Prosím o radu zvuk z motoru

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
kutilov
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Okolí Prahy

Prosím o radu zvuk z motoru

Příspěvek od kutilov »

Prosím o radu mam Boru 2.3 V5 110Kw kolem 3000tis.ot. se ozívá takovej zvuk takoví klepání ale nevím co to je zvuk se projevuje až při úplném prohřátí motoru za studena ne tak za 6-9km to začne dělat. Pozoruji to již nějakou dobu. Pozoroval jsem to při otevřené kapotě a posluchal jsem když jsem přidával plyn možná někde od klínoveho řemenu nějaká kladnka ale taky možná z víka ventilu.Nevíte co to může bejt? Při volnoměhu je vše ok.
Dík za odpověd a rady.

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Prosím o radu zvuk z motoru

Příspěvek od MPavel »

kutilov píše:Prosím o radu mam Boru 2.3 V5 110Kw kolem 3000tis.ot. se ozívá takovej zvuk takoví klepání ale nevím co to je zvuk se projevuje až při úplném prohřátí motoru za studena ne tak za 6-9km to začne dělat. Pozoruji to již nějakou dobu. Pozoroval jsem to při otevřené kapotě a posluchal jsem když jsem přidával plyn možná někde od klínoveho řemenu nějaká kladnka ale taky možná z víka ventilu.Nevíte co to může bejt? Při volnoměhu je vše ok.
Dík za odpověd a rady.
Pokud to výchází od rozvodů tak bych je nechal zkontrolovat. Něco tam možná prasklo, možná už není dobré ložisko na jedné z kladek.
Něco podobného se stalo mě. Začalo mi něco chrastit v motorovém prostoru, hlavně za studena a v nižších otáčkách. Pak se to i trochu projevovalo za tepla. Vycházelo to přímo z rozvodů a zjistili jsme, že prasklo plastové vedení na vodící kladce, které se ulomylo na dvě části, jedna část se dostala záhadným způsobem do horního prostoru rozvodů a druhá zůstala vespod. Měl jsem štěstí jak prase. Řemen naštestí nijak nespadl a držel tam kde má a to jsem na to ujel asi 100km.
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu zvuk z motoru

Příspěvek od Ondrej »

Ha tak to mám ten stejnej problém, kolem 3tis.tam něco chrastí. Mám AQN V5 125Kw. Dej vědět jak to dopadlo. Tu kontrolu rozvodů by to určo chtělo. Je tam rozvodovej řetěz, údajně je to bezúdržbový ale kladky se podle mě mohou vylítat stejně jako s řemenem.

Uživatelský avatar
kutilov
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Okolí Prahy

Re: Prosím o radu zvuk z motoru

Příspěvek od kutilov »

Já tam mam právě taky řetěz taky jsem slišel že je bezudržobový.Ale moc se my do toho poštět nechce protože je to uprostřed motoru takže převodovka spojka dolu. Jak jsem to posluchal tak my příde že to jde z víka ventilu takže možná hydraulický zvihátko od ventilu. A ty to zatím neřešíš?

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Prosím o radu zvuk z motoru

Příspěvek od DworiBak »

Řetez se mění až když chrastí ale mohlo odejít napínaní řemene nebo ty vodící lištičky.

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu zvuk z motoru

Příspěvek od Ondrej »

kutilov píše:Já tam mam právě taky řetěz taky jsem slišel že je bezudržobový.Ale moc se my do toho poštět nechce protože je to uprostřed motoru takže převodovka spojka dolu. Jak jsem to posluchal tak my příde že to jde z víka ventilu takže možná hydraulický zvihátko od ventilu. A ty to zatím neřešíš?
Mě to dělá jenom v plném tahu, na neutrál nic. No chystám se na setrvačník tak to přité příležitosti omrknu. Každopádně dělá to od té doby, co to auto mám 126tis koupil a teď 180tis a nijak se to nehorší tak nevím.

Uživatelský avatar
kutilov
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Okolí Prahy

Re: Prosím o radu zvuk z motoru

Příspěvek od kutilov »

Měnil tady někdo zvás rozvodový řetěz? Chci se zeptat co by jste měnily řetězy,lišty,napínák. Ale co třeba rozvodová kola? protože VW v etka má pojmenována jen dvě rozvodová kola a to ty ve středu obrázku to velké a to malé. Ale to rozvodové kolo co je dole připevněné ke klice a ty dvě nahoře co poháněj vačky nemaj vůbec pojmenované a zařazená v nahradních dílu nejsou. Tak se ptám jestli se rozvodová sada mění jen co maj pojmenované a ty kola co nejsou pojmenovana a asi je vůbec nedodávaj zůstávaj původní ? Aby ten novej řetěz zapadnul do těch kol. Děkuji

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu zvuk z motoru

Příspěvek od Ondrej »

Jsem byl včera v dílně kde mě kluci přesvědčili o tom že řetěz by chrastil i volnoběh a zdvihátka to samé. Byli jsme to project v mém případě to prý dělá výfuk.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Prosím o radu zvuk z motoru

Příspěvek od DworiBak »

kutilov píše:Měnil tady někdo zvás rozvodový řetěz? Chci se zeptat co by jste měnily řetězy,lišty,napínák. Ale co třeba rozvodová kola? protože VW v etka má pojmenována jen dvě rozvodová kola a to ty ve středu obrázku to velké a to malé. Ale to rozvodové kolo co je dole připevněné ke klice a ty dvě nahoře co poháněj vačky nemaj vůbec pojmenované a zařazená v nahradních dílu nejsou. Tak se ptám jestli se rozvodová sada mění jen co maj pojmenované a ty kola co nejsou pojmenovana a asi je vůbec nedodávaj zůstávaj původní ? Aby ten novej řetěz zapadnul do těch kol. Děkuji
No asi bych vyměnil řetez a klidně mohly odejít lišty,napínák.
sice na fačku se to měnilo i s kolama tady bude muset řict někdo kdo to měnil třeba i na V6

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“