benzin. motor 2.0 85kw?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
doubravacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 15.03.2008 18:35
Bydliště: Plzeň

benzin. motor 2.0 85kw?

Příspěvek od doubravacek »

ahoj,

má někdo zkušenosti s benzin. motorem 2.0, 85kw v Golfu IV? Mám Golf IV 1,6 74kW ale celou dobu chci něco silnějšího. Chtěl jsem 1.8 nebo 1.8T v černý barvě, ale nesehnal jsem. Teď jsem na netu našel obsah 2.0. Zajímají mě jízdní vlastnosti + spotřeba. Nechal bych tu 1.6 opravit a střelil bych jí.

díky

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: benzin. motor 2.0 85kw?

Příspěvek od Ondrej »

Motor na prd, raději bych si nechal 1.6. 2.0 žere benzín a hlavně olej, výkon vzhledem ke spotřebě nic moc. A kdybyjs pohledel tak tady o 2.0 bylo už dost psáno.

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: benzin. motor 2.0 85kw?

Příspěvek od Žížal »

Co člověk to názor - potkal jsem lidi, kteří s tím motorem jsou maximálně spokojení - spotřeba jak 1,6 jenže je to silnější. Je to 8V takže mu chybí klasický zátah v otáčkách, ale má lepší průběh krouťáku proti 1,6 16V. Tenhle motor myslím pro G4 dělali slováci a občas se nepovedl. Pokud je to auto i motor OK tak bych se ho nebál.
Golf real car, real fast

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: benzin. motor 2.0 85kw?

Příspěvek od Ondrej »

Žížal píše:Co člověk to názor - potkal jsem lidi, kteří s tím motorem jsou maximálně spokojení - spotřeba jak 1,6 jenže je to silnější. Je to 8V takže mu chybí klasický zátah v otáčkách, ale má lepší průběh krouťáku proti 1,6 16V. Tenhle motor myslím pro G4 dělali slováci a občas se nepovedl. Pokud je to auto i motor OK tak bych se ho nebál.
Určitě záleží hlavně na celkovém stavu té ojetiny. Jen se mi zdá blbost prodat 1.6 a koupit 2.0, to stejný auto. Rozdíl nebude nikterak zásadní. Pokud se tedy nechce zbavit té 1.6 z jiného důvodu než je výkon.

Uživatelský avatar
doubravacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 15.03.2008 18:35
Bydliště: Plzeň

Re: benzin. motor 2.0 85kw?

Příspěvek od doubravacek »

důvody proč bych to chtěl vyměnit jsou zatím tyhle dva:

1. Chci vyšší výkon. Celou dobu sháním Golfa s motorem 1.8T. To jsem ale bohužel nesehnal, takže holt ta 1.6ka.

2. problém s motorem viz: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=56797

Ale taky se může stát, že by nově koupený Golf IV 2.0 měl taky nějakej problém s motorem.

Nejradši bych někde sehnal plně funkční motor 1.8T a dal ho místo tý 1.6. A byl bych spokojenej.

Dík za tipy :)

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: benzin. motor 2.0 85kw?

Příspěvek od MPavel »

doubravacek píše:důvody proč bych to chtěl vyměnit jsou zatím tyhle dva:

1. Chci vyšší výkon. Celou dobu sháním Golfa s motorem 1.8T. To jsem ale bohužel nesehnal, takže holt ta 1.6ka.

2. problém s motorem viz: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=56797

Ale taky se může stát, že by nově koupený Golf IV 2.0 měl taky nějakej problém s motorem.

Nejradši bych někde sehnal plně funkční motor 1.8T a dal ho místo tý 1.6. A byl bych spokojenej.

Dík za tipy :)
Počítej v každém případě, že problém bude všude. To by sis pak musel koupit jedině funglovku u které může být vesměs taky problém. Tam máš ale záruku.
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: benzin. motor 2.0 85kw?

Příspěvek od Mr. Death »

Do GIV se dávaly 2.0 AQY stejně jako do Škodovek. Doporučuju poptat se nějakýho známýho ve značkovým servisu a řekne ti, že u těchto motorů je naprostá klasika, že zhruba od 130.000km začnou žrat olej. U někoho je to třeba litr na 5000km a u někoho třeba litr na 1000km. Problém je v nějakých stírátkách nebo v čem, který ztvrdnou. Takže bych si u tohoto motoru dal velký pozor na jeho stav a do smlouvy bych si určitě nechal napsat na tohle speciální záruku, protože generálka motoru se pohybuje okolo 20.000Kč a výš a při koupi to nejde nijak zjistit.
Jinak co se týče výkonu, tak 85kW není špatný, ale na dvoulitr málo, slušně to začíná táhnout od 3000rpm a táhne zhruba do 5500rpm. Při klidným ježdění se ve městě připrav na 9-10l/100km, mimo město tak 7-8 a na dálnici tak 8-9 litrů podle stylu jízdy (při 160km/h pak cca těch 10l). Jinak to auto je jak dělaný na dálnice, ve 130km sešlápneš plyn a během chvilky je tam 160 a pořád táhne a nedej bože, abys podřadil na čtyřku, to je tam ta stošedesátka hned i do kopce...

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: benzin. motor 2.0 85kw?

Příspěvek od Chudej student »

Ja ten motor mam,a jak sem se ho bal tak sem s nim nad miru spokojenej...dlouhodobej prumer mam 8.7 po meste,kdyz chci dalky jezdim za 6,8 litru a strop je 11...motor jede,olej sice basti,ale v rozumne mire,to jak tady chlapci bulej ze jim ty 1.6 zerou 10 litru po meste tak ja sem vysmatej,sem s tim motorem fakt spokojenej :wink: 1.8 Turbo od toho necekej,ale rozhodne to jede o dost vic nez 1.6... vykonem ten motor neurazi,ale ani nijak vyrazne nenadchne...
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: benzin. motor 2.0 85kw?

Příspěvek od Mr. Death »

Chudej student píše:Ja ten motor mam,a jak sem se ho bal tak sem s nim nad miru spokojenej...dlouhodobej prumer mam 8.7 po meste,kdyz chci dalky jezdim za 6,8 litru a strop je 11...motor jede,olej sice basti,ale v rozumne mire,to jak tady chlapci bulej ze jim ty 1.6 zerou 10 litru po meste tak ja sem vysmatej,sem s tim motorem fakt spokojenej :wink: 1.8 Turbo od toho necekej,ale rozhodne to jede o dost vic nez 1.6... vykonem ten motor neurazi,ale ani nijak vyrazne nenadchne...
Líp bych to nenapsal, jenom kdyby to ten olej tak nežralo... :)

Uživatelský avatar
jery
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: benzin. motor 2.0 85kw?

Příspěvek od jery »

co přehodit jenom motor a převodovku (brzdy taky)na kolik to může vyjít?

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: benzin. motor 2.0 85kw?

Příspěvek od Mr. Death »

Přehodit za co? Za jinej dvoulitr? To je z bláta do louže, pravděpodobně bude trpět na stejnou vadu a možná to bude ještě horší.
Přehodit motor? No to se pak musí měnit prakticky úplně všechno včetně elektriky a výrazně levnějí vyjde udělat tu generálku. Nehledě na problémy s přihlášením, pokud bude motor výrazně výkonnější (třeba 1.8T).

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“