Spojkové ložisko? Prosím poraďte.

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Spojkové ložisko? Prosím poraďte.

Příspěvek od MPavel »

Zdravím.
Tak po delší době celkem spolehlivého užívání auta se začíná objevovat první průser. Jedná se o následující:
Pouze při rozjezdu se odněkuď z motorového prostoru ozve takové písknutí v délce 1 až 2 sekund a dělá to jen někdy. Dnes jsem to více zkoumal a zjistil jsem, že to písknutí se projevuje pouze při rozjezdu a pouze když je spojka v záběru. Nejčastěji to dělá, když se chci rozjet prudce. Když se rozjedu jemně, pomalu tak nic. Zkoušel jsem také se rozjet pouze přes spojku, bez plynu a pak hodně šlápnout na plyn a nic se neozve. Vzhledem k tomu, že to dělá pouze při záběru spojky tak bych tipoval buď kaput celá spojka nebo kaput spojkové ložisko. Při vyšlápnutém spojkové pedálu se tiše ozývá rachtání. Je to ale skoro neslyšitelné. A spojka jako taková zabírá celkem dost nahoře, ale zabírá dobře, neprokluzuje. Co byste řekli, že by to mohlo být, resp. kde mam pátrat?

Díky.
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
mates
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Písecko
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojkové ložisko? Prosím poraďte.

Příspěvek od mates »

Já bych typnul že to "písknutí" dělá lamela v háji.ložisko když je špatné tak jako chrastí

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Spojkové ložisko? Prosím poraďte.

Příspěvek od MPavel »

Asi jo. Když nad tím pořád přemýšlím tak problém bude prostě na spojce. Teď jsem přijel a spojka zabírá velice měkce a skoro úplně nahoře. Ale při plném záběru neprokluzuje. Ono to asi možná bude souviset i s tím špatným řazením jak popisuji zde: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=73&t=50054
Mně už se teda ta spojka nezdá už nějakou dobu.
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Spojkové ložisko? Prosím poraďte.

Příspěvek od srotty »

Hele mám úplně stejný typ golfa a úplně stejný problém.Taky to sem tam při rozjezdu na jedničku pískne.Ale dělá mi to už rok a půl a spojka funguje pořád stejně tak to neřeším.

Uživatelský avatar
jarsel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spojkové ložisko? Prosím poraďte.

Příspěvek od jarsel »

Ahoj! Když stojiš a mačkáš spojku mění se zvuk ?,jestli jo tak je to ložisko ! A pokud na suchem asfaltu zahrabeš tak lamela je ještě ok! . Dělalo mi to na peugeotu 206 a ložisko jsem vyměnil a je to ok! Lamelu jsem nechal starou vypadala ještě dobře! :D Tet jezdim v Golfu a to je jina!

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Spojkové ložisko? Prosím poraďte.

Příspěvek od MPavel »

to srotty: Tak to jsem rád, že v tom nejsem sám. :D Taky do toho nebudu šťourat dokavaď to nějak funguje. Už nemam náladu pořád jezdit do servisu a něco na tom spravovat jako u peugeota se kterým jsem si dost užil...

to jarsel: No, s tím zvukem je to u mě trochu složitější, ale v podstatě ano. Když sešlápnu spojku - ticho, když pustím spojku - hluk. Ten hluk se projevuje následovně. Při zcela studeném autě se žádný hluk neprojevuje. Při asi tak na půl zahřátém autě (po 7 až 10 km) se při puštěné spojce ozývá takové monotoní hučení. Při řádně zahřátém motoru se při puštěné spojce neozývá hučení, ale takové velice mírně slyšitelné rachtání, skoro neslyšitelné. Vše pouze při nesešlápnutém spojkové pedálu.
Co se týče zahrabání kol na suchém asfaltu jde dost stěží, skoro nemožné.
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Spojkové ložisko? Prosím poraďte.

Příspěvek od DworiBak »

MPavel píše:to srotty: Tak to jsem rád, že v tom nejsem sám. :D Taky do toho nebudu šťourat dokavaď to nějak funguje. Už nemam náladu pořád jezdit do servisu a něco na tom spravovat jako u peugeota se kterým jsem si dost užil...

to jarsel: No, s tím zvukem je to u mě trochu složitější, ale v podstatě ano. Když sešlápnu spojku - ticho, když pustím spojku - hluk. Ten hluk se projevuje následovně. Při zcela studeném autě se žádný hluk neprojevuje. Při asi tak na půl zahřátém autě (po 7 až 10 km) se při puštěné spojce ozývá takové monotoní hučení. Při řádně zahřátém motoru se při puštěné spojce neozývá hučení, ale takové velice mírně slyšitelné rachtání, skoro neslyšitelné. Vše pouze při nesešlápnutém spojkové pedálu.
Co se týče zahrabání kol na suchém asfaltu jde dost stěží, skoro nemožné.
No vypadá to jak je sjetá lamela tak se povolují paprsky na přítlačáku a ty se opírají o ložisko tím pádem se unáší ložisko jelikož je spojka kapalinová nedá se seřídit stačilo by trochu povolit aby tam byla malá vůle ale u GIV nene jo komfort :lol: .No časem se to ložisko rozpadne jelikož ty ložisko jsou mazaný z výroby minimálně 8O

Uživatelský avatar
jarsel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spojkové ložisko? Prosím poraďte.

Příspěvek od jarsel »

Tak pokud to nezahrabe tak je to jednoznačně lamela a to znamená vyměnit teda i to ložisko a přitlačák ! Nic si z toho nedělej mně to zas chcípá ! :D Užívej života žiješ jen jednou! :D

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Spojkové ložisko? Prosím poraďte.

Příspěvek od MPavel »

A když s tím budu zatím dál jezdit může to něco poškodit jako převodovku, kliku, atd...?
Nejvíc mě štve, že na tehnle motor je snad nejdražší spojka ze všech jinejch spojek co se dávají i na větší motory, což nechápu.

to jarsel: Takže komplet spojka. No co se dá dělat. Už jsem se s tím smířil. Už jsem opět přemýšlel, že bych to střelil. Ale vzhledem k mé neuvěřitelné smůle na auta bych si moc nepomohl. To radši toho Golfa dám do kupy a budu jezdit v klidu dál.
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Spojkové ložisko? Prosím poraďte.

Příspěvek od srotty »

MPavel píše:A když s tím budu zatím dál jezdit může to něco poškodit jako převodovku, kliku, atd...?
Nejvíc mě štve, že na tehnle motor je snad nejdražší spojka ze všech jinejch spojek co se dávají i na větší motory, což nechápu.

to jarsel: Takže komplet spojka. No co se dá dělat. Už jsem se s tím smířil. Už jsem opět přemýšlel, že bych to střelil. Ale vzhledem k mé neuvěřitelné smůle na auta bych si moc nepomohl. To radši toho Golfa dám do kupy a budu jezdit v klidu dál.
Kolik máš na něm nalítáno,já 75000 a to pískání mám asi od 65000.Já zahrabat v pohodě můžu,takže to zatím neřeším.

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Spojkové ložisko? Prosím poraďte.

Příspěvek od MPavel »

Najeto mam necelých 52tis. km. :? Celkem mě to ale ani nepřekvapuje, že už je v háji. U auta rodičů odešla spojka při 70tis. a pístní kroužky asi kolem 100tis. najetých km. Jedná se o Mazdu 626 GE. Dnešní auta jsou skutečně jen na parádu a to ještě jen některý! :roll:
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Spojkové ložisko? Prosím poraďte.

Příspěvek od DworiBak »

Tady se nekdo asi vozí na spojce když bude člověk bude sní zacházet tak jak má tak přes 100tis v poho vydrží :wink:

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Spojkové ložisko? Prosím poraďte.

Příspěvek od MPavel »

DworiBak píše:Tady se nekdo asi vozí na spojce když bude člověk bude sní zacházet tak jak má tak přes 100tis v poho vydrží :wink:
No nejspíš se na ní vozila předchozí majitelka. Já jsem na autě zatím najel jen sedm tisíc a minimálně šest tisíc km se mi ta spojka nelíbí. Až teď se začala více projevovat. Mnou nepředpokládám, že by to bylo. S autem jezdím normálně šetrně. To se služebníma autama jsem dělal maximální prasárny a vydržely bez úhony.
Jak je to u téhle spojky s ovzdušněním?
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
Karlos2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spojkové ložisko? Prosím poraďte.

Příspěvek od Karlos2 »

Zdar mam sejného Golfa i rok výroby a tu samou závadu.Ale jedinej rozdíl že mam najeto 155000Km.Moc se mi nezdé že jeden z vás má najeto 50tis.a ten druhý 70tis.Máte od těch aut servisní knížky. Možná stočený Km.Po 50 tis. spojka v háji se mi nezdá! :?

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Spojkové ložisko? Prosím poraďte.

Příspěvek od MPavel »

Mám k autu řádně vyplněnou sevisku a celkový stav auta (až na tu spojku) najetým kilometrům odpovídá. Jak jsem ale psal výše zkušenosti s Mazdou, kterou rodiče mají od nova, tak mě to ani moc nepřekvapuje.

A to odvzdušnění jsem už našel.
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“