Golf IV 1,8i 92 kW

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Lusinda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 26.02.2008 14:27

Golf IV 1,8i 92 kW

Příspěvek od Lusinda »

Nemůžete mi někdo říct něco o tom motoru? Jaký je a jakou má spotřebu atd.??????

Uživatelský avatar
webside
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TečoVWice, Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1,8i 92 kW

Příspěvek od webside »

tak moje spotřeba:
průměr po městě je 8,3l na 100km s klimou
průměr mimo město 6,4l na 100km s klimou
průměr za posledních 2500km (přes zimu) 7,5l na 100km bez klimy

Rozvody jsem měnil při 150.000tis

Jinak jsem s motorem moc spokojený, jen občas mě drtí ta spotřeba, která se při krátké vzálenosti do 10km postudenu může vyšplhat na takových 10l na 100km, ale to zas tak často není. Solidní zrychlení, příjemné rozložení převodových stupňů ... na 5ku můžu jet od 50km/h až po 220km/h 8) Tento motor je podle mě ideální pro todle auto o hmotnosti skoro 1400kg (1.6ka se mi zdá moc líná ...), ale je fakt, že to Turbo by se šiklo :)

Možná si všimneš, že motor je zvenku postudenu malinko hlučnější, ale to je dané elektronickým sitičem, který je zaplý tak 3-5minut, dokud se nezahřeje na určitou teplotu (přitom výšené otáčky na cca1100, pak spadnou na obvyklých cca800)

Papká Natural 95ku, jinač někdy mu dopřávám V-Power.

Klidně se ptej, co tě napadne, poradím cokoliv, žiju tím ... :wink:

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Golf IV 1,8i 92 kW

Příspěvek od deckard »

No tak k tomuto motoru se tady už několikrát něco psalo a proto nemůžu souhlasit s předešlým tvrzením,že auto jede až 220 km/h a spotřeba ve městě je pod deset litrů.Protože dle oficiálních technických tabulek,má tento motor spotřebu ve městě dobrých 11 litrů a amximálku má 210 km/h.(1.8 Turbo 110 kW má 216 km/h)Pokud se bavíme o neupraveném motoru.Mimochodem tyto motory (92kW) se po dvou letech stahovaly z výroby pro poruchovost a vysokou spotřebu.Prodávm jak jsem koupil,takže mě prosím neberte že rejpu nebo že dělám chytrýho....Mimochodem,s turbem se užije větší zábava... 8)

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1,8i 92 kW

Příspěvek od chev »

deckard píše:No tak k tomuto motoru se tady už několikrát něco psalo a proto nemůžu souhlasit s předešlým tvrzením,že auto jede až 220 km/h a spotřeba ve městě je pod deset litrů.Protože dle oficiálních technických tabulek,má tento motor spotřebu ve městě dobrých 11 litrů a amximálku má 210 km/h.(1.8 Turbo 110 kW má 216 km/h)Pokud se bavíme o neupraveném motoru.Mimochodem tyto motory (92kW) se po dvou letech stahovaly z výroby pro poruchovost a vysokou spotřebu.Prodávm jak jsem koupil,takže mě prosím neberte že rejpu nebo že dělám chytrýho....Mimochodem,s turbem se užije větší zábava... 8)
Maximálku má 201, abych tě upravil....NA tachometru záleží jak proměřuje, ale blíží se to k těm 220ti, jinak moje maximálka po rovince dálnice 205 dle GPS... A ve městě se s tim dá bez klimatizace zajet pod deset v pohodě....Mimo město 7,5 a na dálku 6,5....
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Golf IV 1,8i 92 kW

Příspěvek od VW-Tim »

možná blbá otazka,ale na co si dát v této motorizaci bacha?
wagen cult cars

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1,8i 92 kW

Příspěvek od Ondrej »

Ja bych se vseobecne benzinum 1.8 a 2.0 vyhnul, spatnej pomer spotreba vykon, snad jen nizsi porizovaci cena je plus. S turbem je to naopak podle mě nejlepsi motorizace co se do toho davala.

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Golf IV 1,8i 92 kW

Příspěvek od deckard »

Máš pravdu,jen jsem se přepsal s tou maximálkou.Jen jsem konstatoval to,co je napsané v technických tabulkách,k těmto motorům.Je jasný,že se dá jezdit za míň když jsi opatrnej,to jo.Já taky jezdím po městě v klídku za těch 7-8 litrů.Jinak na co si dát pozor u tohoto motoru?To těžko říct,poradil by ti určitě někdo,kdo tento motor má.Jeden známej z práce,měl tento motor v Octavii a po půl roce se toho zbavil.ta spotřeba mu vadila...tak hodně štěstí při tom výběru.

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Golf IV 1,8i 92 kW

Příspěvek od VW-Tim »

já osobně bych se přiklonil v benzinové verzi k 1.8T(turbo)
ale neměl jsem ješte tento motor odzkoušet :lol:
jen jsem se tak zeptal :wink:
wagen cult cars

Uživatelský avatar
webside
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TečoVWice, Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1,8i 92 kW

Příspěvek od webside »

deckard píše:No tak k tomuto motoru se tady už několikrát něco psalo a proto nemůžu souhlasit s předešlým tvrzením,že auto jede až 220 km/h a spotřeba ve městě je pod deset litrů.Protože dle oficiálních technických tabulek,má tento motor spotřebu ve městě dobrých 11 litrů a amximálku má 210 km/h.(1.8 Turbo 110 kW má 216 km/h)Pokud se bavíme o neupraveném motoru.Mimochodem tyto motory (92kW) se po dvou letech stahovaly z výroby pro poruchovost a vysokou spotřebu.Prodávm jak jsem koupil,takže mě prosím neberte že rejpu nebo že dělám chytrýho....Mimochodem,s turbem se užije větší zábava... 8)
220km/h jsem jel v Brně po dálnici z kopca :) a ta spotřeba je fakt odpozorovaná a reálná

Uživatelský avatar
webside
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TečoVWice, Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1,8i 92 kW

Příspěvek od webside »

jináč osobně bych byl samozřejmě taky vděčnější za Trubo, ale mám co mám a já jsem se svým kouskem spokojený, zatím žádná závada za ten rok, co ho mám! fakt ani mrťka! (nepočítám-li výměnu rozvoďáku, oleje a ložisek na předních kolečkách) je to jak se vším, kvalita je dána kus od kusu! :wink:

reiben
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 17.03.2008 15:52

Re: Golf IV 1,8i 92 kW

Příspěvek od reiben »

sice každá liška chválí svuj ocas ale myslim že 1.8 (92kw) neni zas tak špatný motor. Jo když nato šlapeš jedeto i žere to ale třeba jak píšou že s 1.8T maj spotřebu stejnou nebo menší tak tomu bych moc nevěřil a i kdyby tak turbo je zase starost navíc. Ty motory nejsou vybaveny Blow of ventil (mužete si ho dokoupit). A kolik turbo vydrží 150-180 tis ? A pak je to investice za 15 tis.....ale at každý koupí co mu vyhovuje

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1,8i 92 kW

Příspěvek od bear »

reiben píše:sice každá liška chválí svuj ocas ale myslim že 1.8 (92kw) neni zas tak špatný motor. Jo když nato šlapeš jedeto i žere to ale třeba jak píšou že s 1.8T maj spotřebu stejnou nebo menší tak tomu bych moc nevěřil a i kdyby tak turbo je zase starost navíc. Ty motory nejsou vybaveny Blow of ventil (mužete si ho dokoupit). A kolik turbo vydrží 150-180 tis ? A pak je to investice za 15 tis.....ale at každý koupí co mu vyhovuje
Myslím si že můžu být objektivní protože moje bývalé auto bylo 1.8 20V a můžu říct že s 1.8T co mám teď je to nesrovnatelné ! Spotřeba stejná ne li lepší a jízdní vlastnosti mohokrát lepší u 1.8T!
Ideální bude když se sveze v 1.8 20V a 1.8T !
PS: neříkám že 1.8 20V je špatnej motor , byl jsem s ním naprosto spokojen, ale 1.8T je lepší, toď můj názor !

Uživatelský avatar
webside
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: TečoVWice, Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1,8i 92 kW

Příspěvek od webside »

tak každý, kdo jezdil s autem, co mělo v sobě jakékoli turbo si jej nad slunce jasně musí pochvalovat :wink:
Jinak 1.8 je nesrovnatelná co do pružnosti s 1.6. Mám možnost jezdit nastřídačku v 1.8 a 1.6 když mám jet v 1.6, tak se mi ježí chlupy aj na prdeli :lol: Ne že by v 1.6 bylo špatné svezení, ale je to fakt o hodně línější ... musiš to točit do otáček ...

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 1,8i 92 kW

Příspěvek od Ondrej »

webside píše:tak každý, kdo jezdil s autem, co mělo v sobě jakékoli turbo si jej nad slunce jasně musí pochvalovat :wink:
Jinak 1.8 je nesrovnatelná co do pružnosti s 1.6. Mám možnost jezdit nastřídačku v 1.8 a 1.6 když mám jet v 1.6, tak se mi ježí chlupy aj na prdeli :lol: Ne že by v 1.6 bylo špatné svezení, ale je to fakt o hodně línější ... musiš to točit do otáček ...
Utěch atmosfér je třeba víc hlídat otáčky při předjíždění, moje V5 sic jede a neškubá ani při 900ot. ale dokud tam nemáš tak 3000tis tak je to líný jak lundra.

reiben
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 17.03.2008 15:52

Re: Golf IV 1,8i 92 kW

Příspěvek od reiben »

já jsem neřikal o 1.8T že jede hůř jak 1.8i, já jsem jenom chtěl říct že turbo je starost navíc a pak když máš měnit turbo.... při stejný spotřebě...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“