Hluk a chvění motoru při 2900ot

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
izzael
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.02.2006 21:02

Hluk a chvění motoru při 2900ot

Příspěvek od izzael »

Dobrý den,
potřeboval bych nějakou radu. Zaznamenal jsem větší hlučnost motoru a chvění motoru a následně i celého auta při 2900ot. Jakmile přesáhnu 3000ot vše se zase srovná do normálních hodnot. Chci se zeptat zda to může být vadnou lambdou,protože mi to vyjelo chybu na Vagu.Já si spíš myslím že na to nemá lambda vliv na to hučení(rozvibrování motoru),ale že to má vliv spíš na menší výkon motoru co myslíte?
Díky za každou radu

Uživatelský avatar
Michael
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trhové Dušníky, Příbram

Re: Hluk a chvění motoru při 2900ot

Příspěvek od Michael »

Co máš za motor?

Uživatelský avatar
izzael
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Hluk a chvění motoru při 2900ot

Příspěvek od izzael »

Mám Golf IV 1,4 16V

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: Hluk a chvění motoru při 2900ot

Příspěvek od Type-17 »

uz to tady resim, ale zatim nic moc rad nebilo. :roll: :?: jedna vlastne jo :idea: rychle ty vybrace, otacky projet :?: ? ?
ted to resim s klukama z KA, a asi prvni co zkusim je vymena zdvihatek ventilu a kvalitni olej.

Uživatelský avatar
izzael
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Hluk a chvění motoru při 2900ot

Příspěvek od izzael »

Tak na to uz jsem prisel davno ze to musim rychle prejet ty otacky ale kdyz clovek jeden na 4 nebo 5 tak trva trochu dyl nez na 2,3.Uz me to docela stve mel jsem tam olej 0w-30 plna syntetika a ted tam je 10w-40 polo. Tak nevim olejem to asi nebude.

Uživatelský avatar
Michael
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trhové Dušníky, Příbram

Re: Hluk a chvění motoru při 2900ot

Příspěvek od Michael »

Mam ten samej motor a dělá mi to taky od 2800 do 3000otáček, prostě se jen změní zvuk motoru, jinak nic, dělá mi to už od nového auta, na pravidelnejch servisních prohlídkách nic nezjistili.

Uživatelský avatar
izzael
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Hluk a chvění motoru při 2900ot

Příspěvek od izzael »

Tak to jsem zvedavej jak to dopadne kdyz neco vyresis tak dej vedet,protoze by to bylo dobry kdyby to zmizelo

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Hluk a chvění motoru při 2900ot

Příspěvek od bifur »

Ako vidim je nas viac. Ja som tusim v inej teme radil rychlo prejst tie otacky a nevidim v tom jediny problem ci na 2-ke alebo na 5-ke. Ked to drzim pod plynom, tak cez tie otacky preletim za cca sekundu, mozno aj menej (a to si tie vibracie ani poriadne nevsimnem). To vam snad trva zvysenie otacok o cca 100 az 200 na 5-ke nejak extra dlho? Hlavne okolo 3000 kde to uz obstojne taha.. Kazdopadne ked to niekto vyriesi, rad si precitam cim to bolo. Lezie mi to na nervy hlavne ked idem v kolone a viem ze este nepreradim, lebo o chvilu bude treba vykon.. A to sa mi teda auto pekne rozvibruje a rozhuci.. Len taky pokus, nemoze to byt blby potenciometer na klapke?

Uživatelský avatar
NeoV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 25.11.2007 22:02
Bydliště: SVK BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Hluk a chvění motoru při 2900ot

Příspěvek od NeoV »

hmm... zaujimave... ja s mojou GIV 16V 1.6 77kW mam tento problem pri ot 2700-2800... Hnusne neprijemne rezonovanie... potom sa zvuk napravi... fakt divne... pritom motor ide inac pekne potichu a bez cukania aj ak sa mi nahodou podari dostat ho do otacok cca 1000ot...
Citroen C4 II 1.6 VTi 88kW (122PS)
VW Golf IV 1.6 16V 77KW (105PS) AZD (ex)

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: Hluk a chvění motoru při 2900ot

Příspěvek od Type-17 »

chlapci dnes jsem po nazbiranych informacich vyskousel jeden pripravek a muzu rict ze prestaly klepat ventily a taky se mi zda ze ten divnej zvuk s vybracemi utichl. nalil jsem to do motoru a jel asi 30km provetrat mazlika. po peti km jsem mu zacal davat do tela a asi 3 km na 5500 pak jen zvolna jako vzdy a najednou ticho. na krizovatce jsem myslel ze mi to chciplo. no proste prvni dojem byl dobry. jsem zvedav jak pojede po 1000km. jinak muj dojem " asi to budou delat hydrostely pri urcitem kroutaku nezvladnou tlak" [quote="izzael"]Tak to jsem zvedavej jak to dopadne kdyz neco vyresis tak dej vedet,protoze by to bylo dobry kdyby to

odkaz : http://shop.svarov.cz/index.php?main_pa ... ucts_id=58

POLKI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 13.01.2008 10:58
Bydliště: Prešov

Re: Hluk a chvění motoru při 2900ot

Příspěvek od POLKI »

GOLF 1.4 16V
MNE TO ZAHUCI TIEZ PRI OTACKACH 2800 3000 POTOM SA TO STRATI A OPET TO ZAHUCI PRI POKLESE OTACOK 3000 2800 A ZASE JE TO OK CIM TO JE CIM TO JE?

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: Hluk a chvění motoru při 2900ot

Příspěvek od Type-17 »

ujeto 1000km a porad v pohode. chveni se projevuje jen minimalne skoro az vubec.
Type-17 píše:chlapci dnes jsem po nazbiranych informacich vyskousel jeden pripravek a muzu rict ze prestaly klepat ventily a taky se mi zda ze ten divnej zvuk s vybracemi utichl. nalil jsem to do motoru a jel asi 30km provetrat mazlika. po peti km jsem mu zacal davat do tela a asi 3 km na 5500 pak jen zvolna jako vzdy a najednou ticho. na krizovatce jsem myslel ze mi to chciplo. no proste prvni dojem byl dobry. jsem zvedav jak pojede po 1000km. jinak muj dojem " asi to budou delat hydrostely pri urcitem kroutaku nezvladnou tlak"
izzael píše:Tak to jsem zvedavej jak to dopadne kdyz neco vyresis tak dej vedet,protoze by to bylo dobry kdyby to

odkaz : http://shop.svarov.cz/index.php?main_pa ... ucts_id=58

Uživatelský avatar
Calfa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Napálsko (Zlínský kraj)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hluk a chvění motoru při 2900ot

Příspěvek od Calfa »

Zdravim panove, mam take 1.4 16V, r.v. 98
prispeju take svou troskou do mlyna. Taky jm mel stejny problem!! Uz je to mnohem lepsi. Témer nepoznatelný rozdil pri prechodu 2900ot/min.

Zvlaste zdravim Izzaela! :D Uz jme to spolu jednouc resili jeste na starem webu. PSal jm Ti SZ ale nak ses neozval..

At se dostanu k jadru pudla. Nechal jm menit rozvody. A pote mi to zacalo delat to co vsici popisujete. Tak jm sil do techto mist. Nechal jm si 2x zkontrolovat rozvody, menil oleje, dokonce do spojky mi lezly atd. A potreti kontrole rozvodu u dalsi nezavisle osoby jm byl presvedcen ze ty jsou OK a tema to nebude.

Casem mi ty vybrace zacali delat uz pri 2800ot/min. Pak to nachvili prestalo a pak zas nanovo ale poradne. A to me uz fakt dozralo.
Mel jm diru ve výfuku a ta se casem zvetsila coz zapricinilo jeste vetsi vybrace auta a velky hluk ale je zajimave, ze jen pri tech zminenych otackach. Pak zas klid po pěšine. Navic jm zdedil od stareho majitele koncovy vyfuk ladeny ale na 1.6. TaKze jeste i tomu prikladam ty hlukove a vybracni projevy.

Nicmene po vymene stredniho dilu vyfuku jak kdyz utne. Vybrace zmizely a hluk temer zcela taky :!: :!:
Prece ale je neznatelne citit prechod 2900ot/min, ale to se dle me motor dostava do vetsiho zaberu a kazdy motor zvysi svuj hluk a ten je pak kontinualne adekvatni rychlosti. :158:

Takze shrnu-li Zkontrolujtesi vyfukove potrubi a mejte prislusne vyfuky, pac na 1.6 a výs jsou rozdílné svetlosti trubek...
Jo a ten pridavek do oleje - zajimalo by me, li to nebude vsechno casem zalepene. Pac pokud by to melo tak super vysledky, proc uz se to neuziva davno masove a navic proc uz to samotni vyrobci do toho oleje necpou?? :idea:

Zdar a sílu a hlavne at nám to jede!!
skalní příznivec FOREVER

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Hluk a chvění motoru při 2900ot

Příspěvek od bifur »

Hm, musim hodit auto na hever a uvidime. Dnes som tak trosku skusal a mam jeden novy poznatok. Pokial auto stoji, je zaradeny neutral, je uplne jedno ci mam vyslapnutu spojku alebo nie, motor prejde tieto otacky bez akychkolvek vibracii, pekne kludne a potichu. Keby to bol vyfuk, nerobilo by to stale? Dnes mi jeden kamos hovoril ze by to mohla byt poloos, ale to som po uvahe zavrhol, ale vravel ze by to mohla byt aj spojka alebo prevodovka. Kua, najprv pojde asi auto hore, kuknem vyfuk a potom sa uvidi..

Uživatelský avatar
izzael
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Hluk a chvění motoru při 2900ot

Příspěvek od izzael »

Tak jsem se podíval na výfuky a docela jsem se zhrozil jak vypadaji.Nejhorší je střední a zadní díl výfuku, uchází tam vzduch tak nejdřív zkusím vyměnit výfuk a uvidime jestli to zabere.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“