Rezonator/Dinamizer

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
horki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.09.2007 13:21
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Rezonator/Dinamizer

Příspěvek od horki »

Nazdar všichni,
chci vás poprosit o radu. Má zmysel montovat rezonator nebo dinamizer??? Nebo se na to vypr....?? Poradte prosím.

Uživatelský avatar
Mafox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 468
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonator/Dinamizer

Příspěvek od Mafox »

Ja bych to osral, koncový laityng mi stačí až až a i to plánuji raději kufr vytlumit :D
VW Golf IV 1,6 16V r.v. 2000 3dv.

horki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.09.2007 13:21
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonator/Dinamizer

Příspěvek od horki »

Pri to odvádí líp spaliny z motoru. Je to pravada?? Mate s tím nějaké zkušenosti??? A jak moc to mění zvku motoru.

Uživatelský avatar
budback
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 25.09.2007 19:19
Bydliště: kousek od Třeboně
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonator/Dinamizer

Příspěvek od budback »

je to akorát roura s takovejma výběžkama ... řečeno : Roztáčí plyny a lépe je odvádí. Já ho na autě mám a má to hlasitější zvuk a možná lepší otáčky ... ale žádné extra terno nečekej

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Rezonator/Dinamizer

Příspěvek od g*o*l*f* »

Také by mě zajímaly zkušenosti s rezonátorem. Místo kterého dílu se nahrazuje? Měl jsem za to,že místo středního tlumiče, ale někdo mluvil o katalyzátoru. Co je lepší, co má větší účinek? Mám 1.6 16V a každé oživení uvítám. Teď plánuji koncový výfuk Remus a sportovní filtr K&N. Děkuji za radu...

Uživatelský avatar
budback
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 25.09.2007 19:19
Bydliště: kousek od Třeboně
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonator/Dinamizer

Příspěvek od budback »

g*o*l*f* píše:Také by mě zajímaly zkušenosti s rezonátorem. Místo kterého dílu se nahrazuje? Měl jsem za to,že místo středního tlumiče, ale někdo mluvil o katalyzátoru. Co je lepší, co má větší účinek? Mám 1.6 16V a každé oživení uvítám. Teď plánuji koncový výfuk Remus a sportovní filtr K&N. Děkuji za radu...

já ho mám místo středového tlumiče ale dává se prej místo kata... Dle mého je to jedno

Uživatelský avatar
valec1
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.11.2007 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonator/Dinamizer

Příspěvek od valec1 »

budback píše:
g*o*l*f* píše:Také by mě zajímaly zkušenosti s rezonátorem. Místo kterého dílu se nahrazuje? Měl jsem za to,že místo středního tlumiče, ale někdo mluvil o katalyzátoru. Co je lepší, co má větší účinek? Mám 1.6 16V a každé oživení uvítám. Teď plánuji koncový výfuk Remus a sportovní filtr K&N. Děkuji za radu...

já ho mám místo středového tlumiče ale dává se prej místo kata... Dle mého je to jedno
a ja myslel ze misto stredoveho :?:

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Rezonator/Dinamizer

Příspěvek od g*o*l*f* »

valec1 píše:
budback píše:
já ho mám místo středového tlumiče ale dává se prej místo kata... Dle mého je to jedno
a ja myslel ze misto stredoveho :?:

Viděl jsem právě klasický rezonátor, který by se asi měnil za středový tlumič i rezonátor jako atrapu katalyzátoru. Poraďte prosím, co má větší účinek. Podle mého, rezonátor místo středového tlumiče bude měnit hlavně zvuk, ale katalyzátor bude stále brzdit. Opravdu nevím. Pište prosím tedy své zkušenosti a názory.Také jak moc se zvuk zesílí při výměně toho či toho. Předpokládám, že filtr K&N, výfuk remus a rezonátor by na živosti měl být poznat. Hlavně odezva na plyn. Děkuji moc

Uživatelský avatar
valec1
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.11.2007 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonator/Dinamizer

Příspěvek od valec1 »

g*o*l*f* píše:
valec1 píše: a ja myslel ze misto stredoveho :?:

Viděl jsem právě klasický rezonátor, který by se asi měnil za středový tlumič i rezonátor jako atrapu katalyzátoru. Poraďte prosím, co má větší účinek. Podle mého, rezonátor místo středového tlumiče bude měnit hlavně zvuk, ale katalyzátor bude stále brzdit. Opravdu nevím. Pište prosím tedy své zkušenosti a názory.Také jak moc se zvuk zesílí při výměně toho či toho. Předpokládám, že filtr K&N, výfuk remus a rezonátor by na živosti měl být poznat. Hlavně odezva na plyn. Děkuji moc
a bez katu to bude vic zrat ne? ja uz taky nad rezonatorem premyslel i nad vyfukem ale uzivam auti kazdy den a mam rodinu nerad bych aby to delalo randal.shanim tip na nejaky pekny nerez DTM ale aby byl tichounky a nebo dam jen koncovku at to vypada

Uživatelský avatar
Cyp_the_trestacz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3192
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonator/Dinamizer

Příspěvek od Cyp_the_trestacz »

Katalyzátor je jenom tvrdá houba ve vejfuku, ne? Při demontáži nevidim důvod proč by se měla zvednout spotřeba.. Naopak.. Jinak někdo napište uživateli "el Kremo". Má v ikoně znak škodovky.. Má na Felicii vyměnenej katalyzátor za rezonátor, tak by měl mít přesný informace, jak se to projevilo.. Jinak já jsem zastáncem trubky od předu až ke sportovnímu koncovýmu tlumiči.. U Corrada VR6 jsem to tak měl a nemělo to chybu.. Za jízdy to neobtěžovalo a ve vysokejch otáčkách to nádherně gradovalo.. Byly vyndaný všechny mezitlumiče a koncovej se nechal vykuchat... Jinak nádhernej zvuk přímýho sání můžu jenom doporučit.. Jak syčení u dieslů, tak ryk u benzínů je nádhera.. Odezva na plyn lepší.. Turboefekt kratší.. Jinak žádnou váhu vzduchu sem za dobu co mám přímý sání neoddělal..

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Rezonator/Dinamizer

Příspěvek od g*o*l*f* »

Tak jsem pročítal spousta příspěvků a názorů a závěr je takový, že nevím nic :-D :-D. Co názor,to něco jiného. Ale nejpravděpodobnější bude ten, že je to k ničemu. Pokud se oddělá katalyzátor, tak by spotřeba stoupnout měla a výkon půjde dokonce dolů. Pouhý rezonátor sice nažene výkon, ale až ve vysokých otáčkách a s nízkými jde někam. Navíc se někdo zmiňoval o tom, že místo katalyz. dal pouze rouru a středový tlumič nahradil rezonátorem a dost rapidně klesl krouťák. Takže pokud nebude sladěný komplet výfukový systém, tak je to na houby. Snad možná rezonátor místo střeďáku, pokud si užíváme jízdu ve vysokých otáčkách, ale nesmíme pak hledět na spotřebu. Katalyz. určitě nechat nebo vyřešit jiným sportovním(ovšem kvalitní=velice vysoká cena). Hold je výfukový systém přesně vypočítán a takové maličkosti spíš uškodí..... to jest můj závěr ze všech pročtených materiálů, pokud se mýlím a máte někdo zkušenosti s takovýma srandama, tak prosím jen pište pište pište.... Celkem mě tenhle poznatek zklamal, protože jsem se už těšil, jak budu měnit a bude to mít efekt :-(

Uživatelský avatar
valec1
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.11.2007 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonator/Dinamizer

Příspěvek od valec1 »

g*o*l*f* píše:Tak jsem pročítal spousta příspěvků a názorů a závěr je takový, že nevím nic :-D :-D. Co názor,to něco jiného. Ale nejpravděpodobnější bude ten, že je to k ničemu. Pokud se oddělá katalyzátor, tak by spotřeba stoupnout měla a výkon půjde dokonce dolů. Pouhý rezonátor sice nažene výkon, ale až ve vysokých otáčkách a s nízkými jde někam. Navíc se někdo zmiňoval o tom, že místo katalyz. dal pouze rouru a středový tlumič nahradil rezonátorem a dost rapidně klesl krouťák. Takže pokud nebude sladěný komplet výfukový systém, tak je to na houby. Snad možná rezonátor místo střeďáku, pokud si užíváme jízdu ve vysokých otáčkách, ale nesmíme pak hledět na spotřebu. Katalyz. určitě nechat nebo vyřešit jiným sportovním(ovšem kvalitní=velice vysoká cena). Hold je výfukový systém přesně vypočítán a takové maličkosti spíš uškodí..... to jest můj závěr ze všech pročtených materiálů, pokud se mýlím a máte někdo zkušenosti s takovýma srandama, tak prosím jen pište pište pište.... Celkem mě tenhle poznatek zklamal, protože jsem se už těšil, jak budu měnit a bude to mít efekt :-(
asi tak. koupim jen nejakou peknou koncovku at to vypada a bude

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“