Znovu převodovka 1.6/74 kW

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Pavca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 15.11.2007 18:35
Bydliště: Hradec Králové

Znovu převodovka 1.6/74 kW

Příspěvek od Pavca »

Omlouvám se, že opět otevírám téma převodovek u motorů AKL 1.6/74 kW, ale někde na internetu jsem se dočetl, že závada - utrhané nýty diferenciálu se týká pouze typu převodovky s označením DUU. Co je na to pravdy? Já sám mám typ DLP. Můžu být tedy v klidu?? P.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Znovu převodovka 1.6/74 kW

Příspěvek od DworiBak »

jakej máš rok výroby

Pavca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 15.11.2007 18:35
Bydliště: Hradec Králové

Re: Znovu převodovka 1.6/74 kW

Příspěvek od Pavca »

Doplním ještě rok výroby - 1998, provoz 1999. P.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Znovu převodovka 1.6/74 kW

Příspěvek od DworiBak »

tak tam ještě nýty budou pokud jí už někdo neměnil :wink:

Uživatelský avatar
majo8229
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Banská Bystrica,Slovensko

Re: Znovu převodovka 1.6/74 kW

Příspěvek od majo8229 »

Ja som si dával meniť nity za šrauby na prevodovke DUU r.v.11/99 Golf IV 1,6SR takže tam budeš mať určite ešte nity.Mechanik vravel že si diferák dávajú prenitovať pre istotu.Radšej to vymeniť za 7-mičku ako zháňať prevodovku za 20-tku a ešte ,že sa ťažko zháňajú.Tak som si to dával robiť aj ja.Možno som ani nemusel lebo nity boli OK.Ale pre pokoj duše sú už vymenené.Cena?Nity 2500sk robota 4500sk.Po výmene by prevodovka mala vydržať aj 300tis.km v pohode.To je moja skúsenosť.

Uživatelský avatar
Total
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov

Re: Znovu převodovka 1.6/74 kW

Příspěvek od Total »

Takže když koupím Golfa 1.6 8v stím typem převodovky kde ty nity odcházi a dám je vyměnit za šrouby,tak pak už bude všechno v poho?

Uživatelský avatar
majo8229
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Banská Bystrica,Slovensko

Re: Znovu převodovka 1.6/74 kW

Příspěvek od majo8229 »

Malo by to byť potom v pohode aj 300tis.km.To je asi jediná chyba na týchto prevodovkách aspoň podľa mechanika.

larry14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 05.03.2008 10:09
Bydliště: Žilina

Re: Znovu převodovka 1.6/74 kW

Příspěvek od larry14 »

Zdravim,

nepriamo nadviazem na temu prevodovky 1.6/74kW, DUU. Na mojom golfe mi pri prudsom zoslapnuti plynu lietali otacky, vsetko naznacovalo tomu, ze ide o opotrebovanu lamelu spojky. Zabehol som do autorizovaneho servisu, objednali spojku a pustili sa do vymeny. Tam ale zistili, ze problem nie je ani tak spojka, ako prevodovka. Objavili nevelku prasklinu na prirube prevodovky, odkial olej stekal do spojky, kt. zakonite presmykovala. Prevodovka ale funguje bez problemov, nepocut ziadne zvuky, radenie je tiez vporiadku. Odporucaju mi vymenu celej prevodovky - 22 tisic., bez prace... Ma niekto skusenosti s tymto problemom? Navrhnite riesenia, poznate niekoho, kto rozobera prevodovky, oplati sa to? Dik

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Znovu převodovka 1.6/74 kW

Příspěvek od DworiBak »

larry14 píše:Zdravim,

nepriamo nadviazem na temu prevodovky 1.6/74kW, DUU. Na mojom golfe mi pri prudsom zoslapnuti plynu lietali otacky, vsetko naznacovalo tomu, ze ide o opotrebovanu lamelu spojky. Zabehol som do autorizovaneho servisu, objednali spojku a pustili sa do vymeny. Tam ale zistili, ze problem nie je ani tak spojka, ako prevodovka. Objavili nevelku prasklinu na prirube prevodovky, odkial olej stekal do spojky, kt. zakonite presmykovala. Prevodovka ale funguje bez problemov, nepocut ziadne zvuky, radenie je tiez vporiadku. Odporucaju mi vymenu celej prevodovky - 22 tisic., bez prace... Ma niekto skusenosti s tymto problemom? Navrhnite riesenia, poznate niekoho, kto rozobera prevodovky, oplati sa to? Dik
to ti udělá diferák díru do frémy nebo jen utržený nýt

AdamisX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 27.11.2007 20:33
Bydliště: Plzeň

Re: Znovu převodovka 1.6/74 kW

Příspěvek od AdamisX »

larry14 píše:Zdravim,

nepriamo nadviazem na temu prevodovky 1.6/74kW, DUU. Na mojom golfe mi pri prudsom zoslapnuti plynu lietali otacky, vsetko naznacovalo tomu, ze ide o opotrebovanu lamelu spojky. Zabehol som do autorizovaneho servisu, objednali spojku a pustili sa do vymeny. Tam ale zistili, ze problem nie je ani tak spojka, ako prevodovka. Objavili nevelku prasklinu na prirube prevodovky, odkial olej stekal do spojky, kt. zakonite presmykovala. Prevodovka ale funguje bez problemov, nepocut ziadne zvuky, radenie je tiez vporiadku. Odporucaju mi vymenu celej prevodovky - 22 tisic., bez prace... Ma niekto skusenosti s tymto problemom? Navrhnite riesenia, poznate niekoho, kto rozobera prevodovky, oplati sa to? Dik

Tak to si dopadl jako já. To už ti nýty vylítaly a protrhli prirubu prev. Já to měl to samé - ono to chvíli funguje ale až se ti dojebe diferák tak jí můžeš vyměnit celou. Já dával za fungl novou s většími nýty - 35.000,-. Takže se připrav pomalu na výměnu.

AldaKlinky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 16.02.2008 16:00
Bydliště: Písečné (Kdesi na Vysočině) :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Znovu převodovka 1.6/74 kW

Příspěvek od AldaKlinky »

Ahoj mám taky 1.6 AKL a zatím žádný problém s převodovkou!
Kolik máte nabjeháno km?
Doufám že mě nic takového nečeká :?
(Vám upřímnou soustrast :( )
Na silnici jezdím nebezpečně jen na PS3 :-)

larry14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 05.03.2008 10:09
Bydliště: Žilina

Re: Znovu převodovka 1.6/74 kW

Příspěvek od larry14 »

Mne sa podarilo zohnat prevodovku za 17 tis., uz je nahodena, praca 3tis., olej 1 500,-. Staru sa pokusim este zachranit, dufam, ze najdem nejakeho chlapika, ktory sa v tom vyzna.
Na tej starej bolo natocenych 95tis. km. Podla mna nezavisi to hlavne od ubehnutych km, ale od techniky jazdy. Som druhy majitel auta, tak sa neviem k tomu uplne presne vyjadrit...

Uživatelský avatar
rafter
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Znovu převodovka 1.6/74 kW

Příspěvek od rafter »

Mam tiez 1.6 74Kw AKL r.v. 98 model 99.
Pri preradovani stupnov ide tazko zaradit.
Hlavne to robi pri radeni z 2 na 3 stupen.
Pravdepodobne si myslim ze mam ten isty prblem ako sa tu pise.
poradte ake mate skusenosti a pod.
Dik

AldaKlinky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 16.02.2008 16:00
Bydliště: Písečné (Kdesi na Vysočině) :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Znovu převodovka 1.6/74 kW

Příspěvek od AldaKlinky »

Tak to se neboj oprav převodovky :) tohle uz tady někdo řešil.
Pokud Ti jde špatně řadit tak prí nechali měnit nějaké táhlo nebo jen vodící silony táhla řadící páky.
Zkus si nechat seřídit táhla než se pustíš do větších akcí s převodovkou :) Ahoj Alda :P
Na silnici jezdím nebezpečně jen na PS3 :-)

Fuggycz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 173
Registrován: 29.04.2018 12:18

Re: Znovu převodovka 1.6/74 kW

Příspěvek od Fuggycz »

jsou ty špatný nýty i u golfa IV 09/2001 1.6i 16 v 77 kw ? diky

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“