Škubání motoru 1.6 74kw

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Romík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.04.2008 18:34
Bydliště: Č. Budějovice

Škubání motoru 1.6 74kw

Příspěvek od Romík »

Zdravím všechny, mám problém na G4 1.6 74 kw. Volnoběžné otáčky jsou o.k., ale při rozjezdu zejména na 2. rychlostní stupeň mezi 2000-3000 ot/min motor zaškube, čím více sešlápnu plyn tím méně to zaškube. Dělá to jak při studeném tak zahřátem motoru.

Svíčky a zapalovací kabely jsou nové, vzduch. a palivový filtr taky...

Díky moc za každou radu.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Škubání motoru 1.6 74kw

Příspěvek od DworiBak »

co klapka neni špinavá zkus vyčistit a udělat základní nastavení :wink:

Uživatelský avatar
Romík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.04.2008 18:34
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Škubání motoru 1.6 74kw

Příspěvek od Romík »

DworiBak píše:co klapka neni špinavá zkus vyčistit a udělat základní nastavení :wink:
Dík za radu, příští týden to zkusím a dám vědět jestli to pomohlo...

Uživatelský avatar
Mafox
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 468
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru 1.6 74kw

Příspěvek od Mafox »

taky mi to ted začalo škubat, vzdycky jen na dvojku a pri minimalnich otackach
podezrivam z toho ale sportovni filtr ktery tam je nove
VW Golf IV 1,6 16V r.v. 2000 3dv.

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: Škubání motoru 1.6 74kw

Příspěvek od dawenow »

mel jsem podobny problem, skublo mi vzdy auto kdyz jsem prechazel asi 2500ot/min, jako kdyby nesel benzin , ztrata vykonu , vse jsem prosel , a nakonec to delala vaha vzduchu , v ni je takovy plastovy ctvercovy dil ktery se otaci a ten se uvolnil, pri prudsim zrychleni se povysunul a zasekl se, stacilo trocha vterinoveho lepidla zalepit a uz rok vse ok!! ale najit to , ze je to ono to byl orisek!! a pozor servis hned chtel vahu vzduchu menit za novou - zbytecne !!!

Uživatelský avatar
Romík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.04.2008 18:34
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Škubání motoru 1.6 74kw

Příspěvek od Romík »

Právě mám auto v servisu kvůli prasklému nýtu na diferenciálu, který proletěl až do spojky:-) ...tak jsem mechanikovi nahlásil, aby zkontroloval váhu vzduchu i klapku, snad nebude problém někde jinde. Každopádně dám vědět jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: Škubání motoru 1.6 74kw

Příspěvek od dawenow »

Romík píše:Právě mám auto v servisu kvůli prasklému nýtu na diferenciálu, který proletěl až do spojky:-) ...tak jsem mechanikovi nahlásil, aby zkontroloval váhu vzduchu i klapku, snad nebude problém někde jinde. Každopádně dám vědět jak to dopadlo.
no tak to je radost, sam jsem zazil a zadna sranda ohledne financi, jeste ze muj mechanik je "" SLUSNY "" clovek a udelal vse za velmi rozumnou cenu !!


pak napis jak si dopadl,


PS ohledne te vahy vzduchu , staci oddelat od potrubi a vzduch. filtru, podivat se do ni a sahnout na ten plastovy obdelnik , ktery je v prutoku a zkusit zda se da povytahnout jestli ano tak je to tento problem , ale velmi opatrne at se neco neponici!!!

Uživatelský avatar
Romík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 22.04.2008 18:34
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Škubání motoru 1.6 74kw

Příspěvek od Romík »

Tak problém byl ve škrtící klapce, po vyčištění je to v pořádku. :P

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubání motoru 1.6 74kw

Příspěvek od chasnik »

Před týdnem jsem koupil Golfa s tímhle motorem, naj. 90000 (podle tacha) se serviskou. Dnes jsem měnil s kámošem rozvody, filtry (olej, vzduch, pyl, benzín), svíčky (Bosch) a prostě taková malá technická. Motor po výměně nechtěl jet, škubal, jakoby sál falešný vzduch a přitom jel na 3 válce- katastrofa (musel jsem s tím zajet 50km- opravdu nutně) VAG ukazoval ventil zpětného výfuk. potrubí a několik jiných chyb. Přestalo fungovat ESP, myslel jsem, že je KO... No po několika hodinách jsme na to přišli- VN kabel se probil v místě, kde končí oplechování- vyměnil jsem kabel a už zase přede jako koťátko :) Snad to někomu pomůže :) :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“