Teplota vody - 80 je to normální?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
sapik88
Profík
Profík
Příspěvky: 979
Registrován: 29.10.2009 12:48
Bydliště: Brno - venkov - Drásov

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od sapik88 »

Petas píše:[Nazdar golfáci, kolik by měla žrát 1,6 74 KW? Nemá s tím někdo více zkušeností?
kolik by měla nevím, ale když jsem koupil na podzim tak 7,3 a teď v zimě kolem 8,1. Ale nejezdím na spotřebu, ale normální jízda + občas tomu dám pokouřit, když jsem to koupil jsem zkouel pár nádrží na spotřebu a za6,6 seto dalo, ale svezení žádný =)

Uživatelský avatar
vw-mm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 19.09.2008 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od vw-mm »

Petas píše:[Nazdar golfáci, kolik by měla žrát 1,6 74 KW? Nemá s tím někdo více zkušeností?
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vw-mm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 19.09.2008 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od vw-mm »

Petas píše:[Nazdar golfáci, kolik by měla žrát 1,6 74 KW? Nemá s tím někdo více zkušeností?
Mam ten samej motor ve velkym technicaku mam: 5,9 - 6,1L mimo mesto 7,8L Kombinovana a mesto 10,5L.
Jezdim z Brna prez Hodonin, Holič do Senice je to tak 101 km spotřeba 7,3L Teď v zimě zajeto. Rychlost kolem 90ti.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Kouč
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 27.03.2010 22:29
Bydliště: Praha

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od Kouč »

Mám ten samý problém, co tu byl na začátku popisovanej...
Táta řiká, že 70-80 stupňů u benzínu je akorát dost, já jsem mu řekl, že by to mělo mít optimálně 90 stupňů, ale on, že to je nemysl pro benzín, že to je moc :(
tak mi poraďte nebo to nějak odůvodněte? Nebo jestli je to někde napsané v návodu...

Uživatelský avatar
VW-Tim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 493
Registrován: 26.09.2007 17:25
Bydliště: MS kraj

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od VW-Tim »

90 je normalní...
kup nový termostat...
wagen cult cars

Uživatelský avatar
capodecino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 16.03.2008 21:36
Bydliště: CHEB

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od capodecino »

Mám podobný problém, jezdím každé ráno 7 km a maximalne se mi rucicka dostane na 35 a po zapnuti topeni zase klesne.

Benďák
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 18.12.2009 20:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od Benďák »

Ahoj...měl sem to same a moc velka spotreba benzinu..koupil sem novej termostat+čidlo na teplotu+ nová nápl´chladící kapaliny a ted mam rafiku na 90 stupnu a parada-mohu tento zpusob opravy jen doporucit....zatim se mej... :)

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od bifur »

Kouč píše:Mám ten samý problém, co tu byl na začátku popisovanej...
Táta řiká, že 70-80 stupňů u benzínu je akorát dost, já jsem mu řekl, že by to mělo mít optimálně 90 stupňů, ale on, že to je nemysl pro benzín, že to je moc :(
tak mi poraďte nebo to nějak odůvodněte? Nebo jestli je to někde napsané v návodu...
Tak poprve, co sa tyka budiku, tak by mal drzat 90° ked sa motor zohreje. Je to myslim niekde v prirucke alebo navode, ale to je jedno. Menej nema byt urcite, pretoze termostat otvara niekde okolo tusim 93°, niektore iba 87° a niektore zasa vyssie. Kazdopadne druha vec je to, ze prakticky ta teplota nemoze byt stale rovnaka a kolise, ale budik od cca 75° po hornu hranicu (neviem presne, este sa mi to neprehrievalo, ani som to nesledoval) ukazuje stale 90°. Takze ked ti budik ukazuje okolo 80°, tak motor ma urcite ovela menej ako 75°, co mu asi neprospieva. Neviem preco to sudruhovia vymysleli takto. Na starej felde som vzdy pekne videl kedy termostat otvara a zatvara. Ta ukazovala presnu aktualnu teplotu..
Takze urob co ti radia chalani, vymen termostat, daj novu chladiacu zmes a ked vymenis aj cidlo, tak urcite nic nepokazis. Drahe nie je..

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od raduzzz »

bifur píše:Na starej felde som vzdy pekne videl kedy termostat otvara a zatvara. Ta ukazovala presnu aktualnu teplotu..
Má pravdu ten chlapec :mrgreen: Když už jsem vlezl tady, kde se bavíte o spotřebě, tak Leoš žere taky dost, našel jsem nějaký netěsnosti před lambdou, což bude asi ono, jinak VAG mi furt píše že nemám přizpůsobenou ŘJ a pár dalších chyb jako ovladač škrtící klapky, lambda regulace dorazu - všechny sporadické. Auto má celkově tupou reakci na plyn a poškubává si.
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
capodecino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 16.03.2008 21:36
Bydliště: CHEB

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od capodecino »

Dnes jsem vyměnil termostat a již brzy se mi to ohřálo na 90. Výměna nebyl žádný med, podařilo se mi to až na potřetí. Pořád tam byli nějaké netěsnosti. Termostat musí být přesně uložen s těsněním.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od DworiBak »

a těsnění si dával nový :wink:

Uživatelský avatar
Kouč
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 27.03.2010 22:29
Bydliště: Praha

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od Kouč »

biKKer píše:Dej bacha jen na jednu věc - těsnící O kroužek (pozice 2) se dělá ve dvou provedeních a to průměr (tloušťka) 4 a 5mm. Prodává se v sadě s termostatem, ale jakmile dáš 4mm místo 5mm, poteče ti to hned. Vlastní zkušenost
A kde najdu, jakej kroužek patří na můj motor? 1.6 74kW typ motoru AKL

Lukin_GSi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 05.10.2009 21:06

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od Lukin_GSi »

Hoši mám takový problém u Golfa IV GTi 1.8T 150HP. Přestalo mi ukazovat teplotu vody, vyměnil jsem čidlo a už ukazuje, ale teplota vody se držela pořád okolo 70st. po výměně termostatu a následném projetí to hned lezlo ke 130st a voda vařila, hadice za termostatem a chladič byl studený, provedli jsme jsme výměnu termostatu ještě jednou, na volnoběh už se to po chvilce zahřeje na 90st a hadice za termostatem a chladič je teplý, po projetí to zase leze přes 100st a zase hadice i chladič studený. Je divné, že to hodně tlakuje, než otevřů víčko expanzky musím pěkně dlouho počkat. Zkoušel jsem to víčko měnit a žádná změna. Vyvařil už jsem tolik vody, že tam mám téměř jen destilku. Vodní pumpa by asi frčet měla, pač ta voda koluje. Emulze v oleji není a voda mastná taky není, z výfuku nejde bílý dým. Všechny termostaty jsou na 87st, když jsem je vařil ve vodě, tak původní se začíná otevírat od 60st a ten Gates od 80st. Co by tomu mohlo být :? 8O

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od bear »

Lukin_GSi píše:Hoši mám takový problém u Golfa IV GTi 1.8T 150HP. Přestalo mi ukazovat teplotu vody, vyměnil jsem čidlo a už ukazuje, ale teplota vody se držela pořád okolo 70st. po výměně termostatu a následném projetí to hned lezlo ke 130st a voda vařila, hadice za termostatem a chladič byl studený, provedli jsme jsme výměnu termostatu ještě jednou, na volnoběh už se to po chvilce zahřeje na 90st a hadice za termostatem a chladič je teplý, po projetí to zase leze přes 100st a zase hadice i chladič studený. Je divné, že to hodně tlakuje, než otevřů víčko expanzky musím pěkně dlouho počkat. Zkoušel jsem to víčko měnit a žádná změna. Vyvařil už jsem tolik vody, že tam mám téměř jen destilku. Vodní pumpa by asi frčet měla, pač ta voda koluje. Emulze v oleji není a voda mastná taky není, z výfuku nejde bílý dým. Všechny termostaty jsou na 87st, když jsem je vařil ve vodě, tak původní se začíná otevírat od 60st a ten Gates od 80st. Co by tomu mohlo být :? 8O
a kolik stupňů ukazuje na VAGU ?

Lukin_GSi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 05.10.2009 21:06

Re: Teplota vody - 80 je to normální?

Příspěvek od Lukin_GSi »

to mě nenapadlo zkusit :?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“