cukání na volnoběh

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
pajan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 01.05.2008 12:19

cukání na volnoběh

Příspěvek od pajan »

Zdarec lidi! koupil sem si auto VW Golf IV 1.8T GTI a když mám auto na volnoběh, tak běží normálně ale vždycky s sebou trožku po určitých intervalech malinko cukne. Je to normální? Nevíte co to může bejt? Díky za rady

Dave_GIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 22.08.2008 15:28
Bydliště: Liberec

Re: cukání na volnoběh

Příspěvek od Dave_GIV »

čau, já mám Golfa 1.4 a ve volnoběhu za studena trochu sebou cuká, ale jak se ohřeje, tak už vůbec ;)

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: cukání na volnoběh

Příspěvek od bifur »

Ja mam tiez 1,4 16V a cuka za studena okolo 1000 otacok. Ked nastartujem je to v poho. Az ked zacnu otacky pomaly klesat tak okolo tych 1000 to trochu sklbe. Ale nie vzdy.. Tiez by som sa toho rad zbavil.

POLKI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 13.01.2008 10:58
Bydliště: Prešov

Re: cukání na volnoběh

Příspěvek od POLKI »

mne to tiež škube na voľnobeh ako keby to malo nepravidelny chod:DRN DRN DRN HU, DRN DRN DRN HU, ale len za studena asi vtedy keď vypyna sytič
1.4 16V

Lady
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 18.03.2008 22:13
Bydliště: Bolatice .....okolí Opavy :-)

Re: cukání na volnoběh

Příspěvek od Lady »

Pánové já mám New beetla 2litr a tohle cukání mi dělá za tepla,když jede motor delší dobu ve volnoběhu...už někdo něco takového řešil?Trochu mi to začíná vadit....

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: cukání na volnoběh

Příspěvek od Skrat-G4 »

Tak jde vidět, že tu má hodně lidí stejnej problém, ale jak ho vyřešit?

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: cukání na volnoběh

Příspěvek od bifur »

Podla mna sa tu riesia dva problemy. Jeden je cukanie za tepla a druhy pri studenom motore ked vypina sytic. (teda sytic ako taky tam nie je, ale riad. jednotka na zaklade teploty chladiacej kvapaliny zacne znizovat otacky motora) Ja mam problem za studena, ale odkedy ten motor mam, tak vibruje pri 1000 otackach za studena a za tepla pri dojazde na rychlosti pri 1500 - sranda je ze ked idem pomalicky na cca 1100 a pridavam, tak na tych 1500 nevibruje, len ked otacky klesaju a este pri 3000 otackach pri pridavani. Sem tam sa mi stalo ze zacukal aj pri volnobehu pri teplom motore, ale mal som malo benzinu, takze to typujem skor na sracky alebo vodu v nadrzi.. Najviac ma sere to vibrovanie pri 3000, lebo ked idem na 5-ke, tak okolo stovky (3000 ot.) musim prestat pridavat a prejst tieto otacky pomaly a potom na to zase dupnut. Ked to prejdem rychlo par krat za sebou, tak potom ten motor uz celkovo viac huci a ma akokeby nepravidelny chod. Sice taha pekne, len mam pocit ze mi pribudol rezonator. Pomoze az opetovne vychladnutie motora.. Co sa tyka cukania na volnobeh za studena, napadlo ma ci proste nezacne znizovat otacky moc skoro, ale snimac teploty mam novy, tak neviem..

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“