1.8T

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: 1.8T

Příspěvek od VW-Tim »

Kolik tak pánové a dámy :) mate nalitane s 1.8T ?
kolik může mít tak max tis Km nalítat ?turbo jde zrepasovat celkem v poho ale generálka motoru a převodovky už je složitější a nákladnější.
je to držák?
wagen cult cars

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: 1.8T

Příspěvek od Mr. Death »

1.8T jsou povedený motory, vydrží hodně, tuším, že turbo vydrží cca 150.000km a motor, pokud se k němu člověk chová slušně, vydrží minimálně 300.000km. Ale co vím, tak turba žerou olej už od výroby (cca litr na 15.000km), takže možná se to časem zhorší...

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: 1.8T

Příspěvek od DworiBak »

VW-Tim píše:Kolik tak pánové a dámy :) mate nalitane s 1.8T ?
kolik může mít tak max tis Km nalítat ?turbo jde zrepasovat celkem v poho ale generálka motoru a převodovky už je složitější a nákladnější.
je to držák?
Znám co maj na 1.8T už nalítáno přes 300tis a turbo původní a spojka se dělala první teprve nedávno

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: 1.8T

Příspěvek od VW-Tim »

to jste mě celkem potěšily :lol:
a co si myslíte 1.8 T a 4 motion? já vím moc jich není ale je to pro mě takový ideál ještě kdyby byl v dobrém stavu po dobrém majiteli za rozumné kačky :lol:
wagen cult cars

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: 1.8T

Příspěvek od Mr. Death »

VW-Tim píše:to jste mě celkem potěšily :lol:
a co si myslíte 1.8 T a 4 motion? já vím moc jich není ale je to pro mě takový ideál ještě kdyby byl v dobrém stavu po dobrém majiteli za rozumné kačky :lol:
Tak na tohle můžeš rovnou zapomenout. Většina 1.8T je pěkně vylítaných a 4x4 ani moc nebylo. To se připrav, že budeš tak rok hledat, než se poštěstí...

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: 1.8T

Příspěvek od VW-Tim »

Mr. Death píše:
VW-Tim píše:to jste mě celkem potěšily :lol:
a co si myslíte 1.8 T a 4 motion? já vím moc jich není ale je to pro mě takový ideál ještě kdyby byl v dobrém stavu po dobrém majiteli za rozumné kačky :lol:
Tak na tohle můžeš rovnou zapomenout. Většina 1.8T je pěkně vylítaných a 4x4 ani moc nebylo. To se připrav, že budeš tak rok hledat, než se poštěstí...
si psal že jsou to povedené motory že vydrží hodně a tet mi pišeš je vědšina vylitaná
toš nevím teť jaká bije

jít do této motorizace nebo zaději 2.3 nebo 2.8 (když se bavíme o benzínech)
2.3 je výkonově stejná,srovnatelná
wagen cult cars

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: 1.8T

Příspěvek od Mr. Death »

Povedený motory to jsou, ale většina lidí se k nim chová jak prasata, protože mají docela slušný výkon a prostě tomu šlapou, co to dá. Takže většina 1.8T jsou prostě vylítaný sračky a narazit na nějakou v opravdu dobrým stavu je docela umění.
Silnější motorizace budou víc žrat, ale půjdou líp sehnat, nebyly tak populární jako 1.8T...

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: 1.8T

Příspěvek od VW-Tim »

Mr. Death píše:Povedený motory to jsou, ale většina lidí se k nim chová jak prasata, protože mají docela slušný výkon a prostě tomu šlapou, co to dá. Takže většina 1.8T jsou prostě vylítaný sračky a narazit na nějakou v opravdu dobrým stavu je docela umění.
Silnější motorizace budou víc žrat, ale půjdou líp sehnat, nebyly tak populární jako 1.8T...
tak díky asi se na 1.8T vykašlu a nebo budu hledat
ale každopádně díky za cenné info :D
wagen cult cars

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: 1.8T

Příspěvek od DworiBak »

Já měl možnost jezdit v 1.8T 4x4 ale okta a nemohu si stěžovat hlavně v zimě si stím člověk vyblbne akorát je dražší pravidelná výměna oleje v heldexu.Že by tyto motory byly výlítaný bych neřek záleží od koho to auto koupíš.Jsou lidi kde tyto motory předělaly na závody čili nádobka s aktivním ulím príč a různý věci co zlepšujou emise jezdili 12hodinovky a stále šlapou jak hodinky.Slyšel jsem i že někdo má s tímto motorem nalítáno už přes půl míle a vpoho turbo původní spojka asi třetí jen už musí jezdit na polosyntetiku10W/40 nebo na plny už si trochu pochutnával :)
A když bude vyběhanej tak necháš udělat výbrus na 2.0 a to pak bude masírka v turbu :mrgreen:

Uživatelský avatar
dee-log
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Budějoviceee :)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T

Příspěvek od dee-log »

Zajimalo by me jaky vliv na motor ma kdyz vyndam katalyzator... vim ze je ve vyfuku, tak by me zajimalo jak ho vyndam a jestli tim treba neutrpi motor... je tam nejaky narust vykonu nebo to ma jen jiny zvuk???

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: 1.8T

Příspěvek od Mr. Death »

Neprojdeš technickou a pokud je za katalyzátorem lambda, tak se sníží výkon...

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: 1.8T

Příspěvek od VW-Tim »

DworiBak píše:Já měl možnost jezdit v 1.8T 4x4 ale okta a nemohu si stěžovat hlavně v zimě si stím člověk vyblbne akorát je dražší pravidelná výměna oleje v heldexu.Že by tyto motory byly výlítaný bych neřek záleží od koho to auto koupíš.Jsou lidi kde tyto motory předělaly na závody čili nádobka s aktivním ulím príč a různý věci co zlepšujou emise jezdili 12hodinovky a stále šlapou jak hodinky.Slyšel jsem i že někdo má s tímto motorem nalítáno už přes půl míle a vpoho turbo původní spojka asi třetí jen už musí jezdit na polosyntetiku10W/40 nebo na plny už si trochu pochutnával :)
A když bude vyběhanej tak necháš udělat výbrus na 2.0 a to pak bude masírka v turbu :mrgreen:
díky za názor
no jo ale najít dobrý kus
bestak poznat že je motor Ok chce napichnout na diagnostiku a změžit tlaky ...
kdo to při koupi dělá?až je doma pak se špekuluje
wagen cult cars

Uživatelský avatar
Mr. Death
Profík
Profík
Příspěvky: 1135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: 1.8T

Příspěvek od Mr. Death »

No speciálně u těch 1.8T bych si ten motor pořádně proklepl, že není vylítanej. Pokud se někdo bude cukat už kvůli tomu, že chceš udělat diagnostiku, tak rychle pryč, protože s tím autem není něco v pořádku. Klasický argument je, že to může zničit ŘJ, což je teoreticky možný, ale prakticky ne, pokud je kabel OK a budeš jenom číst chyby nebo akční členy...

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: 1.8T

Příspěvek od DworiBak »

Mr. Death píše:Neprojdeš technickou a pokud je za katalyzátorem lambda, tak se sníží výkon...
Technickou jo ale ne emise :wink:

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: 1.8T

Příspěvek od DworiBak »

dee-log píše:Zajimalo by me jaky vliv na motor ma kdyz vyndam katalyzator... vim ze je ve vyfuku, tak by me zajimalo jak ho vyndam a jestli tim treba neutrpi motor... je tam nejaky narust vykonu nebo to ma jen jiny zvuk???
seřízneš a nastavíš trubkou nebo ho můžeš vymlátit vem ale to by si byl blbej protože to ještě za slušný prahy klidně střelíš je to platina :wink: nebo sehnattu čás kde je katik už bez nej.Pokud ho odstraní tak nebude odpor u výfukových plynů tím pude líp do otáče ale to by si musel mít komplet udělaný vyfuk.potrubí 8)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“