Řadící páka - nevrací se

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
pajak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 30.12.2007 22:21

Řadící páka - nevrací se

Příspěvek od pajak »

Prosím o pomoc. Špatně se mi vrací řadící páka z 1 a 2 stupně. Resp. když páku odmáčknu doleva, tak se pomalu vrací do nulové polohy. Pokud odmáčknu doprava (jako na 5 rýchlostní stupeň), tak se vrací OK.
Kolega mi promazal celý mechanizmus v motoru, ale je to stále stejné. stříknul i nějaký spray pod tu manžetu u páky na ten kulový mechanizmus. Nevím, co to vrací zpět. Do servisu se mi zatím nechce :cry:
Jo abych nezapoměl, BORA 1,6 16V, 2002

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Řadící páka - nevrací se

Příspěvek od DworiBak »

Měl jsem to samý jde to seřídit u kulisi přímo pod manžetou teda pokud je to jako u 1.8T :wink:

pajak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 30.12.2007 22:21

Re: Řadící páka - nevrací se

Příspěvek od pajak »

Tam je na seřízení jenom doraz pro řadící páku, jinak tam není nic vidět, nevím kde by se to seřizovalo. :(

pajak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 30.12.2007 22:21

Re: Řadící páka - nevrací se

Příspěvek od pajak »

Kterou pozici seřídit?
Přílohy
řazení.jpg

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Řadící páka - nevrací se

Příspěvek od DworiBak »

aha takže ty nemáš bobdeny ale jen táhlo já tu kulisu mám takto ale to vracecí pérko by tam mělo bít taky
Přílohy
Kulisa kopie.jpg

pajak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 30.12.2007 22:21

Re: Řadící páka - nevrací se

Příspěvek od pajak »

No právě, že já tam nic takového nemám a ani podle obrázku tam nic není. Pravděpodobně to vrací pružiny v převodovce. Dnes jsem prozkoumával ten převodový mechanizmus řazení :( , a zdá se mi, že jedno táhlo dost skřípe. Mohlo by to dělat. Jenom nevím, jak ho vyndat, je plastové a já se bojím zabrat, aby to neprasklo. Je to pozice 30 na výše uvedeném obrázku.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Řadící páka - nevrací se

Příspěvek od DworiBak »

pajak píše:No právě, že já tam nic takového nemám a ani podle obrázku tam nic není. Pravděpodobně to vrací pružiny v převodovce. Dnes jsem prozkoumával ten převodový mechanizmus řazení :( , a zdá se mi, že jedno táhlo dost skřípe. Mohlo by to dělat. Jenom nevím, jak ho vyndat, je plastové a já se bojím zabrat, aby to neprasklo. Je to pozice 30 na výše uvedeném obrázku.
V převodovce 100% nic neni na vracení to táhlo by to mohlo dělat je to nacvaklí v kloubkách chce to trochu zapáčit :wink:

pajak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 30.12.2007 22:21

Re: Řadící páka - nevrací se

Příspěvek od pajak »

Takže problém vyřešen, dělalo to skutečně to táhlo, přesně tyč volící. Stačilo zapáčit, vycvaknout, promazat a znovu nacvaknout a je vše OK
:D :D :D :D :D

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Řadící páka - nevrací se

Příspěvek od DworiBak »

pajak píše:Takže problém vyřešen, dělalo to skutečně to táhlo, přesně tyč volící. Stačilo zapáčit, vycvaknout, promazat a znovu nacvaknout a je vše OK
:D :D :D :D :D
A jeto kdo maže ten jede :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“