přípravky do oleje

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
martin159
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 07.02.2008 20:47
Kontaktovat uživatele:

přípravky do oleje

Příspěvek od martin159 »

koupil jsem dnes aditivum do oleje a ještě takový přípravek ENGINE STOP LEAK ,píšou že je to na zabránění prosakování oleje ,myslíte si že to může k něčemu být?

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: přípravky do oleje

Příspěvek od MPavel »

Nejsem zastáncem aditiv do oleje. Vše potřebné a důležité již v oleji je tak proč tam něco přidávat. Naopak to může v oleji udělat nějaké cucky apod. a schopnot mazání oleje snížit popř. ucpat celý oběh. Takže za mě říkám ne. Pokud máš nějaký technický problém tak řešit výměnou špatného dílu. Zejména u oleje, který jako jediná provozní kapalina drží motor v provozuschopném stavu, bych neexperimentoval.

Jediné aditivum, které i sám používám je aditivum do paliva na zvýšení oktanového čísla. A to ho používám jedině díky tomu, že mi ho doporučíl skutečně znalý člověk v oboru. Ale to už je jiná věc.
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
pelo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 112
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: přípravky do oleje

Příspěvek od pelo »

K tomu ENGINE STOP LEAK:
pokud to ma zabranit prosakovani oleje, tak to muze udelat jedine tak, ze to olej zahusti. Akorat si nejsem jist, co to udela s kterym olejem(syntetika, mineral) a jak to zreaguje s temi aditivami, co uz v oleji jsou. Taky pri zahratem motoru pocitam, ze to bude delat ve vane peknej humus.

Pokud mas problem s unikem oleje, tak ten problem vyres celkovou prohlidkou systemu, vymenou vadneho dilu nebo tam nalij trochu hustsi olej. Urcite bych do oleje nic nepridaval, musi totiz v motoru vydrzet dost dlouho...

Osobne taky neverim tem pripravkum, co se nalijou do motoru pred vymenou oleje, pry na vycisteni systemu. Kdyz to neco udela s tim starym olejem, tak to bude mit vliv i na ten novy, co tam nalijes...aspon podle me. Nejlepsi je podle me pokud si olej menis sam v garazi vypustit ten stary, sundat filtr, prelit motor troskou novyho, sundat vanu a poradne vycistit ten bordel, co v ni zustal. Pak samozrejme pretesnit a ty dalsi veci... Ale prilivat do oleje neco dalsiho...to bych neriskoval...

Ty sajrajty, treba na "zatesneni" prasklyho chladice se lili kdysi do skodovek, tem to nic neudela ale znamej ten sajrajt nalil do Passata a musel s tim do servisu na vyplach, protoze mu to ucpalo kanalky...

mirvyh
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 23.02.2008 13:41
Bydliště: Zlín

Re: přípravky do oleje

Příspěvek od mirvyh »

Oleje mají uvedené normy a hodnoty, které jsou vhodné a předepsané pro dané typy motorů a aut, a nějakými aditivi si myslím, že je nevylepšíš, právě naopak tím můžeš nadělat víc paseky než užitku (tak jak tu bylo již napsáno ucpané kanálky atd.)
Neznám tvůj pravý důvod proč to tam chceš lít, ale pokud se ti ztrácí olej, problém bude někde jinde než v jeho kvalitě nebo hustotě. Olej by ti měl vydržet na 15 000 km nebo pokud neujedeš tyto kilometry nastavuje se interval výměny oleje na 1 rok (proto mi na displeji zase bliká servis :D ), pokud je tam longlive je to samozřejmě všechno posunuté. Osobně bych to tam nelil a hledal bych řešení problému někde jinde.

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: přípravky do oleje

Příspěvek od Type-17 »

ja to zkusil asi pred 2000km a zatim jsem spokojen. jen to byla zkouska nez polezu do motoru a kdyz si vyberes dobrou znacku tak by to melo byt v poho. STP nebo LIQUI MOLY v dojclandu hodne pouzivana znack
http://www.vitocom.cz/automax.htm
http://www.liqui-moly.cz/index.php?opti ... &Itemid=47 tihle se zameruji na zdokonaleni a prolouzeni chodu motoru a taky opotrebeni. poto asi oleje stoji jen kolem 200 za litr malo kdo by kupoval kvalitu kdyby stala 500 a vis. vetsinou kvalitni aditiva stoji od 200 za deci. a kupovat pet litru oleje kolem trojky to by radeji kupovali mogul za 500,- pet litru. :?: no kvalitka :?:
Naposledy upravil(a) Type-17 dne 29.03.2008 05:34, celkem upraveno 2 x.

AldaKlinky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 16.02.2008 16:00
Bydliště: Písečné (Kdesi na Vysočině) :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: přípravky do oleje

Příspěvek od AldaKlinky »

Ahoj taky žádný přísady nepoužívám...
Kámoš do III Golfu nalil jakousi přísadu na rozpouštění usazenin a kleknul mu motor :cry:
Usazeniny se sice rozpustili ale zato ucpali mazací kanálky na klice mot. :(
Určitě asi záleží na kvalitě toho výrobku... :) On koupil cosi za 150,- na pumpě
Myslím že jsem už tady podobný příspěvek taky četl :)
Tak Ahoj :D
Kdo maže ten jede a kdo nejede ten asi zapomněl namazat :lol: nebo natankovat :drug:

Uživatelský avatar
Type-17
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karviná

Re: přípravky do oleje

Příspěvek od Type-17 »


Uživatelský avatar
šimek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4502
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: přípravky do oleje

Příspěvek od šimek »

AldaKlinky píše:Ahoj taky žádný přísady nepoužívám...
Kámoš do III Golfu nalil jakousi přísadu na rozpouštění usazenin a kleknul mu motor :cry:
Usazeniny se sice rozpustili ale zato ucpali mazací kanálky na klice mot. :(
Určitě asi záleží na kvalitě toho výrobku... :) On koupil cosi za 150,- na pumpě
Myslím že jsem už tady podobný příspěvek taky četl :)
Tak Ahoj :D
Kdo maže ten jede a kdo nejede ten asi zapomněl namazat :lol: nebo natankovat :drug:

To je taky nápad koupit něco na rozpustění usazenin a dát to do motoru. To jako když si člověk myslí, že když přejde z minerálního oleje na plnou syntetiku, tak jak motoru prospěje a ono ouha, dopadne jako ten tvůj kámoš se zadřeným motorem... Takže určitě neexperimentovat a dávat tam to, co se má a předepsuje výrobce, teda až na LL oleje, tomu jsem na chuť nepřišel.

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: přípravky do oleje

Příspěvek od MPavel »

šimek píše:
AldaKlinky píše:Ahoj taky žádný přísady nepoužívám...
Kámoš do III Golfu nalil jakousi přísadu na rozpouštění usazenin a kleknul mu motor :cry:
Usazeniny se sice rozpustili ale zato ucpali mazací kanálky na klice mot. :(
Určitě asi záleží na kvalitě toho výrobku... :) On koupil cosi za 150,- na pumpě
Myslím že jsem už tady podobný příspěvek taky četl :)
Tak Ahoj :D
Kdo maže ten jede a kdo nejede ten asi zapomněl namazat :lol: nebo natankovat :drug:

To je taky nápad koupit něco na rozpustění usazenin a dát to do motoru. To jako když si člověk myslí, že když přejde z minerálního oleje na plnou syntetiku, tak jak motoru prospěje a ono ouha, dopadne jako ten tvůj kámoš se zadřeným motorem... Takže určitě neexperimentovat a dávat tam to, co se má a předepsuje výrobce, teda až na LL oleje, tomu jsem na chuť nepřišel.
Taky těm LL olejům nevěřím.
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“