Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 2.3 V5
PříspěvekNapsal: 18.02.2008 21:41 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

740

Havířov

To máš dost rozptyl 1.6 a 2.3 :lol:
1.6 pojede a nebude žrát, ale občas ti někdo ujede a na německých dálnicích king nebudeš
2.3 je super na předjíždění a dálky (pokud máš antiradar), ale zaplatíš za to na každém kiláku spotřebou a údržbou

Vyber si kompromis 2.0 nebo TDi :mrgreen:

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 18.02.2008 21:57 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.02.2008

53

Pardubický kraj

Žížal píše:
To máš dost rozptyl 1.6 a 2.3 :lol:
1.6 pojede a nebude žrát, ale občas ti někdo ujede a na německých dálnicích king nebudeš
2.3 je super na předjíždění a dálky (pokud máš antiradar), ale zaplatíš za to na každém kiláku spotřebou a údržbou

Vyber si kompromis 2.0 nebo TDi :mrgreen:

To je právě to,diesla nechci a od dvoulitrů mě odrazujou že "prý" jsou ze starších audin 80.Tak nevim,ta 2.3 přijde tou údržbou a spotřebou o hodně dráž,nebo to je jen pár šušňů :oops:

PříspěvekNapsal: 18.02.2008 23:03 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

740

Havířov

Sejr píše:
To je právě to,diesla nechci a od dvoulitrů mě odrazujou že "prý" jsou ze starších audin 80.Tak nevim,ta 2.3 přijde tou údržbou a spotřebou o hodně dráž,nebo to je jen pár šušňů :oops:

To že ty dvoulitry jsou "staré" je spíš plus. Je to motor, který vychází z původní VW/Audi 1,6 jenže je dovedený k dokonalosti. Je jednoduchý a spolehlivý + díly stojí pár korun a nemá spoustu cypovin nových motorů. Je to motor co by měl nalítat půl mega a nepoznáš to - je to prostě kus německé techniky nepoznamenaný pokrokem (tzn. šetřením na úkor kvality)... Taky teď scháním novější vozítko a zrovna dvoulitr je to co bych bral asi nejvíc (resp 2,3 beru jen kvuli dlouhým služebkám, které proplatí zaměstnavatel).

Rozdíl ve spotřebě si klidně stáhni z ofic udávané spotřeby... Pět válců je pět svíček (nejen svíček), 4motion je další olejová náplň + filtr na výměnu... Sám musíš vědět na co máš to auto - jestli na ježdění do kauflandu a kolem komína, nebo na víkendy čí cesty přes půl světa 8)

Ropa je dneska super - jen se nedá přestavět na LPG a zaměstnavatel ti nepoplatí náklady odpovídajcí benzínu :mrgreen:

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 18.02.2008 23:45 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.02.2008

53

Pardubický kraj

Žížal píše:
Sejr píše:

To že ty dvoulitry jsou "staré" je spíš plus. Je to motor, který vychází z původní VW/Audi 1,6 jenže je dovedený k dokonalosti. Je jednoduchý a spolehlivý + díly stojí pár korun a nemá spoustu cypovin nových motorů. Je to motor co by měl nalítat půl mega a nepoznáš to - je to prostě kus německé techniky nepoznamenaný pokrokem (tzn. šetřením na úkor kvality)... Taky teď scháním novější vozítko a zrovna dvoulitr je to co bych bral asi nejvíc (resp 2,3 beru jen kvuli dlouhým služebkám, které proplatí zaměstnavatel).

Rozdíl ve spotřebě si klidně stáhni z ofic udávané spotřeby... Pět válců je pět svíček (nejen svíček), 4motion je další olejová náplň + filtr na výměnu... Sám musíš vědět na co máš to auto - jestli na ježdění do kauflandu a kolem komína, nebo na víkendy čí cesty přes půl světa 8)

Ropa je dneska super - jen se nedá přestavět na LPG a zaměstnavatel ti nepoplatí náklady odpovídajcí benzínu :mrgreen:

No auto nemam na služebky,mam ho soukromě,přes zimu moc jezdit nebude,ale v letě bude skoro pořád.Nevim no,takový dilema jsem jěště nezažil.Nejradši bych motor z BMW E36 1.8IS a kastly Bory :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 19.02.2008 00:02 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

5556

Brno, Jihlava

Tak zrovna 2.0 v GIV neni vubec povedenej - velmi casto zere olej, ve velkym :? MrDeath by mohl vypravet..

PříspěvekNapsal: 19.02.2008 12:28 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

701

Praha

si myslím že 2,3 využiješ hlavně mimo město okresky a dálnice, do města stačí vpohodě 1,6. Ve městě se pod 10 litrů s V5 nedostaneš za to na dálnici a okreschách se dá za 8litrů vpohodě.

Zobrazit autorovy stránky   Profil

PříspěvekNapsal: 19.02.2008 19:26 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.02.2008

53

Pardubický kraj

Ondrej píše:
si myslím že 2,3 využiješ hlavně mimo město okresky a dálnice, do města stačí vpohodě 1,6. Ve městě se pod 10 litrů s V5 nedostaneš za to na dálnici a okreschách se dá za 8litrů vpohodě.

No já bydlim v malým městě,tak s tou spotřebou na tom nebu snad jako ty v práglu ne.Tady máme jen jeden semafor :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 19.02.2008 21:26 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.02.2008

53

Pardubický kraj

Ještě mam jednu otázku do placu.V kolika tisících kilometrů se měněj rozvody u tý 2.3 V5 a kolik to tak stojí.Nebo má řetězový a jsou odolnější??

PříspěvekNapsal: 19.02.2008 23:43 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

20.11.2007

18

Svidnik SR

Ma to retaz, mala by sa menit po 200.000km, diely stoja 6.500-10.000Sk + praca.

olej to nezere, jazdim na lpg, rozdiel skoro ziadny, natankujem za 500Sk spravim 200-250km.

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 20.02.2008 17:12 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.02.2008

2

Sejr píše:
Mam stejnej problém,mam vyhlídlí dvě bory.Jedna je 2.3 V5 4motion 6ti kvalt a druhá 1.6.Tak nevim,nechci aby to bylo líný když na to sem tam šlápnu,a 1.6 bych musel asi vždycky hodně roztáhnout aby jela a zas u 2.3 V5 nechci i při normální jízdě vejra v nádrži.Co by jste spíš doporučily :|

Ja mam Boru 1,6 77KW ma najeto poctivejch 78tis kupoval jsem ho v 60tkm od rodicu. ma spotrebu jak kdy :-)
Kdyz jedu jen okrsky a nesetrim 6,7 kdyz jezdim po meste a to je castejsi mam okolo 7,5 kdyz jedu dalnici v Nemecku tak jsem pro jizde +/- 140km/h ma do 7,5.

Jeste bych mel podotknout ze pri tankovani naturalu 98 a vic je spotreba mimo mesto nizsi ale ve meste mirne stoupne.

Myslim ze ta 1,6 je postacujici, nema sice takovej kroutak, ale da se rict ze jsem spokojen. sel bych do ni.

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 20.02.2008 20:09 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.02.2008

53

Pardubický kraj

al capone píše:

olej to nezere, jazdim na lpg, rozdiel skoro ziadny, natankujem za 500Sk spravim 200-250km.

A na kolik chechtáku tě vyšlo LPG??Že bych začal taky uvažovat časem.

PříspěvekNapsal: 20.02.2008 20:12 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.02.2008

53

Pardubický kraj

bluerunner píše:
Sejr píše:
Mam stejnej problém,mam vyhlídlí dvě bory.Jedna je 2.3 V5 4motion 6ti kvalt a druhá 1.6.Tak nevim,nechci aby to bylo líný když na to sem tam šlápnu,a 1.6 bych musel asi vždycky hodně roztáhnout aby jela a zas u 2.3 V5 nechci i při normální jízdě vejra v nádrži.Co by jste spíš doporučily :|

Ja mam Boru 1,6 77KW ma najeto poctivejch 78tis kupoval jsem ho v 60tkm od rodicu. ma spotrebu jak kdy :-)
Kdyz jedu jen okrsky a nesetrim 6,7 kdyz jezdim po meste a to je castejsi mam okolo 7,5 kdyz jedu dalnici v Nemecku tak jsem pro jizde +/- 140km/h ma do 7,5.

Jeste bych mel podotknout ze pri tankovani naturalu 98 a vic je spotreba mimo mesto nizsi ale ve meste mirne stoupne.

Myslim ze ta 1,6 je postacujici, nema sice takovej kroutak, ale da se rict ze jsem spokojen. sel bych do ni.

Dik za radu,ale mam už dva roky Clio 1.2,tak chci něco co jede....tak když jsem se dneska projel v tý 2.3 V5 tak bylo jasno a zamluvil jsem jí.Je v plný palbě 4x4 šestikvalt a za hezkou cenu z němec...i když se nám zdálo že 143tisíc je málo,ale je to od známých,tak snad nepodělaj :?:

PříspěvekNapsal: 20.02.2008 20:15 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

128

Oasada mezi Jihlavwou a koncem světa :)

Ondrej píše:

pravda, pravda, jezdim denne do nedalekeho mestecka za 7,5 max (okreska) mesto je horsi cca 10 az 11.

PříspěvekNapsal: 20.02.2008 22:07 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

20.11.2007

18

Svidnik SR

Sejr píše:
al capone píše:

A na kolik chechtáku tě vyšlo LPG??Že bych začal taky uvažovat časem.

LPG ma vyslo na 38t Sk, ale aj s leg. zapisom. a to mam riadiacu jednotku uz na 6 valec. kamos daval robit v inom meste tiez 2.3 mercedes ale iba na 4 valce a zaplatil az 45.000.
Vsade je to individualne.

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 20.02.2008 22:09 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

740

Havířov

Sejr píše:
bluerunner píše:
Dik za radu,ale mam už dva roky Clio 1.2,tak chci něco co jede....tak když jsem se dneska projel v tý 2.3 V5 tak bylo jasno a zamluvil jsem jí.Je v plný palbě 4x4 šestikvalt a za hezkou cenu z němec...i když se nám zdálo že 143tisíc je málo,ale je to od známých,tak snad nepodělaj :?:

To je ta modrá co byla i na tipcars-u? Vypadá dobře - uvažoval jsem i o ní a nakonec asi vyhraje Toledo s tímhle motorem 8)

ICQ   Profil

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]