Rozvody 2,8 V6

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Rozvody 2,8 V6

Příspěvek od yessmen »

Spíš to málokdo mění.. to až když se to časování rozhodí úplně.
Variable timing setup:
http://www.cfiamerica.com/24V.html" onclick="window.open(this.href);return false;
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 2,8 V6

Příspěvek od the.max »

Paráda, to je přesně ono. Děkuji. Měním to teď proto, protože to mám, stejne skoro celé odstrojené kvůli těsnění pod hlavou, takže odpojit táhlo převodovky, rozpojit pár konektorů, povolit 6 šroubů a vytáhnout ven celý agregát a rozpůlit je mnohem méně práce, než to dělat třeba za rok, kdy ale stejne budu muset zase všechno rozebrat. Ten den navíc mne už nevytrhne.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
Tulipan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.12.2015 22:34
Bydliště: NRTVC

Re: Rozvody 2,8 V6

Příspěvek od Tulipan »

Kluci, sháním rozvody pro mou "golfinku" a ani za boha neumím najít komplet sadu bez i s vodní pumpou. V autorizáku mi řekli, že sada prý už není k mání ale tomu se mi nechce věřit i když jsem prolezl několik webů a nic. Neznáte někdo něco?
Verunka ♥ - zatím stagnace

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 2,8 V6

Příspěvek od the.max »

nevím jak u golfa, ale na ford galaxy jsem kupoval díly samostatně a vyšli mne na polovinu toho, co bych za to dal ve folcvágnu, navíc dost věcí stejně byla shodná. Nejlepší byl ale napínák spodního řetězu, kdy na původním díle bylá značka SWAG a o kousek vedle číslo dílu. Objednal jsem díl od FEBI, na krabičce FEBI, uvnitř SWAG, jen to číslo bylo viditelně vybroušené. Značku horního řetězu si už nepamatuju, spodní byl taky SWAG, Objednal jsem FEBI (protože je levnější, i když FEBI i SWAG je tatáž firma), opět přišel SWAG. Napínák horního řetězu měl značku Ruville.
Takže asi bych byl trubka, kdybych vyhodil jednou tolik peněz jen proto, že všechno dostanu jen přebalené v jiných krabičkách a pytlicích s logem folcvágnu. Jednotlivé díly se dají dohledat v Etce pak stačí zajít do autodílů, nebo najít na netu.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
Tulipan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.12.2015 22:34
Bydliště: NRTVC

Re: Rozvody 2,8 V6

Příspěvek od Tulipan »

Ještě jsem zapomněl, že je to AUE. Inu řemeny. Samozřejmě nechci kupovat přes "folcvágen" za těžké "lóve" a taky prej, jelikož sada už neexistuje, tak samostatně by to bylo za o něco vyšší peníz. :roll: ETKU nemám. O víkendu budu muset nahodit Virtual Box a snad ji rozběhám. :lol:
Verunka ♥ - zatím stagnace

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 2,8 V6

Příspěvek od the.max »

Aha, tohle je ale vlákno kde se řeší rozvody na VR6, takže jsi trochu mimo. Mě bylo divný, že se ptáš na vodní pumpu, protože ta je na druhé straně motoru a s rozvodama nemá nic společného (mám AYL).

Jinak k Etce. Po pár měsících jsem jí také předevčírem spustil, také ve virtualboxu v XPčkách a smolík. Už nejde zaktualizovat. Součástí aktualizací je i update na verzi 7.5 a ta už na XP nefunguje;-(

Ale je tu ještě http://ifinterface.com/page/page3.php?langid=1" onclick="window.open(this.href);return false; :yahoo:

EDIT: nechci se hádat, ale AUE má podle tecdocu taky řetěz a podle čísel mi připadá, že je to to samé, co mám na AYL. I podle obrázku motory vypadají stejně.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Rozvody 2,8 V6

Příspěvek od L.i.b.o.r »

Nevím proč sundával hlavu když dělal rozvody.

Všechny VR6 24V nemají stejny rozvody. Je tam dvou nebo tři řetězová varianta. AYL/BDE by měl mít 2x řetěz. AQP/AUE 3x.
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
Tulipan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.12.2015 22:34
Bydliště: NRTVC

Re: Rozvody 2,8 V6

Příspěvek od Tulipan »

Zdar všem. Po (bohužel) dlouhé době se konečně pomalu začínají věci dávat do pohybu.
Za komplet rozvody jako sadu chtějí všichni pěkný ranec, takže sem vše sehnal samostatně, krom jednoho dílu a sice 022109513A. Nebo lépe řečeno, díl bude v jednom Německém e-shopu přes ebay, ale nevím kdy. Chtějí sice o tisícovku víc jako stál originál, ale čert to vem. Neví někdo, kde by se ještě tenhle díl dal sehnat (novej?) za rozumný peníz v rozumní době?
Verunka ♥ - zatím stagnace

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 2,8 V6

Příspěvek od the.max »

Kupovat to jako sadu mi přijde ujetý, jako dávat 2jku navíc za to, že na krabici nebo pytlíku bude logo vw je fakt úlet, obzvlášť když ta sadaje poskládána z dílů od výrobců, co běžně koupím samostatně třeba na http://www.autorozvody.cz" onclick="window.open(this.href);return false; ale i kdekoli jinde. Zkus napsat Rybkovi na autorozvody jestli to umí sehnat.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
Mr.Twistr
Profík
Profík
Příspěvky: 958
Registrován: 19.09.2008 09:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody 2,8 V6

Příspěvek od Mr.Twistr »

Hroznej ranec no. :)
http://www.autokelly.cz/Product/VAG-022109513A/9490730" onclick="window.open(this.href);return false;
Tulipan píše:Zdar všem. Po (bohužel) dlouhé době se konečně pomalu začínají věci dávat do pohybu.
Za komplet rozvody jako sadu chtějí všichni pěkný ranec, takže sem vše sehnal samostatně, krom jednoho dílu a sice 022109513A. Nebo lépe řečeno, díl bude v jednom Německém e-shopu přes ebay, ale nevím kdy. Chtějí sice o tisícovku víc jako stál originál, ale čert to vem. Neví někdo, kde by se ještě tenhle díl dal sehnat (novej?) za rozumný peníz v rozumní době?
SILNICE SILNÝM!!!

Uživatelský avatar
Tulipan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 07.12.2015 22:34
Bydliště: NRTVC

Re: Rozvody 2,8 V6

Příspěvek od Tulipan »

Pane Twistr, psal sem za rozvody jako sadu hroznej ranec. :wink:
Bohužel mi bylo zděleno (potvrzeno) info, že originál tohodle dílu už z VW/Škody nedostanu. Takže nezbývá nic jiného, jenom čekat na dostupnost v oném e-shopu. :?
Verunka ♥ - zatím stagnace

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Rozvody 2,8 V6

Příspěvek od xerxes »

přesně tak takže dostupné bude něco od Iny,Skf...

Uživatelský avatar
P-Crew
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 11.09.2009 13:04
Bydliště: HK

Re: Rozvody 2,8 V6

Příspěvek od P-Crew »

Vzhledem k tomu o jakou opici se jedná, a kolik ty řetězové rozvody vydrží oproti řemenu, se mi to teda nezdá nějak extrémně drahý... holt banány no :-)
VW Touran 2.0 TDi DSG 103kw BMM
VW Golf VI Variant 1.6 TDi Bluemotion
Audi A4 1.9 TDi S-LINE 115kw
Audi A6 2.5 TDI combi 132kw
VW Golf V 1.9 TDi variant 94kw
VW Golf IV 1.6 SR

jarkepal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 03.09.2017 20:04

Re: Rozvody 2,8 V6

Příspěvek od jarkepal »

Ahoj. Mám Sharana 2.8 V6 150kW r.v.2007, rozvodový řetěz. Je slyšet pravidelně se opakující zvuk ze směru od řetězu (pokud otevřu víčko doplňování oleje). Mám najeto 210tis, tahám karavan, jezdím plnej knedlik. Je to takovej zvuk td, td...........td td. :-) Předpokládám že to bude na rozvody. Otázka zní, v sharanu s tímhle motorem je to dost narvaný, tak při výměně rozvodů musí motor ven? A máte nějaký tip na profíka z Liberecka, co tyhle motory dělá? Velice děkuji za odpověď. Pěkný den. J.
VW Sharan 2.8 V6 150kW, 4x4, r.v.2007, LPG

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Rozvody 2,8 V6

Příspěvek od L.i.b.o.r »

Stačí vyndat jen převodovku.
Seat Exeo ST 2.0TDI

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“