Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sportovni filtr na 1,6SR
PříspěvekNapsal: 09.03.2009 11:05 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.02.2008

291

skoro Brno :-)

Toxyz píše:
tak výkon je jinde spíš jen pocitově, jde o zvuk a lepší reakce na plyn

díky

Zdravím, taktéž jsem si koupil kužel od K&N a zatím jsem jen zkoužel ho přidělat na klapku(žádná trubka, žádné odstínění), prostě prasácká verze, ale chtěl jsem to jen narychlo otestovat a řeknu vám, že jsem byl opravdu mile překvapen. Mnohem lépe to táhlo a nehorázně jednoduše se to vytáčelo :-). Prostě jsem spokojený a už se těším na jaro, jak to udělám pořádně(odstíním od tepla..atd). Jestli je to jenom pocit, tak je opravdu silný :-). Ne, je mi jasné, že na brzdě by se výkon moc nezměnil, ale sledoval jsem sázku dvou kluků a na brzdě to opravdu s kuželem ukázalo o nějakých 5 nebo 6 koníků víc(což ovšem nepoznáme :-)).

VW golf IV 1.6 16V - kužel K&N (výborná věc), Sparco, Victor, Kamei, Mattig ;-), H&R "sport", Powerflex(zatím jen motor), Ulter sport (2x100)... Svého času super kára, dnes už je z něj dědeček //-// Výhled do budoucna (až budou peníze :-)) Yamaha R6 - už byla a už jsem ji totálně rozbil :), momentálně čekám na octavia III RS 2.0TSI 162kW...mazel

PříspěvekNapsal: 09.03.2009 21:32 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

4625

Chrudimsko

jj, tzv. zkouška na hulváta :lol:

Přílohy:
DSCN3335.JPG
DSCN3335.JPG (86.56 KiB) Zobrazeno 347 krát

PříspěvekNapsal: 10.03.2009 00:39 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.02.2008

291

skoro Brno :-)

Jj, přesně tak :-). Šlo jen o test, ale i tak to šlo znát :-).

VW golf IV 1.6 16V - kužel K&N (výborná věc), Sparco, Victor, Kamei, Mattig ;-), H&R "sport", Powerflex(zatím jen motor), Ulter sport (2x100)... Svého času super kára, dnes už je z něj dědeček //-// Výhled do budoucna (až budou peníze :-)) Yamaha R6 - už byla a už jsem ji totálně rozbil :), momentálně čekám na octavia III RS 2.0TSI 162kW...mazel

PříspěvekNapsal: 12.03.2009 09:08 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

30.09.2008

655

nemiem píše:
čau ja si dělal redukci sám z nerez plechu a tubky kdyby jsi vazně moc chtěl tak bych ti ji mohl možna taky za nějaký uplatek udělat.Jinak filtr mám na 1,6 už 2 roky jede líp,lepší zvuk a spotřeba stejná možná trochu menší prostě samý klady :lol:

nene ja se ptam abych vedel nazor...ja ho na oktave uz mam...jede lip rozhodne..lepsi tah mozna i kroutak..spotreba taky asi stejna...a redukci jsem nakonec sehnal z netu...stala me cca 300kc...ale trochu mam strach aby neodesla vaha vzduchu pry se to dost takhle kazi s tim filtrem

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 13.03.2009 12:24 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

15.09.2008

257

Praha Východ

A máte někdo nějaké doporučení jaký filtr přeně koupit? Taky bych do toho šel ale nemám moc času pročítat na internetu tak bych dal na vaše doporučení! A jak je to z tou váhou vzduchu by mě taky zajímalo máte někdo nějaké zkušenosti?

PříspěvekNapsal: 13.03.2009 17:39 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

4625

Chrudimsko

no záleží an tobě, můžeš si koupit KN nebo Geen za cca dvojku nebo to so mám třeba já za 600 (Rarceland)

z fotky filtru přímo na klapce je doufám jasné že váha vzduchu se neřešila 8)

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 14.04.2009 16:03 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

03.10.2007

108

Břeclav

Ahojec.. no ja mam vložku K&N a spokojenost.. můžu jen doporučit určite bych nedával hrušku jen samotnou bez nějakýho boxu protoze to pak nasava jen teplý vzduch od motoru a je to jak se sytičem..:D ,ale to jen můj názor proto ji bud vystrčit ven a nebo se delaj takový kryty kde se připoji hliníková hadice a natáhne se někam pod nárazník, nebo jen před mřížku

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 14.04.2009 16:34 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

14.12.2008

5

Zdarec, trochu odbočim. Na různejch fotkách sem viděl takovej malej filtřík, vypadal podobně jako ten na otev. sání. Byl umístěnej u víka na nalejvání mot. oleje. Je to místo spojení tutoho vývodu se sánim před klapkou. Jakej to má efekt a k čemu je to dobrý?? Díkes :158:

PříspěvekNapsal: 04.05.2009 08:09 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

03.05.2009

2039

Přerov

redukce na vahu vzduchu se daji bezne koupit, stojej par kacek, teda pro me jednoduzsi nez se s tim drbat a vyrabet, problem je u sportovnich filtru ten ze velka cast vzduchu jde mimo, to se u airboxu nestane, navic davej bacha na oleje cim jsou nektery filtry napusteny (spis uz ty lepsi jako je GREEN a K&N) svini vahu vzduchu, pokud by nekdo mel zajem muzu nabidnout carbonovej airbox o simota racing viz. foto, sedi presne misto puvodniho boxu cena 4000,-

Přílohy:
625580319.jpg
625580319.jpg (64.57 KiB) Zobrazeno 303 krát

http://www.facebook.com/PlastiDipIt

tel.: 608 709 448

TEKUTÁ FÓLIE “ aplikování odstranitelné matné barvy “

PříspěvekNapsal: 19.05.2009 20:20 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

141

melnik

Přidavam se taky!Jaky je rozdil mezi universalnim filtrem,a tim placatym,co vypada jako ten papirovy ktery ted mam?

PříspěvekNapsal: 23.05.2009 09:32 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

03.10.2007

108

Břeclav

Princip činnosti sportovního vzduchového filtru:

Režim spalování motoru je závislé na množství nasátého vzduchu, z něhož se odvíjí nastavení množství vstřikovaného paliva. Čím více vzduchu má motor, tím více má paliva a větší výkon. Proto byl vyvinuty sportovní vzduchové filtry, jejíž struktura umožňuje nasát více vzduchu (až o 40 %).
Složení a struktura sportovního vzduchového filtru:

Sportovní vzduchový filtr je tvořen skládanou bavlnou a ocelovou mřížkou. Bavlna zaručuje lepší propustnost nasávaného vzduchu (až o 40 %) a pomocí oleje, který je vyvinut výrobcem, filtruje jemný prach. Ocelová mřížka zachycuje větší nečistoty např. hmyz, listí, kamínky a udržuje tvar sportovního vzduchového filtru, dle normy DIN ISO 9001. Mřížka je spolu s bavlnou zalisována do gumy, která zabezpečuje utěsnění sání vozu. Filtrační schopnost je tímto totožná se sériovým filtrem od výrobce.

Výhody sportovního vzduchového filtru:

Sportovní vzduchové filtry umožní vozu lepší akceleraci a pružnost motoru pomocí zvýšení dosavadního výkonu a kroutícího momentu (o 3 až 7 %), nižší spotřebu paliva (až 8 %) a lepší tzv. vytáčení do vyšších otáček. Životnost filtru je stanovena výrobcem na 500.000 km při dodržení požadavků na údržbu filtru.
Filtr se již nemění, pouze se čistí po 15.000 km.

to jenom takovy maly vytah....

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 25.05.2009 16:30 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

15.09.2008

257

Praha Východ

Díky za vyčerpávající odpověď já bych do sportovníhu filtru šel hned ale bojím se o váhu vzduchu jak to s ní ve skutečnosti je?

PříspěvekNapsal: 27.05.2009 12:01 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

27.01.2009

165

Hradec Králové

Rom@n píše:
Díky za vyčerpávající odpověď já bych do sportovníhu filtru šel hned ale bojím se o váhu vzduchu jak to s ní ve skutečnosti je?

A když už seš u váhy ... dost dobře nechápu jedný věci. Pokud mám víc vzduchu, tak dávám i víc paliva ... jak teda pak můžu mít menší spotřebu???

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 27.05.2009 17:19 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.05.2009

30

maxik900 píše:
nemiem píše:
čau ja si dělal redukci sám z nerez plechu a tubky kdyby jsi vazně moc chtěl tak bych ti ji mohl možna taky za nějaký uplatek udělat.Jinak filtr mám na 1,6 už 2 roky jede líp,lepší zvuk a spotřeba stejná možná trochu menší prostě samý klady :lol:

nene ja se ptam abych vedel nazor...ja ho na oktave uz mam...jede lip rozhodne..lepsi tah mozna i kroutak..spotreba taky asi stejna...a redukci jsem nakonec sehnal z netu...stala me cca 300kc...ale trochu mam strach aby neodesla vaha vzduchu pry se to dost takhle kazi s tim filtrem

môzem sa ta opytat od kial si kupil tu redukciu ? nejaky odkaz alebo stranku ?

PříspěvekNapsal: 30.05.2009 21:35 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

4625

Chrudimsko

Jeremy31 píše:
Rom@n píše:

A když už seš u váhy ... dost dobře nechápu jedný věci. Pokud mám víc vzduchu, tak dávám i víc paliva ... jak teda pak můžu mít menší spotřebu???

trocha čtení na večer http://www.tuning.cz/a1254:sportovni-filtr-kn/

ICQ   Profil

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]