Přestavba 1.8T místo 1.6 SR?!

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba 1.8T místo 1.6 SR?!

Příspěvek od bear »

StormBC píše:to je sice hezké pomyšlení ale kdyby byly prachy aspon na ni...prodam jedna švestku a koupím jubinu ...R32 je fakt moc drahý...
těch 200ti už tě nazabije .D

Uživatelský avatar
StormBC
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hranice na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba 1.8T místo 1.6 SR?!

Příspěvek od StormBC »

no těch 200 by mě právě zabilo když je nemam.....ale kdybych měl tak neváhám a okamžitě kupuju R32

Uživatelský avatar
MaF
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1463
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Přestavba 1.8T místo 1.6 SR?!

Příspěvek od MaF »

radsi si kup 132KW TTcko a mas vystarano :)
OOOO A4 3.0TDI

Uživatelský avatar
StormBC
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hranice na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba 1.8T místo 1.6 SR?!

Příspěvek od StormBC »

TTéčko se mi nelíbí je to malé a nepraktické to radší audi S3 ale ja sem golfovej...takže buď JUBI nebo R32:)

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Přestavba 1.8T místo 1.6 SR?!

Příspěvek od g*o*l*f* »

Skrat-G4 píše:Kup si místo toho něco jinýho :wink: Svýho golfa prodej a kup výkonější a máš to bez starostí :wink:
No já nevím, jestli je tohle to nejjednodušší řešení :-). Pokud má možnost mít komplet motor, tak to určitě vyjde levněji než kupovat něco jiného. Navíc pokud to své co má zná a nemá nalítáno 200tis, tak má alespoň jistotu, že se mu celé nerozsype oproti nějakému výkonnému za málo peněz. Ovšem po výměně motoru nastanou jiné dva problémy (stk a pomáhat a chránit). Ovšem stk...co si budeme povídat a policie u mě zatím nikdy motor vidět nechtěla, takže pokud se jinak neprovokuje nebo není nehoda :cry: , tak myslím, že to zase takové problémy nejsou :wink: .
Taky jsem o něčem podobném přemýšlel(mám 1.6 16V 77kW), ale s průměrnou spotřebou 7litrů jsem zatím spokojen, navíc to na město a kololí jezdí celkem svižně :wink:

Uživatelský avatar
MaF
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1463
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Přestavba 1.8T místo 1.6 SR?!

Příspěvek od MaF »

imho ale jakmile zpusobis nehodu nebo budes jenom ucastnik tak papa... pojistovna se na tebe vysere a budes calovat ze svyho a jeste budes mit problemy, to stejny kdyz budes mit kola ktery nemas zapsany v TP a pojistovna se v tom bude vrtat tak to stejny :o
OOOO A4 3.0TDI

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Přestavba 1.8T místo 1.6 SR?!

Příspěvek od g*o*l*f* »

to ano, s tím souhlasím, ale teoreticky můžeš mít stejný problém kvůli světlům a jiným blbostem. Každopádně je to u nás pěkně na pr*el, zlaté německo...přepis motoru a jezdíš jak dřív.

Uživatelský avatar
StormBC
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hranice na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba 1.8T místo 1.6 SR?!

Příspěvek od StormBC »

přesně tak zlaté německo...je to bordel u nás řeší každé p*čoviny........fakt nevim ale asi do toho nepujdu ani kola ještě nemam napsane v TP...jsou to sice Santa Monicy ale napsane je nemam....

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Přestavba 1.8T místo 1.6 SR?!

Příspěvek od vtuni »

hlavně jde o to že přestavět 1,6 na 1,8t není jen motor..je to převodovka, ramena, brzdy... atd... nic z toho není na 1,6 stavěný na tu váhu a výkon... :wink:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Přestavba 1.8T místo 1.6 SR?!

Příspěvek od g*o*l*f* »

Je mi jasné, že to není jednoduhé jako třeba přehodit nárazníky :-), ale myslel jsem si, že právě tyhle dva motory by se zaměnit daly bez větších obtíží. Brzdy atd jsou jasné, ale právě v té váze tak ohromný rozdíl nebude (říkám tedy předem, že nejsem automechanik a nechtěl bych někomu něco tvrdit). Převodovka by se musela měnit snad s každým moterem. Nevím tedy, jak je na tom přední náprava, ale pokud je k motoru vše, tak tu někdo psal, že je to za den přehozeno. Pokud nemám pravdu, tak mě opravte, ať tu nevytvářím lži :arrow: :wink:

Uživatelský avatar
dee-log
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Budějoviceee :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba 1.8T místo 1.6 SR?!

Příspěvek od dee-log »

necpi takovy motor do golfa, v kterych jezdi vetsina, dej to treba do lupa :)) to potom je o necem jinem :)))) v golfu to moc nejede, v lupu je to uplne jine svezeni...

Uživatelský avatar
StormBC
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hranice na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba 1.8T místo 1.6 SR?!

Příspěvek od StormBC »

to je jasné že v lupu to pojede ale to je zas malá kárá krátky rozvor to ho*no sedí na cestě takové auta...prostě chci golfa a aby to trošku jelo a taky abych mohl někoho přepravit a jet na dovolenou třeba...ta jednašvestka není špatná ale je prostě pro normální ježdění...lupo je už moc malé...ale je krasné v gtíčku:) a i s tou 1.6 16V jede jak prase :wink:

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Přestavba 1.8T místo 1.6 SR?!

Příspěvek od g*o*l*f* »

StormBC píše:to je jasné že v lupu to pojede ale to je zas malá kárá krátky rozvor to ho*no sedí na cestě takové auta...prostě chci golfa a aby to trošku jelo a taky abych mohl někoho přepravit a jet na dovolenou třeba...ta jednašvestka není špatná ale je prostě pro normální ježdění...lupo je už moc malé...ale je krasné v gtíčku:) a i s tou 1.6 16V jede jak prase :wink:
Tak tak, přesně to si také myslím, že ta 1.6 není zase tak špatná. Všichni (a většinou ti co mají GTI nebo silnější) tvrdí, jak je ta 1.6 hrozně líná a vůbec to nejede. Myslím, že na každodenní ježdění je živoučká pěkně, ale raketa to není.Každopádně jsem jezdil v mnohem zdechlejších autech a i octavia s tímto motorem je zdechlejší. Ale názor, že 1.8T v golfu nejede už je tedy přehnané trochu víc :lol: .Samozřejmě, že čím lehčí auto, tím to s ním bude víc cvičit, ale aby to pak takové malinké lehké auto vůbec ustálo :roll:

Uživatelský avatar
StormBC
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hranice na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba 1.8T místo 1.6 SR?!

Příspěvek od StormBC »

Mě by zajímalo v čem je motor z Lupa GTi 1.6 16V(95kw tak nějak) jiný než u obyč 1.6 16V?! Víte to někdo?

Uživatelský avatar
peppa
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1671
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Re: Přestavba 1.8T místo 1.6 SR?!

Příspěvek od peppa »

MaF píše:imho ale jakmile zpusobis nehodu nebo budes jenom ucastnik tak papa... pojistovna se na tebe vysere a budes calovat ze svyho a jeste budes mit problemy, to stejny kdyz budes mit kola ktery nemas zapsany v TP a pojistovna se v tom bude vrtat tak to stejny :o

to je sice možny ale realita je uplně jína :) pojištovny takovédle věci neřeší :wink:
hlavně do motoru pojištovně nic neni

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“