1.8T za studena jede na 2-3vállce

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T za studena jede na 2-3vállce

Příspěvek od bear »

peppa píše:a nekoukal jsi jestli se ti nekouří bíle z vyfuku?? taky by to mohla byt lamda
kdyby to byla lamda tak mi to hodí na budíkách chybu skrz emise ne ?
no bílej kouř jde ale jen když je to studený, ale jen tak decentně ne žádnej temelín !

Uživatelský avatar
peppa
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1671
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Re: 1.8T za studena jede na 2-3vállce

Příspěvek od peppa »

bear píše:
peppa píše:a nekoukal jsi jestli se ti nekouří bíle z vyfuku?? taky by to mohla byt lamda
kdyby to byla lamda tak mi to hodí na budíkách chybu skrz emise ne ?
no bílej kouř jde ale jen když je to studený, ale jen tak decentně ne žádnej temelín !
chybu to hazí pokud je ta lamda mimo provoz, to je jako se vším nikdy ti neukaže že je něco špatnyho dokavad to nepřestane fungovat uplně aby to hazelo jinej odpor

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T za studena jede na 2-3vállce

Příspěvek od bear »

peppa píše:
bear píše: kdyby to byla lamda tak mi to hodí na budíkách chybu skrz emise ne ?
no bílej kouř jde ale jen když je to studený, ale jen tak decentně ne žádnej temelín !
chybu to hazí pokud je ta lamda mimo provoz, to je jako se vším nikdy ti neukaže že je něco špatnyho dokavad to nepřestane fungovat uplně aby to hazelo jinej odpor
Ale stejně minulej tejden jsem byl na emisích a vpoho ! takže tu lambdu bych zavrhl, a bílej kouř jde pouze po tu dobu než se zahřeje vejfuck, před chvílí jsem to sledoval když jsem startoval v práci na parkáču !

Uživatelský avatar
peppa
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1671
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Re: 1.8T za studena jede na 2-3vállce

Příspěvek od peppa »

bear píše:
peppa píše: chybu to hazí pokud je ta lamda mimo provoz, to je jako se vším nikdy ti neukaže že je něco špatnyho dokavad to nepřestane fungovat uplně aby to hazelo jinej odpor
Ale stejně minulej tejden jsem byl na emisích a vpoho ! takže tu lambdu bych zavrhl, a bílej kouř jde pouze po tu dobu než se zahřeje vejfuck, před chvílí jsem to sledoval když jsem startoval v práci na parkáču !
ale právě že lamda je tam pro studeny starty když se motor ohřeje je tam více méně zbytečně :lol:

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T za studena jede na 2-3vállce

Příspěvek od bear »

peppa píše:
bear píše: Ale stejně minulej tejden jsem byl na emisích a vpoho ! takže tu lambdu bych zavrhl, a bílej kouř jde pouze po tu dobu než se zahřeje vejfuck, před chvílí jsem to sledoval když jsem startoval v práci na parkáču !
ale právě že lamda je tam pro studeny starty když se motor ohřeje je tam více méně zbytečně :lol:
aha :D
a když je to studený tak to trošilinku zavání benem , je to vada na kráse ?

Jerryman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.8T za studena jede na 2-3vállce

Příspěvek od Jerryman »

Máme OCT 1 RS a dělá to to samí, né vždy ale často. Nastartuješ studenej motor běží normálně ale jak se dostane do záběru tak jede na tři nebo dva válce. Dělá to od té doby co jí máme takže vlastně od miminka, odcházeli tam totíž napájecí moduly ke svíčkám takový kovový trubičky nakonci s plastem a přípojkou. V servisu nám řekli že to vyráběl bosch ale pak dostali nabídku někde jinde tak se dělali jinde a prý odcházejí ale postupně se vyměnili všechny čtyři za bosch a nic se nezměnilo. Vždyčky po čase se stává že auto začne jet na tři válce a už se čtvrtý neprobudí tak se vždycky vymění modul a je to v pohodě. Takhle už jsou vyměněné všechny tak dvakrát a v kufru je vždy jeden náhradní... jeden stojí pokud si dobře pamatuju kolem 1500,-. Zajímavý je že já mám identickej motor v golfu a neodešla ani jedna.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: 1.8T za studena jede na 2-3vállce

Příspěvek od DworiBak »

Jerryman píše:Máme OCT 1 RS a dělá to to samí, né vždy ale často. Nastartuješ studenej motor běží normálně ale jak se dostane do záběru tak jede na tři nebo dva válce. Dělá to od té doby co jí máme takže vlastně od miminka, odcházeli tam totíž napájecí moduly ke svíčkám takový kovový trubičky nakonci s plastem a přípojkou. V servisu nám řekli že to vyráběl bosch ale pak dostali nabídku někde jinde tak se dělali jinde a prý odcházejí ale postupně se vyměnili všechny čtyři za bosch a nic se nezměnilo. Vždyčky po čase se stává že auto začne jet na tři válce a už se čtvrtý neprobudí tak se vždycky vymění modul a je to v pohodě. Takhle už jsou vyměněné všechny tak dvakrát a v kufru je vždy jeden náhradní... jeden stojí pokud si dobře pamatuju kolem 1500,-. Zajímavý je že já mám identickej motor v golfu a neodešla ani jedna.
Proto že tam tu bude ještě kvalita :mrgreen: a co by si chtěl od škodovky :lol:

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T za studena jede na 2-3vállce

Příspěvek od bear »

DworiBak píše:
Jerryman píše:Máme OCT 1 RS a dělá to to samí, né vždy ale často. Nastartuješ studenej motor běží normálně ale jak se dostane do záběru tak jede na tři nebo dva válce. Dělá to od té doby co jí máme takže vlastně od miminka, odcházeli tam totíž napájecí moduly ke svíčkám takový kovový trubičky nakonci s plastem a přípojkou. V servisu nám řekli že to vyráběl bosch ale pak dostali nabídku někde jinde tak se dělali jinde a prý odcházejí ale postupně se vyměnili všechny čtyři za bosch a nic se nezměnilo. Vždyčky po čase se stává že auto začne jet na tři válce a už se čtvrtý neprobudí tak se vždycky vymění modul a je to v pohodě. Takhle už jsou vyměněné všechny tak dvakrát a v kufru je vždy jeden náhradní... jeden stojí pokud si dobře pamatuju kolem 1500,-. Zajímavý je že já mám identickej motor v golfu a neodešla ani jedna.
Proto že tam tu bude ještě kvalita :mrgreen: a co by si chtěl od škodovky :lol:
myslím si že do škodovky a VW se dávaly stejný cívky, pač si borec kupoval ve škodovce do 1.6 na VW :D
Když jsem se naposeld díval na ty cívky tak 3 byly v cajku a 1 byla taková jako by poteklá od rzi bo čeho :D!

Jerryman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.8T za studena jede na 2-3vállce

Příspěvek od Jerryman »

bear píše:
DworiBak píše: Proto že tam tu bude ještě kvalita :mrgreen: a co by si chtěl od škodovky :lol:
myslím si že do škodovky a VW se dávaly stejný cívky, pač si borec kupoval ve škodovce do 1.6 na VW :D
Když jsem se naposeld díval na ty cívky tak 3 byly v cajku a 1 byla taková jako by poteklá od rzi bo čeho :D!
že by to byla ona? :mrgreen:

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T za studena jede na 2-3vállce

Příspěvek od bear »

Jerryman píše:
bear píše: myslím si že do škodovky a VW se dávaly stejný cívky, pač si borec kupoval ve škodovce do 1.6 na VW :D
Když jsem se naposeld díval na ty cívky tak 3 byly v cajku a 1 byla taková jako by poteklá od rzi bo čeho :D!
že by to byla ona? :mrgreen:
to nevím asi budu muset koupit, ale nechce se mi vyhazovat zbytečně 1500 když si tím nejsem jist !

Jerryman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.8T za studena jede na 2-3vállce

Příspěvek od Jerryman »

Zjistili to na VAGu.

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T za studena jede na 2-3vállce

Příspěvek od bear »

Jerryman píše:Zjistili to na VAGu.
ne ! VAG by měl bejt úplně čistej :D

Uživatelský avatar
Koudak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 315
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kósek vod Brna

Re: 1.8T za studena jede na 2-3vállce

Příspěvek od Koudak »

já sem měl podobnej problém, občas to jelo na 3 nebo i 2 válce tak sem vyměnil svíčky, kemoš mi to proměřil a že mám vyměnit jeden zapalovací modul nad svíčkou. Provedl sem a nepomohlo to. Tak další rada byla vyměnit tady toto:
9_4076.jpg
9_4076.jpg (11.22 KiB) Zobrazeno 1214 x
http://www.elitecat.cz/ArticleDetail.as ... eId=100150
nevím jak se tomu přesně nadává, ale pomohlo to a už je to v poho... Je to u tý hadice hned za boxem od vzduch.filtru

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: 1.8T za studena jede na 2-3vállce

Příspěvek od DworiBak »

Koudak píše:já sem měl podobnej problém, občas to jelo na 3 nebo i 2 válce tak sem vyměnil svíčky, kemoš mi to proměřil a že mám vyměnit jeden zapalovací modul nad svíčkou. Provedl sem a nepomohlo to. Tak další rada byla vyměnit tady toto:
9_4076.jpg
http://www.elitecat.cz/ArticleDetail.as ... eId=100150
nevím jak se tomu přesně nadává, ale pomohlo to a už je to v poho... Je to u tý hadice hned za boxem od vzduch.filtru
ale 132Kw už to nemaj ani ty co maj el.klapku :wink:

Uživatelský avatar
Koudak
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 315
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kósek vod Brna

Re: 1.8T za studena jede na 2-3vállce

Příspěvek od Koudak »

DworiBak píše:
Koudak píše:já sem měl podobnej problém, občas to jelo na 3 nebo i 2 válce tak sem vyměnil svíčky, kemoš mi to proměřil a že mám vyměnit jeden zapalovací modul nad svíčkou. Provedl sem a nepomohlo to. Tak další rada byla vyměnit tady toto:
9_4076.jpg
http://www.elitecat.cz/ArticleDetail.as ... eId=100150
nevím jak se tomu přesně nadává, ale pomohlo to a už je to v poho... Je to u tý hadice hned za boxem od vzduch.filtru
ale 132Kw už to nemaj ani ty co maj el.klapku :wink:
ahááá tak to soráč, sem netušil :oops:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“