Poradte aku polosyntetiku do 1.6SR

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Janik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 18.01.2008 14:25
Bydliště: Bratislava / SK

Re: Poradte aku polosyntetiku do 1.6SR

Příspěvek od Janik »

smecák píše:šupoval som tam okjakživa shell 5w-40 a dam asi shell 10w-40, ten motor uz horší nebude, viac ma sere prevodovka a tie skur....e tiahla.
caf ...
...no dal by som tam 10W, a chcel som sa opytat, co mas s tymi tiahlami??? beha paka?

Uživatelský avatar
NStorm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 17.01.2008 09:53

Re: Poradte aku polosyntetiku do 1.6SR

Příspěvek od NStorm »

Tady na tu otázku nedestaneš nikdy jednoznačnou odpověd já mám ten semej motor a 130000km a dávám Mobil Super S 10W40 a 100%
Obrázek

smecák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 08.10.2007 22:07

Re: Poradte aku polosyntetiku do 1.6SR

Příspěvek od smecák »

Hoši este jeden dotaz-ked mam zakarbonovany motor a dam tam "hustejšiu"-polosynt.... nemoze mi teoreticky upchat potom olejovy obeh? (kanaliky) ci jak sa to vola.


Tie tiahla- velmi zle idu radit rychlosti-mam uz druhu prevodovku,novu spojku a furt zle- posledna moznost su tiahla len musim pozriet aj silentbloky motora+prevodovky.
Naposledy upravil(a) smecák dne 13.10.2009 23:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
nemiem
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 13.01.2008 19:47
Bydliště: Fryšava podŽák.hor.
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte aku polosyntetiku do 1.6SR

Příspěvek od nemiem »

mám 1.6 8V ted jsem tam dal plnou sinteiku Mogul 5W-...ted přesně nevím a nový filtr vyšlo to asi na 1000kč a zatím paráda uvydím jak to pošlape dál

Uživatelský avatar
rafter
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte aku polosyntetiku do 1.6SR

Příspěvek od rafter »

zdarek, mam 1.6 SR 74Kw davam Q8 Oils 10W....
podla mna dobry

smecák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 08.10.2007 22:07

Re: Poradte aku polosyntetiku do 1.6SR

Příspěvek od smecák »

Hoši este jeden dotaz-ked mam zakarbonovany motor a dam tam "hustejšiu"-polosyntetiku nemoze mi teoreticky upchat potom olejovy (mazací) obeh? (kanaliky) ci jak sa to vola.

Uživatelský avatar
StormBC
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hranice na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte aku polosyntetiku do 1.6SR

Příspěvek od StormBC »

Přešel sem z VATu na OMV Bixxol Extra. Ještě sem neměnil ale chystam se na to o víkendu. Sem zvědav ale myslim že žadny rozdil nepujde poznat...Akorat ze začátku se motor asi ztiší... Mam 1.6 SR a zajímalo by mě jestli se dělá nějaký Sportovní olejový filtr nebo tak něco...Popřípadě jestli bystě někdo hodili odkaz...díky:)

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Poradte aku polosyntetiku do 1.6SR

Příspěvek od DworiBak »

StormBC píše:Přešel sem z VATu na OMV Bixxol Extra. Ještě sem neměnil ale chystam se na to o víkendu. Sem zvědav ale myslim že žadny rozdil nepujde poznat...Akorat ze začátku se motor asi ztiší... Mam 1.6 SR a zajímalo by mě jestli se dělá nějaký Sportovní olejový filtr nebo tak něco...Popřípadě jestli bystě někdo hodili odkaz...díky:)
jasný že se dělaj tady ho máš http://www.riegger.cz/detail_filtry.php ... 20L4%20F/I

Uživatelský avatar
StormBC
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hranice na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte aku polosyntetiku do 1.6SR

Příspěvek od StormBC »

DworiBak píše:
StormBC píše:Přešel sem z VATu na OMV Bixxol Extra. Ještě sem neměnil ale chystam se na to o víkendu. Sem zvědav ale myslim že žadny rozdil nepujde poznat...Akorat ze začátku se motor asi ztiší... Mam 1.6 SR a zajímalo by mě jestli se dělá nějaký Sportovní olejový filtr nebo tak něco...Popřípadě jestli bystě někdo hodili odkaz...díky:)
jasný že se dělaj tady ho máš http://www.riegger.cz/detail_filtry.php ... 20L4%20F/I

No jo ale to je na 1.8 ne? Nebo to se dá použít taky na 1.6 SR?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“