Zvuková signalizácia-vystraha

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
rkacica
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Zvuková signalizácia-vystraha

Příspěvek od rkacica »

mam golf 1.4-55kw benzín - moj problem je ,že ked idem autom nepravidelne mi trikrát zaznie zvukova signalizacia . Pritom sa neukáže žiadna vystraha na panely .Všimol som si , že mi to robí pri brzdení.Bolo to už 2 krat na diagnostike a absolutne nic nenaslo.Uz som z toho paf.........kapalinu som kontroloval a ked som povolil vrchnak a nadvihol ho hned to signalizovalo na panely. Mozno si to len namyšlam ,že je to brzdamy, ale vždy to akurat vtedy spravi. Začalo to tak , že maly chlapec mi vošiel do cesty a ja som prudko zabrzdil. Vtedy sa signalizacia ozvala len raz. Potom ked sa to opakovalo , už to hlasi 3 krat . v servise mi este prepisali kod servisu s QG1 na 15 000 KM neviem presne ten kod . Hovorili ,že mi to asi stale hlasilo longlife servise každych 100 km . No,ale teraz mi to urobilo po 2 km. Hovorim je to nepravidelne ....

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4766
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Zvuková signalizácia-vystraha

Příspěvek od srotty »

A co brzdové destičky,nemáš na nich signalizaci opotřebení.Sice by se měla rosvítit jen kontrolka brzd ale kdo ví.A nebo mě ještě napadá jestli to nedělá ruční brzda-pokud ji necháš zataženou a rozjedeš se tak se ozve výstražný signál-tak jestli není špatný ten spínač u ručky.

Uživatelský avatar
Teac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 13.02.2008 11:27
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Zvuková signalizácia-vystraha

Příspěvek od Teac »

rkacica píše:mam golf 1.4-55kw benzín - moj problem je ,že ked idem autom nepravidelne mi trikrát zaznie zvukova signalizacia . Pritom sa neukáže žiadna vystraha na panely .Všimol som si , že mi to robí pri brzdení.Bolo to už 2 krat na diagnostike a absolutne nic nenaslo.Uz som z toho paf.........kapalinu som kontroloval a ked som povolil vrchnak a nadvihol ho hned to signalizovalo na panely. Mozno si to len namyšlam ,že je to brzdamy, ale vždy to akurat vtedy spravi. Začalo to tak , že maly chlapec mi vošiel do cesty a ja som prudko zabrzdil. Vtedy sa signalizacia ozvala len raz. Potom ked sa to opakovalo , už to hlasi 3 krat . v servise mi este prepisali kod servisu s QG1 na 15 000 KM neviem presne ten kod . Hovorili ,že mi to asi stale hlasilo longlife servise každych 100 km . No,ale teraz mi to urobilo po 2 km. Hovorim je to nepravidelne ....
Ahoj mě to udělalo dvakrát teď v poslední době. Mám ten samý motor co ty. Pokaždé mi to udělalo, když mi ten motor začal cukat v nízkých otáčkách a pak to chcíplo. Mám za to , že tam nějaká chyba je a taky se mi na přístrojovce nic neukázalo jen to 3x zahoukalo a chcíp.
Pak jsem hned jel na vag a ukázalo to chybu Lambda sondy tak jsem jí vyměnil a zatím OK.

Uživatelský avatar
rkacica
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zvuková signalizácia-vystraha

Příspěvek od rkacica »

Mne to ale nescipne motor sa sprava normalne .Dnes mi to urobilo zas 3krat zapipalo ked som zabrzdil .Len zapipalo a nic viac motor v pohode. Potom som brzdil ako blazon a nic ani pip....

Uživatelský avatar
Michael
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trhové Dušníky, Příbram

Re: Zvuková signalizácia-vystraha

Příspěvek od Michael »

Ahoj, mám ten samej motor a když prudce zabrzdim dělá mi to taky, začalo mi to dělat až když jsem poprvé vyměnil brzdovou kapalinu, myslim si že je to snímač hladiny brzdové kapaliny, že když prudčejc zabrzdim tak se hladina nahne a ono to začne hlásit že je málo kapaliny.

Uživatelský avatar
rkacica
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zvuková signalizácia-vystraha

Příspěvek od rkacica »

Bol som vcera v servise original vw na kompletnej diagnostike .Vsetko v poriadku ,povedali mi ,ze snimac brzdovej kapaliny to nemoze byt ,preto ze nesignalizuje ziadna kontrolka . Podla vsetkeho to robi pristrojovka -nejaky studeny spoj.Povedali mi ,ze mam jazdit kym sa to neprejavy uplne .

Uživatelský avatar
Michael
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trhové Dušníky, Příbram

Re: Zvuková signalizácia-vystraha

Příspěvek od Michael »

Kontrolka se mi rozsvítila jen jednou, jinak to jen 3x zapípá.

Uživatelský avatar
Liborek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 166
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Nové Město nad Metují
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuková signalizácia-vystraha

Příspěvek od Liborek »

tak to sem zvědav co z toho vyleze, mám taky jednačtverku...a musím zaklepat..zatím sem se s tímto nesetkal....hah třeba až vyměním brzdovku, tak to začne taky.... :|
:!: CHCETE SAMOLEPY nejen NA AUTO? vyřežu cokoliv co si dodáte! :!:

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“