocka vymyslena lepe ... nez ta harmonika ;)
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od GolfinoIV »

H8me píše:
dawenow píše: zkontroluj hadici od váhy vzduchu do skrtici klapky a hlavne jeji odbocku k motoru , jestli neni praskla a nenasava falesny vzduch ( je tam takova jakoby harmonika tak hlavne tohle )
Ahoj - jj s tou trubkou to muzu potvrdit, mel jsem ten samy problem - kolisaly mi otacky na volnobehu - tak jsem vymenil saci potrubi a ted to dela tenhle problem :P ... jinak na nove trubce uz je ta odbocka vymyslena lepe ... nez ta harmonika ;)

a pisala ti diagnostika nejaku chybu?
okrem lamdy
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od H8me »

GolfinoIV píše:
H8me píše: Ahoj - jj s tou trubkou to muzu potvrdit, mel jsem ten samy problem - kolisaly mi otacky na volnobehu - tak jsem vymenil saci potrubi a ted to dela tenhle problem :P ... jinak na nove trubce uz je ta odbocka vymyslena lepe ... nez ta harmonika ;)

a pisala ti diagnostika nejaku chybu?
okrem lamdy
kdyz jsem byl na diagnostice - cca pred 2 mesicema tak to nehlasilo zadnou chybu, jen vyhrivani zrcatek :)
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od GolfinoIV »

H8me píše:
GolfinoIV píše:
a pisala ti diagnostika nejaku chybu?
okrem lamdy
kdyz jsem byl na diagnostice - cca pred 2 mesicema tak to nehlasilo zadnou chybu, jen vyhrivani zrcatek :)
to asi vacsine z nas.
a to si bol pred vymenou tej hadice?
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
JanoXXL
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od JanoXXL »

Stale len a len o tom istom ;).

Skontrolovat:

1 - vzduchovy filter
2 - lamda sondu
3 - vaha vzduchu
4 - prepojovaciu saciu trubku / harmoniku /
5 - sviecky
6 - cidlo teploty
7 - vycistit skrtiacu klapku
8 - nastavit zakladne parametre cez VAG
9 - prezistit ci motor dostava dostatok zmesi

Tot vse!

Ak je vsetko v poriadku, tak je pravdepodobne v haji potenciometer.

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od H8me »

GolfinoIV píše:
H8me píše: kdyz jsem byl na diagnostice - cca pred 2 mesicema tak to nehlasilo zadnou chybu, jen vyhrivani zrcatek :)
to asi vacsine z nas.
a to si bol pred vymenou tej hadice?
no hadici jsem menil v sobotu ted :) viz predesla stranka ;)
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od GolfinoIV »

mam maly problem od istej doby mi strasne kolisu otacky dost vyrazne sa rozkolisu na volnobehu a motor skapne, na vagu so zistil chybu vahy vzduchu tak som ju vymenit ale ziadne zlepsenie nenastalo. ma niekto nejaky napad co to moze byt.
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
bluerunner
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 13.02.2008 11:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od bluerunner »

Cus. mam podobny problem. Az jednou soslo ke zhanuti motoru a rosviceni EPC a kontrolky motoru. Po nastartovani to chvily cukalo. Rano to bylo ok akorat svitila kontrolka motoru. Pak to pres den zhasla.
Zajel jsem do VW servisu kde mam znameho. Pocitac hlasil chybu u cidla nadmořské vysky. Z praxe je pry chyba ve ventilu zpetneho vedeni vyfukovych plynu do sani. Pry konstkukteri kdyz vymysleli tenhle system nepocitali stim, ze se ten ventil podela. Kamrad ma stejny motor v Golfu a naprosto stejna vec i diagnostikovana zavada. Oprava cca 6000 vc prace ale to v jednom mensim servisu VW kde mam nejakou slevu.

Uživatelský avatar
jarsel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od jarsel »

Ahoj! Mám taky podobnej problem. Auto zdecha na volnoběhu ale jen jednou z deseti ,když vyřadím tak ot. klesnou normalně a po desate to zdechne ! Měl jsem to na diag. a vše ok. Klapa vyčištěna a udělane zakl. nastaveni , nove svičky original , novy palivov. filtr ,vyměněnej olej , novy vzduch filtr. a pořad je to stejne! Spotřeba asi 8,2 což se mi zdá dost! Mrknu ještě na tu hadici ,jak jsem tu četl ale nevim nevim .
Poradite mi někdo ještě něco? díík. Golf 1,4 16 V . Jarsel.

Uživatelský avatar
jarsel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od jarsel »

Tak už to mam OK ! Byla to tenka hadička od podtlaku klapy! Tet je to paráda! :D

Uživatelský avatar
vlenko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipt. Mikulas SK

Re: Volnoběh 1200ot/min, auto cuká :(

Příspěvek od vlenko »

jarsel píše:Tak už to mam OK ! Byla to tenka hadička od podtlaku klapy! Tet je to paráda! :D
Ak sa Ti da , prosim ta odfot , ktora hadicka to bola, lebo mozno to poriesi aj moj problem, dopradu dakujem.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“