Výfuk V5

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Výfuk V5

Příspěvek od Žížal »

Uvažuju něco podniknout s výfukem - chtěl bych mírně zlepšit zvuk a trochu pomoct motoru. Napadají mě dvě řešení - nahradit kat rezonátorem nebo vyměnit koncový tlumič za průchozí. Otázka je co bude lepší pro motor aby se ztrátou protitlaku nezhoršily jeho vlastnosti....
Golf real car, real fast

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Výfuk V5

Příspěvek od deckard »

Zdar,před časem si kamarád Soty,pořídil právě V5 a myslím že tohle nějak řešil.Jestli na něj máš kontakt,zeptej se ho.A nebo ti na něj kontakt můžu dát.

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Výfuk V5

Příspěvek od deckard »

Tak už jsem s ním teď mluvil a říkal,že akorát vyndal katalyzátor,středovej tlumič nechal(aby zase nebyl tak velkej řev) a jen vyměnil zadní tlumič.Měl tam nějakej sportovní,ale nelíbil se mu,tak tam dal obyč kterej před tím někdo měl na Hondě a on sám ho měl na trojce Golfu,ale s motorem 1.8T a zvuk byl parádní...

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Výfuk V5

Příspěvek od deckard »

Takže poslední zpráva,katalyzátor je zpět na svém místě,ale středovej tlumič je pryč.Ale není spokojen a ptá se tedy,jestli někdo neví,co v tomto problému podniknout,prostě jak na výfuk na té V5..?Nevíte náhodou někdo?

Uživatelský avatar
lishak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 17.06.2008 16:06
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Výfuk V5

Příspěvek od lishak »

Řešim ten samej problém. Chtěl sem vyndat katík a nechat tam jen trubku. Problém je že v katíku je lambda sonda, takže tam místo toho budu muset asi šoupnout rezonátor se závitem na tu lambádu. Jinak koncovej tlumič se mi ani moc měnit nechce. Zvuk to má dobrej. Jen musim pořešit ten kat. Nemáte s tim někdo zkušenosti?

Uživatelský avatar
Oník
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2588
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuk V5

Příspěvek od Oník »

tak si trochu pohraj pokud máš možnost řízni zadní díl a nakopnito jak se bude líbit zvuk..já to takhle zkoušel na mém bejvalém autě :wink: a když nebude líbit tak ho dej zpátky...radši bych zkusil ten zadnek než katák ted nevím jestli je lambda sonda za katalyzátorem...

Bořek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 13.01.2008 02:33
Bydliště: česká lípa

Re: Výfuk V5

Příspěvek od Bořek »

nazdárek já mám též V5 a tento problém jsem řešil už v únoru o po plno pokusech jsem zjistil že nejlepší pro mojí V5 110 kw je místo zdaního tlumiče navařit trubku a na konec jsem dal dvě chromované kulaté koncovky. zvuk to má libovej a tah taky

Uživatelský avatar
lishak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 17.06.2008 16:06
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Výfuk V5

Příspěvek od lishak »

Bořek píše:nazdárek já mám též V5 a tento problém jsem řešil už v únoru o po plno pokusech jsem zjistil že nejlepší pro mojí V5 110 kw je místo zdaního tlumiče navařit trubku a na konec jsem dal dvě chromované kulaté koncovky. zvuk to má libovej a tah taky
A neřve to až moc bez toho zadního tlumiče? A co katík ten tam máš?

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuk V5

Příspěvek od Ondrej »

Stím katem bych byl opatrnej je tam sonda za. Jinak měl jsem 125KW a ten zvuk se mi zdá dost výraznej i origo. Teď mám 3,2FSI která je míň slyšet než to V5. Když už, tak bych koupil sportovní vejfuk než laborovat s nějakejma trubkama a zasírat okolí emisema z benzínu kterého si tenhle motor bere vzhledem k výkonu nemálo.

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuk V5

Příspěvek od Žížal »

110kW má jen jednu lambdu před katem, takže kat není třeba 8)

Příští rok mě asi čeká celý výfuk, protože je ještě origo a už na něm hlodá koroze zásadním způsobem :( Takže asi kat nahradím rezonátorem a buď dám origo zbytek nebo něco vymyslím. Super by byl výfuk jak měl Dominik na Veruně, kdy každé podřazení bylo jak u DTM :lol:
Golf real car, real fast

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuk V5

Příspěvek od Ondrej »

Takhle když si večer ležím u televize a pod okny mi prosviští nějaký to vaše DTM , tak bych vás stím nakopal do pr...e. Kdo to má poslouchat a dejchat ten smrad! Trošku berte ohledy na ostaní :roll: :!:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výfuk V5

Příspěvek od xerxes »

Ondrej píše:Takhle když si večer ležím u televize a pod okny mi prosviští nějaký to vaše DTM , tak bych vás stím nakopal do pr...e. Kdo to má poslouchat a dejchat ten smrad! Trošku berte ohledy na ostaní :roll: :!:
A proto bydlím skoro v Lese :D

Uživatelský avatar
Soty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 15.03.2008 23:27
Bydliště: Ustí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuk V5

Příspěvek od Soty »

ahoj všichni V5 tak jsem nakonec výfuk vyšeřil. katík zatím zůstal ale místo středového tlumiče je jen průchozí rezonátor o průměru 55mm. a na konec jsem si nechal udělat tlumič 400mm dlouhý a o průměru 60mm od Laytingu.
Naposledy upravil(a) Soty dne 23.10.2008 00:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
lishak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 54
Registrován: 17.06.2008 16:06
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Výfuk V5

Příspěvek od lishak »

Ondrej píše:Stím katem bych byl opatrnej je tam sonda za. Jinak měl jsem 125KW a ten zvuk se mi zdá dost výraznej i origo. Teď mám 3,2FSI která je míň slyšet než to V5. Když už, tak bych koupil sportovní vejfuk než laborovat s nějakejma trubkama a zasírat okolí emisema z benzínu kterého si tenhle motor bere vzhledem k výkonu nemálo.
Já vim že si měl V5 125KW, protože v tý tvý bejvalý teď jezdim já. Zvuk to má pěknej už teď, ale nemůžu se zbavit pocitu že bez toho katíku by to třeba o něco mín žralo, možná i víc jelo a třeba i ten zvuk by byl ještě lepší.

Uživatelský avatar
Ondrej
Pilot
Pilot
Příspěvky: 700
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuk V5

Příspěvek od Ondrej »

lishak píše:
Ondrej píše:Stím katem bych byl opatrnej je tam sonda za. Jinak měl jsem 125KW a ten zvuk se mi zdá dost výraznej i origo. Teď mám 3,2FSI která je míň slyšet než to V5. Když už, tak bych koupil sportovní vejfuk než laborovat s nějakejma trubkama a zasírat okolí emisema z benzínu kterého si tenhle motor bere vzhledem k výkonu nemálo.
Já vim že si měl V5 125KW, protože v tý tvý bejvalý teď jezdim já. Zvuk to má pěknej už teď, ale nemůžu se zbavit pocitu že bez toho katíku by to třeba o něco mín žralo, možná i víc jelo a třeba i ten zvuk by byl ještě lepší.
Zdar chlape! To udělej jako já v tejdnu do práce fičím 1.2 htp a o víkendu v 3,2 a spotřeba mě netrápí :D Ta V5 papá to je jasný, 3,2 ještě o krapet víc. S V5 jsem byl kolem 10 litrů s 3,2 jezdím za 12 a to to šolíchám vesměs. Zkrátka od atmosferickýho benzínu nemůžeš čekat moc ekonomickou jízdu.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“