Netáhne při nižších otáčkách (1.6 16V)

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Erna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

Netáhne při nižších otáčkách (1.6 16V)

Příspěvek od Erna »

Zdravim všechny příznivce, mám golfa IV 1.6 16V, motor je chipovanej + K&N vložka (což je u těchto motorů trochu takový placebo efekt) a v poslední době pozoruji, že motor špatně táhne v nízkých otáčkách, teprve až od 4000ot/min se auto probere, do té doby však úplně postrádám dynamiku motoru. Jsem si téměř jistej, že auto dřív jelo lépe. Chiptuning by na to neměl mít vliv, protože ten je tam mnohem déle než jsem vůbec zpozoroval takové problémy. Jen dodám, že KN filtr pujde nejspíš ven, protože nestíhám čistit škrtící klapku (klasickej problém kolísání otáček na volnoběh). Děkuji Vám za každou radu.

Uživatelský avatar
jery
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Netáhne při nižších otáčkách (1.6 16V)

Příspěvek od jery »

já mám stejný úpravy jako ty čip a KN kužel a jede to dobře,musím ale každý 4 000km vyprat a naolejovat filtr,jinak to nechce jet.nech si to píchnout na počítač

Uživatelský avatar
Erna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Netáhne při nižších otáčkách (1.6 16V)

Příspěvek od Erna »

jj, zkusim to píchnout na comp, filtr taky vyčistim. Musim, ale někde ještě sehnat ten olej. Je hodně znát když je ten filtr zanesenej?

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Netáhne při nižších otáčkách (1.6 16V)

Příspěvek od Toxyz »

to je nějaké divné, já mám noname sport kužel a klapku krásně čistou...ted jsem ji čistil poprvé co auto mám, tzn cca po 35tkm....a musím říct že skoro nebylo co čistit

a právě filtru vděčím za to že táhne lépe od spoda, ale jak říkáš není to o mnoho lepší než originál


bych se zaměřil na ten chip
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Erna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Netáhne při nižších otáčkách (1.6 16V)

Příspěvek od Erna »

Toxyz píše:to je nějaké divné, já mám noname sport kužel a klapku krásně čistou...ted jsem ji čistil poprvé co auto mám, tzn cca po 35tkm....a musím říct že skoro nebylo co čistit

a právě filtru vděčím za to že táhne lépe od spoda, ale jak říkáš není to o mnoho lepší než originál


bych se zaměřil na ten chip
Kužel by měl být podle mě účinnější než vložka. Já, ale nevím, kde bych zjistil a prověřil, zda je problém právě v chipu.

koso11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 22.10.2008 17:56

Re: Netáhne při nižších otáčkách (1.6 16V)

Příspěvek od koso11 »

hmm, ja mam podobny problem, hlucny motor, a v poslednom case straca vykon, maximalka je stale rovnaka, ale sa mi zda ze je omnoho lenivejsi, a hlavne ked sa zohreje, za studena je to ok, ale to ho nerad nahanam/ a uz mam najazdenych nejakych 235tkm

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Netáhne při nižších otáčkách (1.6 16V)

Příspěvek od Nemo »

také podpichnutie, spojka ok? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“