Klepavý zvuk při couvání GIV

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Dawe_88
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 07.10.2008 11:39
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Klepavý zvuk při couvání GIV

Příspěvek od Dawe_88 »

Zdravím Vás, dočetl jsem se tady na fóru o problematických převodovkách na GIV 1.6 16V. Já mám na svojem GIV takový problém že když zařadím zpátečku a rozjedu se, tak jde slyšet z převodovky klepavý až cvakavý zvuk. Auto neškube ani to nijak nepřeskakuje. Nesetkal se z vás už někdo s tímto problémem? Díky za info.

Uživatelský avatar
NeoV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 25.11.2007 22:02
Bydliště: SVK BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepavý zvuk při couvání GIV

Příspěvek od NeoV »

A nemas len uvolneny vyfuk ? :mrgreen: uchytky vyfuku su dost labilne :-)
Citroen C4 II 1.6 VTi 88kW (122PS)
VW Golf IV 1.6 16V 77KW (105PS) AZD (ex)

Uživatelský avatar
secan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepavý zvuk při couvání GIV

Příspěvek od secan »

jj,je to zrejme tim vejfuckem. Mne to taky zacinalo pri zpatecce,nasledne pri brzdeni motorem... Ustipaly se drzaky vyfuku a ten si sedl o kousek niz a tou casti za vlnovcem se dotykal nejake vzpery, takze to delalo bengal.
vlez pod auto a zkontroluj ty drzaky vyfuku. Privari ti to v kazde dilne. Jeste predtim doporucuju trochu "zrenovovat" tu gumu v tom drzaku vyfuku:-)
Pak je to opet lahoda:-)

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Klepavý zvuk při couvání GIV

Příspěvek od MPavel »

Dawe_88 píše:Zdravím Vás, dočetl jsem se tady na fóru o problematických převodovkách na GIV 1.6 16V. Já mám na svojem GIV takový problém že když zařadím zpátečku a rozjedu se, tak jde slyšet z převodovky klepavý až cvakavý zvuk. Auto neškube ani to nijak nepřeskakuje. Nesetkal se z vás už někdo s tímto problémem? Díky za info.
Tě uklidním. Pokud máš skutečně 16V tak převodovka je určitě OK. Problémy s nejty na diferáku mělý motor 1.6SR z výroby kolem 98 - 99 a co jsem se dočetl s převodovkou kódem DUU.
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
Dawe_88
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 07.10.2008 11:39
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepavý zvuk při couvání GIV

Příspěvek od Dawe_88 »

Díky moc za rady. Ty úchyty zkontroluji ale pochybuju že to bude tím. Protože ten klepavý zvuk je pravidelný podle rychlosti kterou jedu na zpátečku. A klepe to pravě i když jedu na zpátečku a sešlápnu spojkový pedál. Prostě vždy když mám zpátečku a auto je v pohybu ( je jedno jestli v záběru nebo se sešlápnutým pedálem, pořád to klepe(cvaká)). Podle mě je to zvuk jak kdyby vypínací vydlička která při zařazení zpátečky posune to kolo měla nějakou vůli a to klepalo.. Fakt nevím, asi ji budu muset rozebrat. Al předtím zkontroluji ještě ten výfuk radši.
A ještě jak jste tady psali, tak ty problematický převodovky měli jen 1.6SR? 1.6 16V 77kW. Už měli jiné převodovky?? A jen tak pro zajímavost, co ty vadné převodovky měli v sobě nýtovaného? To by mě zajímalo. Díky za rady.

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Klepavý zvuk při couvání GIV

Příspěvek od VW-Tim »

Dawe_88 píše: A ještě jak jste tady psali, tak ty problematický převodovky měli jen 1.6SR? 1.6 16V 77kW. Už měli jiné převodovky?? A jen tak pro zajímavost, co ty vadné převodovky měli v sobě nýtovaného? To by mě zajímalo. Díky za rady.
vadná převodovky jen 8ventily (ornačení SR)u 16v se ponaučily a promlém eliminovali
wagen cult cars

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Klepavý zvuk při couvání GIV

Příspěvek od xerxes »

Dawe_88 píše:Díky moc za rady. Ty úchyty zkontroluji ale pochybuju že to bude tím. Protože ten klepavý zvuk je pravidelný podle rychlosti kterou jedu na zpátečku. A klepe to pravě i když jedu na zpátečku a sešlápnu spojkový pedál. Prostě vždy když mám zpátečku a auto je v pohybu ( je jedno jestli v záběru nebo se sešlápnutým pedálem, pořád to klepe(cvaká)). Podle mě je to zvuk jak kdyby vypínací vydlička která při zařazení zpátečky posune to kolo měla nějakou vůli a to klepalo.. Fakt nevím, asi ji budu muset rozebrat. Al předtím zkontroluji ještě ten výfuk radši.
A ještě jak jste tady psali, tak ty problematický převodovky měli jen 1.6SR? 1.6 16V 77kW. Už měli jiné převodovky?? A jen tak pro zajímavost, co ty vadné převodovky měli v sobě nýtovaného? To by mě zajímalo. Díky za rady.
nemáš náhodou vysypanou zpátečku? :oops:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Klepavý zvuk při couvání GIV

Příspěvek od xerxes »

petulka píše:přesně to co popisuješ to dělá i kamarádovi ale on má TDI 81KW....všechny kvalty v pohodě ale jen zpátečka cvaká a klepe...ale on ví že to je tím že má vysypanou zprátečku....takže budeš mít zřejmě stejný problém.... :wink: :?: :arrow:
jo taky mi to děla tak se na to chystám čekám na první sních a jdu do toho :(

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Klepavý zvuk při couvání GIV

Příspěvek od xerxes »

petulka píše:
luki píše: jo taky mi to děla tak se na to chystám čekám na první sních a jdu do toho :(
jjj tohle je svinárna....doporučuju couvat co nejmín a hlavně bez zatočených kol.... :!:
jj je to hnusny zvuk no :wink:

Uživatelský avatar
Dawe_88
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 07.10.2008 11:39
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepavý zvuk při couvání GIV

Příspěvek od Dawe_88 »

Tak nejsem jediný kdo má tenhle problém. Taky e do toho v brzké době pustím. Ale zajímalo by mě co se tam může rozsypat že to cvaká. však je tam jen vodící čep na kterým je ozubený kolo, a potom ještě to malý ozubený kolo. Tak mě zajímá co se tam může rozsypat. Podle mě možná bude ulomený zoubek na některým z ozubených kol.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Klepavý zvuk při couvání GIV

Příspěvek od xerxes »

Dawe_88 píše:Tak nejsem jediný kdo má tenhle problém. Taky e do toho v brzké době pustím. Ale zajímalo by mě co se tam může rozsypat že to cvaká. však je tam jen vodící čep na kterým je ozubený kolo, a potom ještě to malý ozubený kolo. Tak mě zajímá co se tam může rozsypat. Podle mě možná bude ulomený zoubek na některým z ozubených kol.
jedině bude vylomeny zub nic jiného se nemohlo stát :cry: čeká mě přes zimu rozebirání :wink:

Uživatelský avatar
Dawe_88
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 07.10.2008 11:39
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepavý zvuk při couvání GIV

Příspěvek od Dawe_88 »

tak jsme dva. Taky se do toho pustím :)

Uživatelský avatar
katsi
Člen klubu
Příspěvky: 6532
Registrován: 02.04.2008 15:10
Bydliště: Praha-východ

Re: Klepavý zvuk při couvání GIV

Příspěvek od katsi »

když jsem si mazlíka pořídila (1,4 16V 55kw), tak při couvání (JEN při couvání) jsme rachtali jak stará popelnice, strašnej zvuk.. když jsem vyměnila výfuk i gumama, hle randál přestal...

Uživatelský avatar
Dawe_88
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 07.10.2008 11:39
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepavý zvuk při couvání GIV

Příspěvek od Dawe_88 »

jasně ale ty jsi měl možná něco jinýho.. Jinej zvuk, protože mě to dělá v nánaznosti na rychlosti. když jedu rychleji cvakaní se zrychlí. když couvu a sešlápnu spojku tak to přestane.. Takže ty jsi mě asi jinej problém.... Ono to doslova caká... ani ne burčí, tříská nic.. Jen prostě cvaká.. vak cvak cvak. :D

Uživatelský avatar
katsi
Člen klubu
Příspěvky: 6532
Registrován: 02.04.2008 15:10
Bydliště: Praha-východ

Re: Klepavý zvuk při couvání GIV

Příspěvek od katsi »

jsem ta... a máš pravdu, mně nic necvakalo, mně to přímo mlátilo... Když vyhákneš, tak je ticho? nemůže to být takovej ten setrvačníkovej motorek... neříká se mu náhodou krokovej?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“