ubývání oleje

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

ubývání oleje

Příspěvek od martin159 »

Ahoj všem ,měnil jsem někde před třema měsícema olej ,po 2 měsících se mi rozsvítila Kontrolka tak jsem dolil litr ,a dnes opět . tak nevím co si otom mám myslet ,nevíte čím by to mohzlo být? ale pod autem nikde olej není . nevím co si otom mám myslet mám toto auto tak 4 měsíce ,je to bora 16 74kw děkuju všem za odpovědi

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: ubývání oleje

Příspěvek od VW-Tim »

typ bych to na gufera na ventilech
ale už se tu tet nekde řešilo
wagen cult cars

MC.COUFI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 20.03.2008 20:29
Bydliště: Bukovany u Sokolova

Re: ubývání oleje

Příspěvek od MC.COUFI »

Jestli ti to auto za jízdy pořád kouří tak ti motor spaluje olej.
Může to být vadný těsnění pod hlavou.
Nebo prasklá hlava válců.
Je ještě horší věc! Ten motor může být vyběhanej - netěsnost pístních kroužků. Jak to poznáš? - nech si změřit kompresní tlak válců.
Nebo to můžou být ty gufera na ventilech.

A nestrácí se ti voda s chladiče? Nepřehřívá se ti motor?

martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

Re: ubývání oleje

Příspěvek od martin159 »

No dolil jsem ted litr a je to na maximum tak to budu poorovovat ,někde se tu psalo že u těchto motoru je spotřeba oleje 0,7l na 1000km co myslíte je to možné? no chladící kapalina mi neubývá nikde nic pod autem není a výfuk nekouří jen normálně . výkon je normální a krom toho že ubývá olej nic nepozoruju no a auto má najeto 122tis km tak snad nemůže být vyběhaenj .mluvil jsem s technikem a ten mi říkal at se neukvapuju a ještě to pozoruju ,ale že tento podobný případ řešil i u škodovky ,protože tento motor se dává i do škodovek ,tak pokud někdo něco víte jak poradit napište sem děkuju

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: ubývání oleje

Příspěvek od GolfinoIV »

martin159 píše:No dolil jsem ted litr a je to na maximum tak to budu poorovovat ,někde se tu psalo že u těchto motoru je spotřeba oleje 0,7l na 1000km co myslíte je to možné? no chladící kapalina mi neubývá nikde nic pod autem není a výfuk nekouří jen normálně . výkon je normální a krom toho že ubývá olej nic nepozoruju no a auto má najeto 122tis km tak snad nemůže být vyběhaenj .mluvil jsem s technikem a ten mi říkal at se neukvapuju a ještě to pozoruju ,ale že tento podobný případ řešil i u škodovky ,protože tento motor se dává i do škodovek ,tak pokud někdo něco víte jak poradit napište sem děkuju
jazdil som aj na octavii s tymto motorom a teraz aj na golfe. ja osobne taky problem nemam ale kamarat ano. Ked auto kupil tak problem nebol ale az po vymene oleja sa to zacalo, zacal sa stracat olej. Vyzeras to tak ze bude problem s guferami.
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

Re: ubývání oleje

Příspěvek od martin159 »

a copak jak to vyřešil tvůj kamarád? co měl za problém?

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: ubývání oleje

Příspěvek od GolfinoIV »

martin159 píše:a copak jak to vyřešil tvůj kamarád? co měl za problém?
problem bol v guferach po vymene je to v normale. teraz mal asi po 10tis. 2dcl oleja menej
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

AldaKlinky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 16.02.2008 16:00
Bydliště: Písečné (Kdesi na Vysočině) :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: ubývání oleje

Příspěvek od AldaKlinky »

Ahoj jestli ješte experimentuješ s tou ztrátou oleje a nepustil se do oprav motoru skus dát príští olej 10W40 :) Jaký tam máš? Určitě piš dál jak jsi problém řešíl :)
Ahoj Alda VWG4 1,6 :lol:
Na silnici jezdím nebezpečně jen na PS3 :-)

Uživatelský avatar
doubravacek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 15.03.2008 18:35
Bydliště: Plzeň

Re: ubývání oleje

Příspěvek od doubravacek »

Ahoj,

mrkni sem: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=56797

Mám ten samej problém. :-(

Navíc mi i palubní počítač začal ukazovat úplný šílenosti co se týče spotřeby. Dřív jsem měl průměrnou spotřebu třeba 7,5l, teď 16l. Alespoň to ukazuje počítač. Prostě hrozný

martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

Re: ubývání oleje

Příspěvek od martin159 »

ahoj ,tak pátrám a pátrám ,a maličko jsem dopátral nevím jak kdy ale někdy po příjezdu sáhnu na olejovej filtr a trochu tam je olej u těsnění nebo nad ním ale utahoval jsem to a nepomohlo to nevíte co stím? a proč myslíte že by pomohlo dát olej 10 W40?

Uživatelský avatar
majo8229
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Banská Bystrica,Slovensko

Re: ubývání oleje

Příspěvek od majo8229 »

Ja mám G IV 1,6 SR 74kW motor APF 133tis.km.Častá choroba týchto motorov.Radi papajú olej.Akurát som včera dolieval.Moj papá 0,7l na 3000km.Dávam polosyntetiku 10W40.

h911
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.05.2008 17:19

Re: ubývání oleje

Příspěvek od h911 »

Ahoj, mám 1,4 16V v Golfu IV. a žere mi to tak litr oleje na 1500km a to už takhle dva roky a auto pořád jezdí. Přijde mi, že je to prostě normální. A to tam leju 10W 40...tak nevím
martin159 píše:No dolil jsem ted litr a je to na maximum tak to budu poorovovat ,někde se tu psalo že u těchto motoru je spotřeba oleje 0,7l na 1000km co myslíte je to možné? no chladící kapalina mi neubývá nikde nic pod autem není a výfuk nekouří jen normálně . výkon je normální a krom toho že ubývá olej nic nepozoruju no a auto má najeto 122tis km tak snad nemůže být vyběhaenj .mluvil jsem s technikem a ten mi říkal at se neukvapuju a ještě to pozoruju ,ale že tento podobný případ řešil i u škodovky ,protože tento motor se dává i do škodovek ,tak pokud někdo něco víte jak poradit napište sem děkuju

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: ubývání oleje

Příspěvek od bear »

martin159 píše:ahoj ,tak pátrám a pátrám ,a maličko jsem dopátral nevím jak kdy ale někdy po příjezdu sáhnu na olejovej filtr a trochu tam je olej u těsnění nebo nad ním ale utahoval jsem to a nepomohlo to nevíte co stím? a proč myslíte že by pomohlo dát olej 10 W40?
co takhle vadný těsnění olejovýho filtru, kamarádce taky ubejval olej u SDI a měla vadný těsnění u olej. filtru , vyměnila a bylo to OK.

Uživatelský avatar
Lucko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 126
Registrován: 16.11.2007 07:23
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: ubývání oleje

Příspěvek od Lucko »

ja mam 1.6 74KW, pred nedavnom som dolieval 0.5L oleja po nejakych 8000km, vcera som dolieval zase 0.5L oleja ale spravil som len 3700km.Treba to riesit ci je to normalne? mam to auto 3 roky,ale predtim som nedolieval od vymeny po vymenu nic.

Uživatelský avatar
vandal666
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: ubývání oleje

Příspěvek od vandal666 »

hm, k tým únikom.... toto neskúšal nikto z vás? "Regeneruje stará opotřebovaná polymerová těsnění a tím zabraňuje únikům oleje"

http://sport.sunshop.cz/stp-utěsňovač-m ... nform.aspx

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“