Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Spotreba 1.4 16v
PříspěvekNapsal: 06.05.2008 11:08 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

4163

Plzeň

Tchán jezdí s timhle motorem spíš krátký vzdálenosti (po městě / dopráce zpráce a tak) a žere mu to tak těch 8 litrů.

PříspěvekNapsal: 07.05.2008 11:26 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1075

3nec

Ja mam dlouhodobou (cca 6000km) 6,7 ve meste to na studeno zere vsechno vic, kdyz jezdim do prace tak taky to zere v prumeru kolem 8 v zime i vic. Ale jinak je to pohoda spotreba. Kdyz to po dalnici nehonim tak se vlezu i pod 6 :-)

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 07.05.2008 11:41 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

112

Tak to vyzera tak ze som tu asi jediny komu to zerie tolko vela (9.5l) ... :cry:
Nejaky napad co by mohlo byt zle stym mojim motorom?

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 07.05.2008 12:46 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

2580

Praha

sabikeuk píše:
Tak to vyzera tak ze som tu asi jediny komu to zerie tolko vela (9.5l) ... :cry:

lambda, vzduchovy filtr, kat .. nebo zkus zmenit benzinku 8)

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 07.05.2008 13:30 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

112

bechy píše:
sabikeuk píše:

lambda, vzduchovy filtr, kat .. nebo zkus zmenit benzinku 8)

Vzduchovy,palivovy mam novy...no mozno to bude lambda alebo kat.....ale najprv skusim benzinku ;).
Ako sa da zistit ci je lambda alebo kat zly? VAG mi to nacita?

Naposledy upravil sabikeuk dne 09.05.2008 09:23, celkově upraveno 1

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 08.05.2008 16:39 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1464

tazi píše:
Ja mam dlouhodobou (cca 6000km) 6,7 ve meste to na studeno zere vsechno vic, kdyz jezdim do prace tak taky to zere v prumeru kolem 8 v zime i vic. Ale jinak je to pohoda spotreba. Kdyz to po dalnici nehonim tak se vlezu i pod 6 :-)
pod 6 na dalnici? Me to bere pri 140/4tis ot. 8l/100 .... to bys po te dalnicic musel jet 100 aby jsi byl na tech 6 :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 09.05.2008 08:31 
Člen klubu

Hodnost:

Člen klubu

02.04.2008

6238

Praha-východ

1,4 55kw 16V 16"alu, jízdy převážně mimopražské-šlapu mu na krk jak zvládá (stejně nejede), spotřeba 6,5/100km :wink:

PříspěvekNapsal: 09.05.2008 17:46 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

60

Trhové Dušníky, Příbram

Mam rok 9/2003 ajezdim pořád do 7l na 100km.

PříspěvekNapsal: 09.05.2008 20:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

112

:roll: :roll: :roll: ..... tak asi fakt jediny mam taku velku spotrebu.....viete niekto co moze byt pricina a ako to zistim???????

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 09.05.2008 21:10 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.11.2007

1194

Michael píše:
Mam rok 9/2003 ajezdim pořád do 7l na 100km.

to ste stastni lide. :D

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 09.05.2008 22:07 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.12.2007

163

České Budějovice

mam take motor 1.4 16V...17palcova kola,ale spotrebu radeji moc neresim,myslim ze to ani u tohoto motoru nema cenu..jinak mu take dost slapu a kdyz jedu dalku,tak mi to na tech kolech bere tak 6.9l...kdyz jsem mel 14kola,tak jsem se dostal i pod 6litru... :jok:

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 10.05.2008 20:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

130

Nový jičín

Záleží na jízdním stylu , kámoš jezdí za 6 a jeho manželka mu :budo: těžce k..ví dlouhodobý průměr (10) :roll:

PříspěvekNapsal: 10.05.2008 22:45 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1127

Bratislava

sabikeuk píše:
:roll: :roll: :roll: ..... tak asi fakt jediny mam taku velku spotrebu.....viete niekto co moze byt pricina a ako to zistim???????

Takze uz som to tu pisal sto krat, tak napisem stoprvy: ked som auto dostal, spotreba 9,6. Skoro ma je.lo.. Odkedy capujem benzin a nie sracky, tak mam spotrebu 7,3 plus minus polo litra. Jazdim ciste mesto.. Momentalne tankujem OMV Carrera 95, najtichsi chod motora, mala spoteba a vysoky vykon (este lepsie ako V-Power). Mne k nizkej spotrebe pomohol aj dobry olej, nakolko mi to predtym zarlo aj olej jak svina. Odkedy mam 10W-40, tak mi vobec neklepu ventily, skoro vobec nedolievam olej a spotreba benzinu je tiez lepsia. Teraz som mal na zimnych a dost podhustenych gumach 7,9 a to uz citim ze v kazdej zakrute piskam jak svina.. Ako som pisal, jazdim ciste mesto, cca 10 km do prace a spät a dupem tomu po krku vcelku dost. Rad som na semaforoch prvy a na 90 percent sa mi to aj dari (pretekari s dobrymi motormi mi to nandaju, ale co uz ked mam 1,4 16V). Z mojich skusenosti tento motor treba raz za cas poriadne vytocit az po cervene, ale nie rychlo do otacok, ale postupne pomaly. Potom ako ho vytocim pomaly mu raz vytnem poriadne do otacok a rychlo a celkovo ten motor potom lepsie taha aj odspodu.. Hlavne zaklad je netrapit ho studeny, pekne len po 3000 otacok a ziadne brutalne zrychlovanie!!! Ak mas staqle problem, tak pozriet vsetky elektronicke cleny ktore ovplyvnuju zlozenie zmesi. Zacni klaplou, vaha vzduchu, senzor teploty chladiacej kvapaliny, lambda atd.. Napis ci mas aj ine problemy ako klepanie, spotreba oleja a podobne..

PříspěvekNapsal: 10.05.2008 22:55 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

112

bifur píše:
sabikeuk píše:

Takze uz som to tu pisal sto krat, tak napisem stoprvy: ked som auto dostal, spotreba 9,6. Skoro ma je.lo.. Odkedy capujem benzin a nie sracky, tak mam spotrebu 7,3 plus minus polo litra. Jazdim ciste mesto.. Momentalne tankujem OMV Carrera 95, najtichsi chod motora, mala spoteba a vysoky vykon (este lepsie ako V-Power). Mne k nizkej spotrebe pomohol aj dobry olej, nakolko mi to predtym zarlo aj olej jak svina. Odkedy mam 10W-40, tak mi vobec neklepu ventily, skoro vobec nedolievam olej a spotreba benzinu je tiez lepsia. Teraz som mal na zimnych a dost podhustenych gumach 7,9 a to uz citim ze v kazdej zakrute piskam jak svina.. Ako som pisal, jazdim ciste mesto, cca 10 km do prace a spät a dupem tomu po krku vcelku dost. Rad som na semaforoch prvy a na 90 percent sa mi to aj dari (pretekari s dobrymi motormi mi to nandaju, ale co uz ked mam 1,4 16V). Z mojich skusenosti tento motor treba raz za cas poriadne vytocit az po cervene, ale nie rychlo do otacok, ale postupne pomaly. Potom ako ho vytocim pomaly mu raz vytnem poriadne do otacok a rychlo a celkovo ten motor potom lepsie taha aj odspodu.. Hlavne zaklad je netrapit ho studeny, pekne len po 3000 otacok a ziadne brutalne zrychlovanie!!! Ak mas staqle problem, tak pozriet vsetky elektronicke cleny ktore ovplyvnuju zlozenie zmesi. Zacni klaplou, vaha vzduchu, senzor teploty chladiacej kvapaliny, lambda atd.. Napis ci mas aj ine problemy ako klepanie, spotreba oleja a podobne..

Dakujem za odpoved :wink: . Takisto mi zerie olej ako tebe predtym, mam tam 5W-30 longlife Castrol edge, idem ho teraz v lete zmenit na 10W-40 - aku znacku ty pouzivas?....Klepanie ventilov je normalne, ale este ked sa nad tym zamyslam tak davno ked som tankoval shell tak bolo ovela tichsie....takze najblizsie idem na Shelku a zmenim olej tak uvidim ci to pomoze.
Kebyze som mal nejake elektronicke problemy tak mi by to nevyhodilo nejaku kontrolku?

Za studena jazdim do 3000, a ako vravis budem musiet ho trochu prevetrat.

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 10.05.2008 23:31 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1127

Bratislava

Ja mam 10W-40 Castrol Powertec (momentalne sa vola uz Magnatec). 5W-30 je moc riedky na tento motor. Odkedy mam 10W-40, tak pocujem hydrostely uz iba za studena a a ventily neklepu vobec, ani som si nevsimol nejake nemiestne detonacie. Ak tam doteraz bol Castrol, daj Castrol. Ja skusim Shell a uvidim. Potom dam vediet. Cca o mesiac dva idem na vymenu. Shell v-power je fajn benzin, ale vyskusaj aj OMV Carreru - zhodli sme sa viaceri z roznymi autami ze je momentalne najlepsi.. Chyba na elektroclene nemusi zapnut kontrolku a nemusi vypisat ani chybu na VAGu. Treba otestovat cleny jednotlivo, napr. vahu vzduchu za jazdy, lambdu na osciloskope atd..

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]