Po zahřátí motoru kolísání otáček

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Doug
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 10.04.2008 23:46
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Po zahřátí motoru kolísání otáček

Příspěvek od Doug »

Zdravím,mám G-IV/01/1,6/77kW,jakmile nastartuji a motor ještě není pořádně zahřáty,šlape jak hodinky,ale po určité době jízdy kdy se zahřeje jemně kolísají otáčky-myšleno volnoběžné ot.,nevíte co s tím,Díky?

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Po zahřátí motoru kolísání otáček

Příspěvek od DworiBak »

Doug píše:Zdravím,mám G-IV/01/1,6/77kW,jakmile nastartuji a motor ještě není pořádně zahřáty,šlape jak hodinky,ale po určité době jízdy kdy se zahřeje jemně kolísají otáčky-myšleno volnoběžné ot.,nevíte co s tím,Díky?
Co klapka nechce vyčistit :wink:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Po zahřátí motoru kolísání otáček

Příspěvek od xerxes »

DworiBak píše:
Doug píše:Zdravím,mám G-IV/01/1,6/77kW,jakmile nastartuji a motor ještě není pořádně zahřáty,šlape jak hodinky,ale po určité době jízdy kdy se zahřeje jemně kolísají otáčky-myšleno volnoběžné ot.,nevíte co s tím,Díky?
Co klapka nechce vyčistit :wink:
Taky se připojuju děla mi to samé.Mě to vypada na nízké otáčky mám tak kolem 800ot/m.

chico
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 29.09.2007 16:06

Re: Po zahřátí motoru kolísání otáček

Příspěvek od chico »

ten samy motor ten samy problem- na volnoibehu pri zahratem motoru kosilaji otacky rozmezi tak 50 otacek +- okolo 800 :-) takze jsme na tom vseci stejne no

Doug
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 10.04.2008 23:46
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Po zahřátí motoru kolísání otáček

Příspěvek od Doug »

DworiBak píše:
Doug píše:Zdravím,mám G-IV/01/1,6/77kW,jakmile nastartuji a motor ještě není pořádně zahřáty,šlape jak hodinky,ale po určité době jízdy kdy se zahřeje jemně kolísají otáčky-myšleno volnoběžné ot.,nevíte co s tím,Díky?
Co klapka nechce vyčistit :wink:
Je pravda,že po vyčištění klapky se musí provést znovu nějaké softwerové nastavení(základní nastavení klapky),děkuji?Tedy mám se do toho pouštět sám,jak bych to pak nastavil?

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Po zahřátí motoru kolísání otáček

Příspěvek od DworiBak »

Doug píše:
DworiBak píše: Co klapka nechce vyčistit :wink:
Je pravda,že po vyčištění klapky se musí provést znovu nějaké softwerové nastavení(základní nastavení klapky),děkuji?Tedy mám se do toho pouštět sám,jak bych to pak nastavil?
Jasný musíš udělat základní nastavení po vyčištění klapky ale aby si udělal základní nastavení musíš vymazat adaptační hodnoty vše uděláš přes VAG :wink:

Doug
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 10.04.2008 23:46
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Po zahřátí motoru kolísání otáček

Příspěvek od Doug »

DworiBak píše:
Doug píše: Je pravda,že po vyčištění klapky se musí provést znovu nějaké softwerové nastavení(základní nastavení klapky),děkuji?Tedy mám se do toho pouštět sám,jak bych to pak nastavil?
Jasný musíš udělat základní nastavení po vyčištění klapky ale aby si udělal základní nastavení musíš vymazat adaptační hodnoty vše uděláš přes VAG :wink:
Bylo by možné popsat očistu té klapky,nebo odkaz na nějakou sekci,kde se to probírá,nějak to neumím dohledat.A ještě jeden dotaz,jaké by měli být volnoběžné ot.,(1,6 16V 77kW),díky moc?

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Po zahřátí motoru kolísání otáček

Příspěvek od DworiBak »

Doug píše: Bylo by možné popsat očistu té klapky,nebo odkaz na nějakou sekci,kde se to probírá,nějak to neumím dohledat.A ještě jeden dotaz,jaké by měli být volnoběžné ot.,(1,6 16V 77kW),díky moc?
Něco jsem házel jsem je to sice 1.8 ale klapka je v podsatě stejná jen jí máš umístěnou jinde
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=59983
nebo mrkni sem http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=1116399

Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Po zahřátí motoru kolísání otáček

Příspěvek od Phate »

Resim podobny problem u 1.6 74KW otacky litaji od 1000 do 1200. Vycistil jsem klapku, provedl zakladni nastaveni a porad to samy. diagnostika porad hlasi chybu 00533 regulace behu naprazdno 19-00 nizsi odhad. Tak nevim co dal. Kdyz chybu smazu tak po nastartovani a proslapnuti plynu vyskoci znovu.Klapku jsem cistil kdyz byla na motoru, ale myslim ze jsem ji ocistil dostatecne.
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

Uživatelský avatar
Kralik GTI
Řidič
Řidič
Příspěvky: 160
Registrován: 22.10.2007 17:31
Bydliště: Studánka u Rumburka

Re: Po zahřátí motoru kolísání otáček

Příspěvek od Kralik GTI »

Mě to dělá taky,jak je to studene tak v poho ale když se to ohřeje tak to líta a občas mi to i chcipne dneska mi to chciplo na křižovatce vypadal jsem jak blbec.zítra ještě zkusím vyměnit pal.filtr.
PASSAT combi 1,9TDI,96kw

Uživatelský avatar
Phate
Profík
Profík
Příspěvky: 1109
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov-Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Po zahřátí motoru kolísání otáček

Příspěvek od Phate »

u me to nechcipa nikdy, jen se ten volnobeh porad houpe a drzi se moc vysoko, vymenil jsem i teplotni cidlo ale ted mi to na vagu ukazuje teplotu 78 stupnu a na budikach 90 tak nevim jestli mi neprodali vadny.
Tiguan Highline 2.0 TDi - 110KW - DSG7 - Tungsten
GOlf III, 2.8 VR6.

Uživatelský avatar
PeLa
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jižní Čechy - kousek od Metropole
Kontaktovat uživatele:

Re: Po zahřátí motoru kolísání otáček

Příspěvek od PeLa »

Mě to kolísá taky, klapka je vyčištěná a nastavená. Netuším, čím to je.
El Rom de Cuba

http://pelack.mybrute.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Po zahřátí motoru kolísání otáček

Příspěvek od DworiBak »

Nastavení klapky nikdy nebude správně pokud nevymažete adaptační hodnoty nejdřív vymazat pak dělat zák. nastavení :wink:

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Po zahřátí motoru kolísání otáček

Příspěvek od shaft.cz »

to DB: kdyz vyndam a vycistim tu klapku tak musim jit na VAG hned nebo muzu ject cca 50km a nastavit az pak? diky

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Po zahřátí motoru kolísání otáček

Příspěvek od DworiBak »

shaft.cz píše:to DB: kdyz vyndam a vycistim tu klapku tak musim jit na VAG hned nebo muzu ject cca 50km a nastavit az pak? diky
můžeš jet protože protože adaptační hodnoty musíš vymazat když je motor minimálně ohřátej na 80

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“