studeny start

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
kavicak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 23.11.2008 09:51
Bydliště: moravskoslezky kraj

studeny start

Příspěvek od kavicak »

hosi mam golfa 1.6 16v a jak je rano zima tak v pohode nastartuji ale jak se chci rozjet tak to ma tendenci zdechnout ale jak chvili pockam tak je to v poho a dela to jen za studena nevite nekdo co by to mohlo byt dik

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: studeny start

Příspěvek od xerxes »

kavicak píše:hosi mam golfa 1.6 16v a jak je rano zima tak v pohode nastartuji ale jak se chci rozjet tak to ma tendenci zdechnout ale jak chvili pockam tak je to v poho a dela to jen za studena nevite nekdo co by to mohlo byt dik
divíš se komu by se chtělo v zimě a ještě po ramu :mrgreen: co klapa nechtělo by ji nastavit :?:

kavicak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 23.11.2008 09:51
Bydliště: moravskoslezky kraj

Re: studeny start

Příspěvek od kavicak »

to se fakt nedivim mne se taky nechce po ranu nic. nemohlo by to byt treba teplotni cidlo jak chvili pockam as tak 10 sekund nebo proslapnu plyn tak v pohode nic to nedela

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: studeny start

Příspěvek od falko1983 »

Ahoj měl jsem stejný problém pokud máš možnost dej to někomu na VAG.U mě to bylo vadný čidlo chladící kapaliny vyměnil jsem ho a bylo po problému.Jinak se podívej na klapku a vyčisti ji nic tim neztratíš :wink:
VW GIV 1.6 16V

kavicak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 23.11.2008 09:51
Bydliště: moravskoslezky kraj

Re: studeny start

Příspěvek od kavicak »

falko diky za radu jen se chci jeste zeptat jestli ti to taky udelalo jen rano pri prvnim startu a pak cely den v pohode , kdyz sem seslapnul plyn bez rychlosti a pockal sem chvili tak taky mi to neudelalo asi se to cidlo zahralo nebo nevim .teplota ti ukazovala normalne?mne jo! predem diky

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: studeny start

Příspěvek od falko1983 »

jj teplota byla na přístrojovce zcela normální to čidlo je dvojokruhové jeden okruh pro řídící jednotku a druhý je na ukazatel teploty.Mě se to projevovalo i kolísáním otáček na volnoběh někdy se stalo i že to zdechlo ale vždy jen při studenym motoru jinak vše v pořádku :lol:
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: studeny start

Příspěvek od bifur »

Mne tiez auto cukalo za studena. Starty v pohode, akurat ze motor vibroval pri cca 1000 otackach a pocutelne hucal.. Cidlo teploty som mal nove. Po zahriati bolo vsetko ok. Cukalo to pri jazdeni po sidlisku na dvojke a trojke. Po vymene lambdy vsetko OK. Motor nevibruje ani necuka. Sklbe iba ked idem na 2-ke alebo 3-ke vo vyssych otackach a pustim plyn. To mi ale robi posahana klapka. Predtym to sklbalo aj pod plynom, teraz je to OK.

kavicak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 23.11.2008 09:51
Bydliště: moravskoslezky kraj

Re: studeny start

Příspěvek od kavicak »

bifur píše:Mne tiez auto cukalo za studena. Starty v pohode, akurat ze motor vibroval pri cca 1000 otackach a pocutelne hucal.. Cidlo teploty som mal nove. Po zahriati bolo vsetko ok. Cukalo to pri jazdeni po sidlisku na dvojke a trojke. Po vymene lambdy vsetko OK. Motor nevibruje ani necuka. Sklbe iba ked idem na 2-ke alebo 3-ke vo vyssych otackach a pustim plyn. To mi ale robi posahana klapka. Predtym to sklbalo aj pod plynom, teraz je to OK.
tak zkus vycistit tu klapu nebo si to uz delal a dela ti to porad ?

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: studeny start

Příspěvek od bifur »

Klapku mam cistu, ale nejde spravit zakladne nastavenie. Proste zmazem chyby (mam tam stale chybu nejde spravit zakladne nstavenie), zmazem adaptacne hodnoty, dam urobit zakladne nastavenie, pocujem ako klapka cvakne ale potom mi hodi ADP ERROR nemiesto ADP OK. Takze asi kupim novu. Najprv ale asi premeriam vedenie od klapky k riadiacej jednotke..

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: studeny start

Příspěvek od DworiBak »

v jakým kanálu děláš základní nastavení na klapku líší se klapka na el. plyn(060) a na lanko(098)ve visu to neni vždy napsaný dobře :wink:

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: studeny start

Příspěvek od bifur »

Jasne ze 098, kedze mam lanko. 060 mi rovno vypise ze je kanal nevyuzity. V tomto sa pomylit neda.. Vo VISe moj motor AHW vobec nie je (mam od 1,5 az po 3 verziu).

Este mam jednu otazku. Nasiel som firmu kde mozem kupit klapku za cca 5800 Sk alebo nahradu z Ciny za cca 2800 Sk. Mate niekto skusenosti z Cinskymi nahradami? Nemam prave nejviac penazi a ak by boli nahrady OK, tak by som asi isiel do toho. Snimac tlaku vzduchu ma dostal este viac - vsade som ho videl v rozmedzi 2500 - 5000 Sk a cinska nahrada stoji 580 Sk 8O :o :158:

kavicak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 23.11.2008 09:51
Bydliště: moravskoslezky kraj

Re: studeny start

Příspěvek od kavicak »

bifur píše:Jasne ze 098, kedze mam lanko. 060 mi rovno vypise ze je kanal nevyuzity. V tomto sa pomylit neda.. Vo VISe moj motor AHW vobec nie je (mam od 1,5 az po 3 verziu).

Este mam jednu otazku. Nasiel som firmu kde mozem kupit klapku za cca 5800 Sk alebo nahradu z Ciny za cca 2800 Sk. Mate niekto skusenosti z Cinskymi nahradami? Nemam prave nejviac penazi a ak by boli nahrady OK, tak by som asi isiel do toho. Snimac tlaku vzduchu ma dostal este viac - vsade som ho videl v rozmedzi 2500 - 5000 Sk a cinska nahrada stoji 580 Sk 8O :o :158:
no nevim do tech cinanu bych asi teda nesel kamos neco kupoval a vydrzelo mu to tak tyden
radsi si priplat a mas jistotu

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: studeny start

Příspěvek od bifur »

No ja sa vzdy spolieham na to ze plati zaruka, len neviem ci sa mi chce kazde dva tyzdne nieco vymontovat a ist to reklamovat..

kavicak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 23.11.2008 09:51
Bydliště: moravskoslezky kraj

Re: studeny start

Příspěvek od kavicak »

bifur píše:No ja sa vzdy spolieham na to ze plati zaruka, len neviem ci sa mi chce kazde dva tyzdne nieco vymontovat a ist to reklamovat..
to je to porad to chodit reklamovat a dohadovat se komu by se chtelo :(

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“