auto je líný

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

huricek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 01.04.2008 20:32

auto je líný

Příspěvek od huricek »

Zdárek potřeboval bych poradit. Koupil sem Golfa 1.6, 74kw je to dovoz z Itálie auto je při rozjezdech a při jízdě strašně líný, netáhne a nejde za plynem rozjede se až po delší chvilce a pak jede celkem o.k. Je možný že by to bylo nějakým humusem v nádrži? Nebo palivovej filtr? Vůbec nevím poraďte prosím. Díky moc.

Uživatelský avatar
sgames
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: auto je líný

Příspěvek od sgames »

no mi se zda taky to moje dost line (1.6 16V 77kw)
oproti moji ibize 66kw to jede dost slabucko ....

jako predjizdet s tim je dost maras, to to ma tak maly kroutak nebo co ? :)

huricek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 01.04.2008 20:32

Re: auto je líný

Příspěvek od huricek »

Přesně tak s tím předjížděním je to hrozný a do kopečka se vůbec nečapu dokud se to trochu nerozjede. Když sem to měl napíchlý na počítači tak to psalo "chudá směs" a jinak to ukazuje že asi odešla druhá lambda sonda. Doufám jen že neni ucpanej katalyzátor nebo tak něco.

Uživatelský avatar
sgames
Řidič
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: auto je líný

Příspěvek od sgames »

nejake novinky ? fakt by me zajmalo cim to muze byt

huricek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 01.04.2008 20:32

Re: auto je líný

Příspěvek od huricek »

Počítač psal druhou lambdu, tak sem jí vyměnil a je to pořád stejný, počítač už teď neukazuje žádnou chybu, tak fakt nevim čím to je, do 2500 otáček je to líný, absolutně žádný zrychlení, je to jak když šlapu do hovna, až potom se to rozjede

Uživatelský avatar
jery
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: auto je líný

Příspěvek od jery »

mě to dělá když se zašpiní filtr vzduchu,taky jsem lil do benzinu additiva a zlepšilo se to

huricek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 01.04.2008 20:32

Re: auto je líný

Příspěvek od huricek »

ale to auto potom jede pěkně ale jakmile zpomalim a dostanu se zase pod těch2500 otáček tak ten výkon zase rapidně klesne a musim to znova pomalu rozjíždět. Vzduchovej a benzínovej filtr mám novej. Už nevim co s tim tak to zítra vezu do servisu ať zjistěj co s tim je jinak si koupim kolo pač to je rychlejší.

smecák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 08.10.2007 22:07

Re: auto je líný

Příspěvek od smecák »

Mne 1.6 roby to iste-na štekry všetko ok. ale ked bolo nove islo jak "strela, teraz ma bezne Feldy vydíchavajú :D ", ale chystam sa prezriet pal.potrubie-(prítok aj odtok)+zmerat tlak paliva,Premerat vstrekovače,čidla,váhu, ci maju spravne hodnoty-(odpor), a pretesnist sacie potrubie nech tam netaha falešny vzduch.Este som rozmyšlal či nebude zapchaty katalizator,ale to az potom.
Neviem preco idem na 5ke 120 mam okolo 3500ot. a niekedy zase 120 a 4000ot.- nevie niekdo poradit?

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: auto je líný

Příspěvek od shaft.cz »

A ten vykon pri rozjezdu nebo spis do tech 2500 se zhorsil nekdy po koupi, nebo uz si to tak dostal? Ja jen ze tyhle benzinaky dostavaj druhej dech kolem 2600-3tis ot/min pak celkem frcijou :D holt nemame tam turbo :wink:

huricek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 01.04.2008 20:32

Re: auto je líný

Příspěvek od huricek »

no to sem takhle už koupil když sem to projížděl tam u nich bylo to o.k. pač sem zjistil že za studena to jede úplně normálně.v tejdnu jedu do servisu tak sem potom napíšu co mi tam zjistili

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: auto je líný

Příspěvek od chev »

smecák píše:Mne 1.6 roby to iste-na štekry všetko ok. ale ked bolo nove islo jak "strela, teraz ma bezne Feldy vydíchavajú :D ", ale chystam sa prezriet pal.potrubie-(prítok aj odtok)+zmerat tlak paliva,Premerat vstrekovače,čidla,váhu, ci maju spravne hodnoty-(odpor), a pretesnist sacie potrubie nech tam netaha falešny vzduch.Este som rozmyšlal či nebude zapchaty katalizator,ale to az potom.
Neviem preco idem na 5ke 120 mam okolo 3500ot. a niekedy zase 120 a 4000ot.- nevie niekdo poradit?
To přeci neni možný,leda na čtyřku,ale na stejnej stupeň, to by jsi musel mít převodovku s variabilníma převodama :wink:
Golf IV 1,8 20V Highline

huricek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 01.04.2008 20:32

Re: auto je líný

Příspěvek od huricek »

Tak sem problém vyřešil v servisu mi našli že je v háji i ta první sonda a ta to dělala. Vyčistily mi klapku a vstřiky. Jede to mnohem lépe.

smecák
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 08.10.2007 22:07

Re: auto je líný

Příspěvek od smecák »

Pardon-tie otačky pri 120km sú rovnaké, ale niekedy sa motor trápi a hučí, a inokedy zase pohoda,klídek,tichúčko.
Tak ma este napadlo. ze ked na diagnostike ukazuje vsetko o.k. co ak maju steker z OBD-II,-od r.2000 a ten nic nenajde.ja mam golfa r.v98 a na ten vraj treba OBD-I. neviem neviznam sa zatial moc do toho, skuste poradit ako je to, alebo ci je to len pic....

Nevieš nahodou ako čistili tie vstreky?
Thanks všem.
Naposledy upravil(a) smecák dne 13.10.2009 23:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: auto je líný

Příspěvek od MPavel »

Vstřiky se čistí ultrazvukem. Musejí se vyndat z motoru a pak se strčí do takové mašinky. Jestli chceš, mohu ti dát kontakt na jednoho člověka, který se tím zabývá. Je z Hradce a je velmi šikovný a ochotný.
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

huricek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 01.04.2008 20:32

Re: auto je líný

Příspěvek od huricek »

Přesně tak ty vstřiky mi čistili ultrazvukem a co se týká tý lambdy, tu druhou nám počítač ukázal, ale pak to ukazovalo vše o.k. V servisu našli i tu první, ale nevím jestli jí nějak proměřovali, nebo jestli jim to počítač ukázal. Každopádně teď už to jede mnohem lépe.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“