motor 1.6 sr problem

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tondak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.04.2008 16:47

motor 1.6 sr problem

Příspěvek od Tondak »

mam motor 1.6sr pri seslapnuti plynu a nad otacky 4tis nahle jakoby sel motor na 3 valce asi po minute se vse srovna na normal kde je problem?Starty a beh motoru je ok,kat je kaput

Uživatelský avatar
StormBC
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hranice na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 1.6 sr problem

Příspěvek od StormBC »

takže za studena po natartovaní a sešlapnuti plynu s otačkama nad 4 tis to hapruje jo? ale nezdechne..co svíčky, vaha vzduchu? kolik to ma nelitané?

Uživatelský avatar
Tondak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.04.2008 16:47

Re: motor 1.6 sr problem

Příspěvek od Tondak »

ahoj.. hmmm nalitano to ma hafo:) 280 tis km ale startuje na skrt olej kupodivu nezere ani mrt spotreba benzinu okolo 7 az 8 litru katalizator je vysipanej chrasti nemuze se vejfukove potrubi zacpavat? Delato za tepla ted uz pri 3 tis otackach/pred casem to delalo aspon na 4 tis:( / jakmile prudce seslapnu plyn tak na 3 tisic otackach to proste nejede motor hapruje po chvilce to prestane poprve to zacalo delat asi pred 2 mesici jen tak lehce to skubalo od te doby je to porad horsi a horsi najeto asi 4tis km od prvniho skubani este jsem si vsiml pri volnobehu kolisaji otacky /podle sluchu/ na otackomeru to nejde znat a chvilkama motor lechce vybruje jde to poznat na volantu je to jako naftak sic lechce ale neco tam nehraje nevim co s tim kdo vi poradte diky moc cusa dod. do 200 tis delana poctive serviska u vw je to po vymene oleje na pocitaci nehaze zadnou zavadu:( nenechalo nikdy ve stychu ale proste me to ...... hlavne pri zrychleni pri pomalinkem seslapovani plynu je to v poho pomalinky seslapnuti myslim fakt pomali proste hruza POMOC!!

Uživatelský avatar
StormBC
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hranice na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 1.6 sr problem

Příspěvek od StormBC »

A co teda ty svíčky? Nebyly měněné od 200 tis ne? Mě třeba lambda dělal uplně masakr...za sdudena a pak už i za tepla při rozjezdu jsem sešlápl plyn a auto nic po vterine to začlo škubat a odezva od plynu obrovská!! Ja mam najeto 77 tis a jeste sem nic neměnil kromě lambdy ale svičky už to chtělo takže už sem si je objednal a uvidim---tedka mi to auto na volnoběh taky hapruje ty otačky sice na budíku to není vidět ale podle sluchu jak rikas je to poznat a jakoby se motor trochu zachvěje a zavibruje....takže zkus zajet na diagnostiku a vyměň svíčky to neni zas tak nakladné a budes mit zase na čas pokoj!! Může to byt taky škrtící klapka podle te poznas ze ti plynovy pedal kope do nohy ale si myslim ze by nedělalo az tak velkou neplechu..Váha vzduchu jesli neni spatná....ale ta je fakt draha...mě řekli 7200...ale asi budou nějaky nahrady!!!

Uživatelský avatar
Tondak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.04.2008 16:47

Re: motor 1.6 sr problem

Příspěvek od Tondak »

jj moc ti diky za rady hned dnes koupim svicky co myslis budou /docasne/ na 2tis km stacit naky brisky?Vim vim ale ted se momentalne stehuji moje vymyslela plno novejch veci :( a sem uplne financne vyzdimanej a muj golficek to slizne dyztak jeste pisni jaky svicky budes kupovat a zakolik co mas za motor vubec? jak sto myslel s tim plynovim pedalem ze kope do nohy?,Plyn pedal mam v poradku akorad je tam mensi vule nez zabere asi 2-3 mm je to normal? Zatim hoj a dik

Uživatelský avatar
StormBC
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hranice na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 1.6 sr problem

Příspěvek od StormBC »

ten plynovy pedal muže byt volny protože je na lanku ja mam ten samej motor a mě se ten pedal kope trošku do nohy když se vlastně chci rozjet na volnobeh tedy na spojku a mam nohy položenou na plynu tak on se jakoby vraci jeste ...tezko se tohle vysvětluje ale pokud by ti dělalo tohle tak by to byla jeste škrtící klapka ...ale rok 97 ale zas mam nalitáno jen 77tis km poctivejch....ale strašně dostavá zabrat:) buď rad že máš tento motor nějaká 1.6 16ventil by to vubec nevydržel tolik km.....no nic k těm svíčkám....NGK jsou nejlepší jak všeci tvrdí ale když koupiš normální Denso ktery stojí asi 150 kč kus tak si myslim že budes taky spokojenej a nepoznas rozdil v jizdě akorat v peněžence....Vyzkoušej ty svíčky a někde udělej diganostiku tam to poznáš!! Dej pak vědět jak si dopadl:)

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: motor 1.6 sr problem

Příspěvek od DworiBak »

brisky bych tam vůbec necpal to jsou svíčky max do fáčka.Svíčky maj svoje normy takže by ti to mohlo dělat bordel.Svíčky se mění običejný max po 30tis. 8)

Uživatelský avatar
StormBC
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hranice na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 1.6 sr problem

Příspěvek od StormBC »

tak se si včera koupil nové svíčky NGK BKU6ET-10 nebo tak nějak a stály mě teda 180kč kus. Mají teda trojité jiskřiště tak sem zvědav jestli poznam rozdíl...

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: motor 1.6 sr problem

Příspěvek od dawenow »

StormBC píše:tak se si včera koupil nové svíčky NGK BKU6ET-10 nebo tak nějak a stály mě teda 180kč kus. Mají teda trojité jiskřiště tak sem zvědav jestli poznam rozdíl...
udelal si dobre koupil jsi ty ktere tam maji byt , nema cenu usetrit 300kc a davat tam jine ktere stejne casem budes menit , najedes na nich 60tis, km , mam je , je na nich najeto asi 10 tis, km , abslolutni spokojenost !!! ( ja jsem je mel se slevou a bez dph sadu za 540 kc )

Uživatelský avatar
StormBC
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hranice na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: motor 1.6 sr problem

Příspěvek od StormBC »

to je pěkná cena teda:) a měnil sis je sám? nevim jestli to zvladnu nikdy jsem to jeste nezkousel vyměnovat...

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: motor 1.6 sr problem

Příspěvek od dawenow »

StormBC píše:to je pěkná cena teda:) a měnil sis je sám? nevim jestli to zvladnu nikdy jsem to jeste nezkousel vyměnovat...
sam , akorat je problem ze musis nechat auto vychladnout !!! jiank nepovolis nic, potom mit dlouhy nastrckovy klic a na konci racnu a poradne zarvat , ale opatrne , zkus tu svicku na kraji tam je pristup ok , a uvidis jak to jde

Uživatelský avatar
Tondak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.04.2008 16:47

Re: motor 1.6 sr problem

Příspěvek od Tondak »

hoj kuci tak je tam prsknu taky:) to oznaceni sedi jak pises?Mam motor 1,6sr r.v 10 mesic 2000 este jeden dotazek jelikoz mam trosku najeto uz tak me jdou nekdy hur kvaltiky /olej v prevodovce puvodni a je ho malo/ jakou znacku prevodoveho oleje by ste me doporucili? Diky moc zatim hoj

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: motor 1.6 sr problem

Příspěvek od dawenow »

Tondak píše:hoj kuci tak je tam prsknu taky:) to oznaceni sedi jak pises?Mam motor 1,6sr r.v 10 mesic 2000 este jeden dotazek jelikoz mam trosku najeto uz tak me jdou nekdy hur kvaltiky /olej v prevodovce puvodni a je ho malo/ jakou znacku prevodoveho oleje by ste me doporucili? Diky moc zatim hoj
prevodovy olej pro motor 1.6 prevodovy olej synteticky specifikace G50 SAE 75W90,
celkova napln 1.9l ( toto je psano ve VW jak na to )

Uživatelský avatar
Tondak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 26.04.2008 16:47

Re: motor 1.6 sr problem

Příspěvek od Tondak »

tak svicky vymeneny dal jsem tam boshky nasli me to podle t.motoru /ja je jen vymenil/ docela porod je k tomu pristup jak k penezum:) vymena oleje v prevodovce i motoru motor jde lepe do otacek lehcejc jeste necham vykuchat ten kat a procistit vejfuk zatim caw

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“