Teplota vody - 80 je to normální?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Logi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 26.02.2008 19:33
Bydliště: Šluknovský výběžek
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od Logi »

Zdravím,

no podobný poznatek... ted vzimě obcas pozoruju když třeba jedu 1-2km z kopce s zařazenou 5kou a jen se vezu že mi ručička spadne z 90st na cca 80-85 a tam se drží... jakmile sjedu kopec přidam tak to zas vystoupá na 90 možná je to normálná ja nevím... čidlo chladící kapaliny sem měnil už dřiv.

mam AUQ 1.8T 132kw r.v.2002 ... jestli někdo máte fotku motoru a mužete mi na něm ukázat kde je termostat budu rád :) aspon se poučím :)

mechanik co řešil problem s raním cukáním (díra v hadici.. takový ty vydle... přisávání fal vzduchu) říkal že podle VAGu mi termostat otvíra trochu dřív než je standart ale že je to aztim ok.

Je pravda že když rano jedu tak auto topí až po ujetí tak 2km... do práce to mam 2km tz nezatopím si :) raci chodím pesky :)
Seat Leon TopSport 1.8T 132kw

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od VW-Tim »

k těm cenám a značkám hlavně, jaké koupit jaké ne ,vaše zkušenosti?
já našel na auto Kelly akorát dvě značky v ruzných cenách
Přílohy
termostat.JPG
wagen cult cars

Uživatelský avatar
GolfinoTTK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.08.2008 20:14
Bydliště: Havířov

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od GolfinoTTK »

To mě těší, že sis s tím udělal takovou práci, ale už to pochop. Koncern je koncern a na škodovky jsou a budou vždy nahradní díly levnější :)
Měnil jsem lambdy sondy obě a uplně stejné číslo stejný vyrobce, ale na oktavku o 1500,- na jednom kusu levnější :) byl bych hloupý kdybych koupil na fauwe :)
A od te doby co jsem vyměnil lambdy menší spotřeba plynulý chod :) Žádný problém.
Diagnostika vozidel pomocí VAG-COM 14.10.0 HEX-CAN
Čtení/mazání závad, zjišťování závad, nastavování komfortních funkcí
(dojezd oken, denní svícení, alarm, bluetooth...)
.

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od VW-Tim »

mě de co je to za značku ,za těch cca 150 jestli mám koupit febi nebo něco jineho
mám totiš ten samý problém co jsi měl asi ty
wagen cult cars

Uživatelský avatar
GolfinoTTK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.08.2008 20:14
Bydliště: Havířov

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od GolfinoTTK »

koupil jsem v mototechně normalní termík na oktavku řekl jsem typ motoru kw rok vyroby to same co mam golfika ale řekl jsem že mam jako že oktavku. paní po chvilce přišla s termostatem na oktavku za 100,- autí mám od te doby uplně v pořádku topí rychle se zahřeje a spotřeba šla brutálně dolů.
A myslím si že vydrží stejně dlouho jako ten febi atd. Stejně se to vše dělá v jedné fabrice jen se na to razí jiné čísla :D ale na to lidi musí přijít sami. Sám to vím protože jsem v jedné takove pracoval :D ale pšššt :old:
Diagnostika vozidel pomocí VAG-COM 14.10.0 HEX-CAN
Čtení/mazání závad, zjišťování závad, nastavování komfortních funkcí
(dojezd oken, denní svícení, alarm, bluetooth...)
.

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od VWMysak »

Logi píše:Zdravím,

no podobný poznatek... ted vzimě obcas pozoruju když třeba jedu 1-2km z kopce s zařazenou 5kou a jen se vezu že mi ručička spadne z 90st na cca 80-85 a tam se drží... jakmile sjedu kopec přidam tak to zas vystoupá na 90 možná je to normálná ja nevím... čidlo chladící kapaliny sem měnil už dřiv.

mam AUQ 1.8T 132kw r.v.2002 ... jestli někdo máte fotku motoru a mužete mi na něm ukázat kde je termostat budu rád :) aspon se poučím :)

mechanik co řešil problem s raním cukáním (díra v hadici.. takový ty vydle... přisávání fal vzduchu) říkal že podle VAGu mi termostat otvíra trochu dřív než je standart ale že je to aztim ok.

Je pravda že když rano jedu tak auto topí až po ujetí tak 2km... do práce to mam 2km tz nezatopím si :) raci chodím pesky :)
Vyměn termostat, dělalo mi to to samý, akorád, že mě ručička s kopce slezla skoro až na nulu :) Vyměnil jsem termostat a teplota drží na 90 luxusně, akorád se mi ted kouří od chladiče a ubec nevim proč?! Jinak termostat najdeš vedle alternátoru, vede do něj spodní hadice od chladiče.
Přílohy
Snímek 699_resize.jpg
Naposledy upravil(a) VWMysak dne 04.12.2008 23:58, celkem upraveno 1 x.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od VW-Tim »

mě to topí celkem rychle ,spotřeba dobrá,akorát mi na budíku opžád ukazuje nějaké hovadiny
jako teplotu 70-80 když zastavím a nechám to jet skočí na 90 ale jak se rozjedu zas hup na 70-80 myslel jsem že to bude čidlo ale asi termostat :roll:
wagen cult cars

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od VWMysak »

VW-Tim píše:mě to topí celkem rychle ,spotřeba dobrá,akorát mi na budíku opžád ukazuje nějaké hovadiny
jako teplotu 70-80 když zastavím a nechám to jet skočí na 90 ale jak se rozjedu zas hup na 70-80 myslel jsem že to bude čidlo ale asi termostat :roll:
Určo termostat!!!
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
GolfinoTTK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.08.2008 20:14
Bydliště: Havířov

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od GolfinoTTK »

jak říká VWMysak 100% termostat
Diagnostika vozidel pomocí VAG-COM 14.10.0 HEX-CAN
Čtení/mazání závad, zjišťování závad, nastavování komfortních funkcí
(dojezd oken, denní svícení, alarm, bluetooth...)
.

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od VW-Tim »

já jsem si taky jistej termostatem (jako nikdy nic není na 100pro ale na 98%to asi bude on),ale jaký koupit na to se tu ptám od začatku-jaká značke je OK?ne jen cena ta se lisí prodejcema
nebo se to fakt dělá v jedné tovarně a je to úplně jedno...
wagen cult cars

Uživatelský avatar
GolfinoTTK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.08.2008 20:14
Bydliště: Havířov

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od GolfinoTTK »

nevím jak je to s termostatama ale prozradím vám jedno.

Fabrika na pračky jo - nebudu jmenovat. Dělá se jeden typ praček ale při vystupu s výrobní linky se lepí ruzné štítky a davaji jine přední plasty. Tudíž a teď dám jen příklad: z jedné fabriky vyjíždí pračka značky whirpool, aeg, elektrolux (tyto značky to je jen příklad) ale pračky jsou to pořád stejné :D A pak jdete do obchodu a AEG stojí 6000 a WHIRPOOL 10000 tak to je potom k posrá*í ještě když vím že to jsou totožné pračky :D

a tak je to i s termostatem si myslím já. akorád někdo k němu dá i těsnění někdo né a někde je třeba nějaké vyrobní číslo na víc ale použité materiály jsou určitě stejné. a kvalita beztak taky.
samozřejmě nekoupim termostat s japonska nebo z číny ale jestli je z německa tak si myslím že je jedno v jáké časti ta fabrika stojí a jaké má jméno. muj názor - moje zkušenost - neukamenujte mě za něho. 1000 lidí 1000 názorů
Diagnostika vozidel pomocí VAG-COM 14.10.0 HEX-CAN
Čtení/mazání závad, zjišťování závad, nastavování komfortních funkcí
(dojezd oken, denní svícení, alarm, bluetooth...)
.

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od VWMysak »

Máš recht GolfinoTTK. :wink:
VW-TIM: Dej tam termostat který byl vyrobený v Německu a je to, ono se to zase tak často nesere, aby si musel mít strach, že je nekvalitní. 8)
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
GolfinoTTK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.08.2008 20:14
Bydliště: Havířov

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od GolfinoTTK »

dawenow píše:
GolfinoTTK píše:MÁM ORIGO. A NENÍ TO ŽÁDNÁ NÁHRADA. BOD SEPNUTÍ TAKY 87 :D
tak to je dobře , good job!!
jaká značka ????
to bych musel jit do obchodu a zepat se. když jsem ho kupoval tak akorad říkala že to není nahrada.
Diagnostika vozidel pomocí VAG-COM 14.10.0 HEX-CAN
Čtení/mazání závad, zjišťování závad, nastavování komfortních funkcí
(dojezd oken, denní svícení, alarm, bluetooth...)
.

ondrc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 163
Registrován: 18.09.2008 07:31
Bydliště: jižní morava

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od ondrc »

zdravím, mám podobnej problém s mororem 1,6 SR AKL.... při jízdě mi začala teplota kolísat mezi 80-90stupni.....nemáte někdo návod kde je termostat na tento typ motoru??? díky.....

Uživatelský avatar
GolfinoTTK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 149
Registrován: 24.08.2008 20:14
Bydliště: Havířov

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od GolfinoTTK »

ondrc píše:zdravím, mám podobnej problém s mororem 1,6 SR AKL.... při jízdě mi začala teplota kolísat mezi 80-90stupni.....nemáte někdo návod kde je termostat na tento typ motoru??? díky.....

jasné dej sem co máš za auto, rok.
Diagnostika vozidel pomocí VAG-COM 14.10.0 HEX-CAN
Čtení/mazání závad, zjišťování závad, nastavování komfortních funkcí
(dojezd oken, denní svícení, alarm, bluetooth...)
.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“