Přísada do Motoru Vw Golf 4

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Přísada do Motoru Vw Golf 4

Příspěvek od xerxes »

Zdravím Klubaky.Na jaře se Chystám vyměnit olej v motoru jedna se o Motor 1.6 16V kod Azd najeto mám 104 000km používám Olej Castrol magnatec 5W 40>a chcel bych pridat do oleje nějakou Přisadu.Ale nevím Kterou a jestli tomu neublížim.Díky.

Uživatelský avatar
alean
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1644
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: North Moravia

Re: Přísada do Motoru Vw Golf 4

Příspěvek od alean »

luki píše:Zdravím Klubaky.Na jaře se Chystám vyměnit olej v motoru jedna se o Motor 1.6 16V kod Azd najeto mám 104 000km používám Olej Castrol magnatec 5W 40>a chcel bych pridat do oleje nějakou Přisadu.Ale nevím Kterou a jestli tomu neublížim.Díky.
a máš nějaký důvod proč tam chceš nějakou přísadu dávat?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Přísada do Motoru Vw Golf 4

Příspěvek od xerxes »

alean píše:
luki píše:Zdravím Klubaky.Na jaře se Chystám vyměnit olej v motoru jedna se o Motor 1.6 16V kod Azd najeto mám 104 000km používám Olej Castrol magnatec 5W 40>a chcel bych pridat do oleje nějakou Přisadu.Ale nevím Kterou a jestli tomu neublížim.Díky.
a máš nějaký důvod proč tam chceš nějakou přísadu dávat?
Ahoj,Důvod nemam ale myslel jsem ze to tomu motoru nějak pomuže.

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Přísada do Motoru Vw Golf 4

Příspěvek od MPavel »

Motoru to nijak nepomůže. To nejlepší už je v oleji z továrny a nějakýma přísadama toho už moc nezlepšíš. Pokud motor běží dobře vůbec bych neexperimentoval a jezdil dál na stejný olej bez jakýchkoliv přísad! Pokud chceš motoru nějak pomoci tak mu třeba kup nový vzduchový filtr od KN.
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Přísada do Motoru Vw Golf 4

Příspěvek od xerxes »

MPavel píše:Motoru to nijak nepomůže. To nejlepší už je v oleji z továrny a nějakýma přísadama toho už moc nezlepšíš. Pokud motor běží dobře vůbec bych neexperimentoval a jezdil dál na stejný olej bez jakýchkoliv přísad! Pokud chceš motoru nějak pomoci tak mu třeba kup nový vzduchový filtr od KN.
O.k Bude se držet rady skušenejšiho :lol:.Ja jsem se nedávno ptal na PS 23 a strašne si to vychvalujou ale spiš do staršich motoru.že?Ten Filtr si koupim!

Uživatelský avatar
danopanci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: Přísada do Motoru Vw Golf 4

Příspěvek od danopanci »

luki píše:
MPavel píše:Motoru to nijak nepomůže. To nejlepší už je v oleji z továrny a nějakýma přísadama toho už moc nezlepšíš. Pokud motor běží dobře vůbec bych neexperimentoval a jezdil dál na stejný olej bez jakýchkoliv přísad! Pokud chceš motoru nějak pomoci tak mu třeba kup nový vzduchový filtr od KN.
O.k Bude se držet rady skušenejšiho :lol:.Ja jsem se nedávno ptal na PS 23 a strašne si to vychvalujou ale spiš do staršich motoru.že?Ten Filtr si koupim!
No myslím si, že extra tomu motoru nepomôžeš keď v normálnej prevádzke používaš KN, ktorý musí minimálne raz za mesiac-dva preperať a olejovať. V lete ho znečisťuje prach, v zime posyp.
Určite sa spriechodní a zlepší ninimálne dýchanie motora, ale nič viac. Vymeň olej, vymeň vzduchový filter a keď budeš mať najazdené viac ako 200 000 km tak uvažuj o nejakom aditíve, alebo prejdi na 10W-40

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Přísada do Motoru Vw Golf 4

Příspěvek od MPavel »

luki píše:
MPavel píše:Motoru to nijak nepomůže. To nejlepší už je v oleji z továrny a nějakýma přísadama toho už moc nezlepšíš. Pokud motor běží dobře vůbec bych neexperimentoval a jezdil dál na stejný olej bez jakýchkoliv přísad! Pokud chceš motoru nějak pomoci tak mu třeba kup nový vzduchový filtr od KN.
O.k Bude se držet rady skušenejšiho :lol:.Ja jsem se nedávno ptal na PS 23 a strašne si to vychvalujou ale spiš do staršich motoru.že?Ten Filtr si koupim!

No upřímně já bych to nedal ani do staršího motoru. Já prostě těmhle přípravkům nevěřím a vzhledem k tomu, že olej je jediná věc, která udržuje motor v provozuschopném stavu tak bych s ním neexperimentoval. Lij tam stále stejný olej jaký jsi doposavaď používal.
S KN filtry osobní zkušenost nemam. Ty prachy co za to chtějí (orig. vložka do airboxu) je mi líto vydat. Ale co vím od ostatních tak si to celkem chválí.
Vzhledem k tomu, že máš motor AZD což je to samé jako mam já tak zkus čepovat natural 98. Já ho teď beru a motor je pod plným plynem živější a ty prachy co vydáš navíc není zas taková tragédie. Na jednu nádrž to dělá asi kilo navíc.
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
tazi
Profík
Profík
Příspěvky: 1075
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Přísada do Motoru Vw Golf 4

Příspěvek od tazi »

Taky se prilklanim k tomu ze pokud mas dobry olej tak uz to nic dalsiho nepotrebuje.
Dalsi primesi jsou vyhozene penize a motoru to nepomuze. Nekdy spise naopak.
Pravidelne ho menit spolu s filtrem a neni problem a motor si bude chrochtat :-)
Stěrače BOSCH AEROTWIN - Sportovní filtry KN - Brzdové kotouče za nejlepší ceny
http://www.tuningstyle.cz E-shop s tuningovými díly a autodoplňky
TUNING a NÁHRADNÍ DÍLY na všechny vozy

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Přísada do Motoru Vw Golf 4

Příspěvek od xerxes »

tazi píše:Taky se prilklanim k tomu ze pokud mas dobry olej tak uz to nic dalsiho nepotrebuje.
Dalsi primesi jsou vyhozene penize a motoru to nepomuze. Nekdy spise naopak.
Pravidelne ho menit spolu s filtrem a neni problem a motor si bude chrochtat :-)
Dobře tak akorát vyměnim olej a filtry.Ale do vzduchového investuje a koupím nějaky lepší ale ještě nevím jaky.Nečekám od toho nějake zázraky ale snad to něco pomuže.Celou dobu co to auto mám tak tam leju V Power Racing.Tak ani nevím Jestli to je lepší nebo stejné :D .

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“