egr ventil-cisteni

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
juras84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 06.04.2008 20:19

egr ventil-cisteni

Příspěvek od juras84 »

zdravím vsechny klubáky,tak sem si po dlouhém snení koupil golfíka IV.je to 1.4 16V rok 01,naj.110 tkm.mozna jsem se trochu spálil,protoze auto ma nake mouchy.na diagnostice mi jistili par chyb jako blokace řídící jednotky,spatná lambda sonda,neco s agr ventilem.tak sem se chtel zeptat,svítí mi kontrolka motoru(lambda),takze motor jede v nouzovém rezimu,muzu s tím normálně jezdit?chystám se to v nejblizsí dobe vymenit(az budou penízky) zatím sem povymenoval takové ty základní věci(svícky,filtry,oleje,rozvody).a jeste sem se chtel zeptat na ten agr ventil.v servisu mi říkali že se to normálně čistí,že by to stačilo vyčistit.tak sem se chtel zeptat jak se to čistí a jestli je to obtížné nebo je to hracka.nejsem automechanik,ale ruce levé nemám :lol: pridávám fotky.
DSC00489.JPG
DSC00602.JPG
Naposledy upravil(a) juras84 dne 09.07.2008 20:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: dotaz ...

Příspěvek od DworiBak »

vymeješ ho bud tech.benzínem aby si dostal ten karbon a usazeniny snej prič aby chodil volně můžeš použít odmaštovač na brzdy :wink:

juras84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 06.04.2008 20:19

Re: dotaz ...

Příspěvek od juras84 »

DworiBak píše:vymeješ ho bud tech.benzínem aby si dostal ten karbon a usazeniny snej prič aby chodil volně můžeš použít odmaštovač na brzdy :wink:
a kdyz ani to nepomuže??novy by prý vysel neco kolem 4 000 kc a to se mi jako moc dávat nechce.jeste jsem nekde cetl ze se to reší tím zpusobem ze se ten EGR ventil zavírá a vyřadí se z provozu.jaky na to máte názor?a jakym zpusobem se to zavírá??díky

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: dotaz ...

Příspěvek od DworiBak »

ERG ventil se na benzínu neodpujuje u diesla je to líp když je odpojenej.
Jinak už jsem jich čistil několik a asi 1 se měnil.Lepší benzín a je klid :wink:

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: dotaz ...

Příspěvek od Tomm »

Precti si tohle :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=33&t=31886 bod cislo 3, pak mi posli SZ a ja ti to odemknu.

EDIT:
Odemknuto, oprav si ten nadpis :!:
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: dotaz ...

Příspěvek od MPavel »

EGR ventil není problém vyčistit. Dělal jsem to minulý týden a vzal jsem to rovnou s vyčištěním škrtící klapky, kterou se mi mimochodem podařilo vyčistit aniž bych rozhodil její nastavení. Byla to piplačka, ale podařilo se.
Tady menší blabla ohledně ventilu na tvůj motor.
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... a&start=15
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
NeoV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 25.11.2007 22:02
Bydliště: SVK BA
Kontaktovat uživatele:

Re: dotaz ...

Příspěvek od NeoV »

MPavel píše:EGR ventil není problém vyčistit. Dělal jsem to minulý týden a vzal jsem to rovnou s vyčištěním škrtící klapky, kterou se mi mimochodem podařilo vyčistit aniž bych rozhodil její nastavení. Byla to piplačka, ale podařilo se.
Tady menší blabla ohledně ventilu na tvůj motor.
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... a&start=15
Hmm ja sa dnes chystam vycistit skrtiacu klapku... btw. mam podobny problem ako si pisal v pastnutej teme... Plyn reaguje velmi biedne a motor obcas skube... + po zahriati motora mi kolisu mierne otacky na volnobehu...

Tak by som hned mrkol aj na ten EGR ventil, Vies mi povedat kde si ho nasiel ?
Plus zrusim/bloknem tu prepinaciu klapku v AIRBOXE ako si mi radil
Citroen C4 II 1.6 VTi 88kW (122PS)
VW Golf IV 1.6 16V 77KW (105PS) AZD (ex)

Uživatelský avatar
NeoV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 25.11.2007 22:02
Bydliště: SVK BA
Kontaktovat uživatele:

Re: egr ventil-cisteni

Příspěvek od NeoV »

Tak som ho nasiel aj ja :-) Nie je to az take tazke. Najvacsia blbost je ale to, ze vyvod od EGR ventilu usti smerom na skrtiacu klapku zo spodu. Potom sa navonok javi skrtiaca klapka vcelku cista... ale odspodu je to brutalny humus vid http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 61#p922361.

Inac samotny EGR ventil nebol az taky zaneseny. Skor okolo neho to bolo dost ocmudene... akokeby nebol dobre utiahnuty.. :-(
Citroen C4 II 1.6 VTi 88kW (122PS)
VW Golf IV 1.6 16V 77KW (105PS) AZD (ex)

pinda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 26.07.2008 22:34
Bydliště: Sokolov

Re: egr ventil-cisteni

Příspěvek od pinda »

Hlavně nezapomeň na to že ten EGR ventil se pokaždém odpojení musí nechat nastavit na PC.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: egr ventil-cisteni

Příspěvek od xerxes »

pinda píše:Hlavně nezapomeň na to že ten EGR ventil se pokaždém odpojení musí nechat nastavit na PC.
Jak se nenastavi na Pc.Děla to pak nějakou neplechu?

pinda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 26.07.2008 22:34
Bydliště: Sokolov

Re: egr ventil-cisteni

Příspěvek od pinda »

¨Může ti auto škubat, nebo pokles výkonu.Já si to nechal nastavit normálně v servise.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: egr ventil-cisteni

Příspěvek od xerxes »

pinda píše:¨Může ti auto škubat, nebo pokles výkonu.Já si to nechal nastavit normálně v servise.
o.k díík

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“