Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od sedli01 »

Tak hotovo :) Přímo EGR nebyl nějak moc zašpiněn, minimum usazenin, ale přímo u škrtící klapky a klapka samotná zespodu brutálně, po celé ploše a všude po stranách usazený karbon. Sundán i mezikus pod klapkou a všecko pořádně vyčištěno, i když to zabralo asi 30 minut samotné čistění, pouštělo to pomalu díky čističi, ale jistě :) A baterie odpojena, nastartovalo na ťuk a volnoběh hned držel, vše OK

Jen dotaz vstup do škrtící klapky od filtru jsem měl dost potřísněn olejem, stejně tak i samotný filtr v části u škrtící klapky, čím to může být ?
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od majrek001 »

je to od odvětrávání od kliky - zkus vyčistit odlučovač + dát nové O kroužky
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Nejde spravit zakladne nastavenie klapky

Příspěvek od sedli01 »

Vidíš,to mě vůbec nenapadlo, ten jsem měl jednou prasklý a dávali mi nový. Vyhledal jsem si tu info a bude to asi ono - zima a krátké couračky do práce a zpět. Díky :)
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“