1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od H8me »

tak dneska pretesneno jak sani tak vstriky! jsem zvedavej! .......
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od iroc »

H8me píše:tak dneska pretesneno jak sani tak vstriky! jsem zvedavej! .......
Ahojda já to taky přetěsnil na svém bývalém AKL ku a pak bylo po problému jak sání tak vstřiky a motor běžel nádherně
Martin Kolín

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od H8me »

Me to taky bezi jak hodinky, zatim! tuk tuk tuk! :)
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od H8me »

tak po cca 2 tydnech hazim report: po pretesneni auto jede hladce, motor necuka, nevynechava, zkratka standard! ale co me dela, tak to je, ze auto za jizdy treba drzi 2000 ot, kdyz zmacknu spojku, tak motor samovolne toci 5000ot! coz me sere, pripadam si obcas na krizovatce jak zavodnik! co s tim? tesneni jsem delal komplet jak sani, tak vstriky!
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

kužmič
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 26.04.2012 17:34

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od kužmič »

Ahoj chlapi mám malej problém když jedu se zaplou klimatizací tak mi auto při rozjezdech nejede divné stojí otáčky se zaseknou zhruba na 1000 ot./min. a a jenom to poskakuje když je klima. vypnutá vše je ok :-) nwm někdo zvás čím to může být ? díky za všechny rady

Uživatelský avatar
joex13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.08.2011 16:09

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od joex13 »

Možná jsem v tomto tématu trochu mimo, protože mám motor BCB, ale auto se hodil do autorizovanýho servisu a po diagnostice mi zjistili špatnou cívku. Stávalo se mi, že auto někdy hůř startovalo (starter točil a auto nechtělo chytit) a po zahřátí motoru, respektive po ujetí pár kilometrů mi auto značně cukalo především při otáčkách kolem 2000. Potom mi to občas psávalo Emise do dílny a nedávno se cívka asi rozbila úplně a auto jelo nejspíš jen na 3 válce. Měl jsem podezření na lambdu nebo nebo čidlo teploty, což se naštěstí (v případě lambdy nevyplnilo). Nakonec oprava i s prací a diagnostikou mě stála 1500 a jsem zatím spokojený.

Takže možná bych doporučil než diagnostiku pokoušet doma na notebooku, zajet na diagnostiku do autorizovanýho servisu a především si ověřit že ti servismani s tím opravdu umí třeba ze zkušenosti jiných.

Je to především dobré v tom, že můžou vyzkoušet různé věci než za ten díl zaplatíte. Alespoň to pak neleze tolik do peněz, přestože v autorizovaných servisech mají hodinovky o něco dražší.

Waleron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.05.2010 17:33
Bydliště: okres Ústí nad Orlicí

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od Waleron »

Dnes mi auto déle točilo na start, a pak ve městě to docela cukalo. Skákalo to, jako na začátkách v autoškole 8)
G4 1.6 16V AZD

Plugino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.11.2013 07:40

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od Plugino »

hoj, mám podobný problém. Jednou se mi otáčky samovolně začli zvyšovat (klidová polohoa byla cca 3000), tak jsem vyčistil škrtící klapku, byla prasklá hadička od oleje ke klapce, zkontrolováno VAGem a vše v pořádku. Měsíc OK a dneska se mi to stalo opět, že cca 2 km jsem jel s tímhle problémem. Teplotu motoru mám stabilních 90 °C. Díky za radu

akl-problem
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 22.11.2013 20:55

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od akl-problem »

Plugino: Tak přesně toto samovolné zvyšování otáček mám taky. Už se to táhne od léta a já s tím takto najezdil už hafo km ... Můžeš mi prosím poradit, čím to bylo ? Mně to skáče různě, ale většinou se to "zaaretuje" na okolo 4000-45000 ot. , ale bylo to i "jenom" 1700 ... Po cca. 3 minutách, kdy už se člověk dostatečně ztrapní u semaforů, pak jede naprosto v pořádku, jakoby nic .... Dotaz i na ostatní - co s tím ? U mě ještě jeden postřeh , jezdím navíc na LPG, a dělá to totéž na obě paliva, takže v plynu problém nebude. Prosím o pomoc, už se vyměnilo spoustu dílů zbytečně ... Díky :-) P.S.: Mám Octavii AKL, rv 99

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od marfy8 »

Zkusit jinou škrtící klapku, zkontrolovat plynový pedál pokud máš el.plyn...

akl-problem
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 22.11.2013 20:55

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od akl-problem »

zapomněl jsem říct:
Klapka druhá - z vraku, čištěno, vagem nastaveno, už 2x, nepomohlo
nové čidlo vačky i kliky - nepomohlo
nové palivové čerpadlo benzinu - nepomohlo
nové svíčky - nepomohlo
přetěsněno sání - nepomohlo
odpojil jsem lambdu - nepomohlo
nové plynové vstřiky - nepomohlo

Ví někdo jak je u tohoto motoru řízeno ovládání volnoběhu ? Nějaký podtlak ? Napadá mě nějaká prasklá hadička a na základě toho takové bejčení - 4000ot. ....
Na špatné starty pomůžou asi nové benzinové vstřiky - přetěsnit.

rado7040
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.12.2013 17:15

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od rado7040 »

Ja mám tiež AKL. Mal som tiež problém s tým, že mi otáčky na voľnobeh vyskočili na 4000 a v mojom prípade to bola uvolnená hadica od brzdového posilovača. Skús pozrieť či nieje uvolnená, alebo prasknutá možno ti to pomôže. A k tomu kolísaniu otáčok od 600-1600 otáčok mne to robilo tiež a stále mi vypisovalo chybu lambda sonda regulácia otáčok. Odporúčam nemente ju, lambda len vyhodnotí to, že niečo nieje v poriadku a chyba je úplne inde. V mojom prípade to bola vypadnutá taká malá hadička od motoru ku saciemu potrubiu,cca 10cm dlhá a pol cm hrubá. Stále mi tam niečo syčalo a nevedel som zistiť, že odkial, po dlhom hľadaní som to našiel a motor beží ako hodinky.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od xerxes »

samozdřejmě že ti otačky vyskočily vysoko jak přisavalo někde faleš,to je pravě problem mnoha kolegu

akl-problem
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 22.11.2013 20:55

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od akl-problem »

Tak našel jsem prasklinu na trubce spojující váhu vzduchu se škrtící klapkou - na těch varhánkách vedoucí k olejovému víčku. Díra byla tak 5 x 10mm, trubku jsem vyměnil a auto vesele pokračuje v samovolném zvyšování otáček ... Kde jinde by mohl být ještě problém ? Napadají mě ještě benzínové vstřiky - mohou být příčinou ? Když to občas není schopno nastartovat, je cítit z auta benzín. Nebo chyba zapalování ? Mám nové svíčky, kabely, i cívku ... už si s tím opravdu nevím rady :-/

rado7040
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 02.12.2013 17:15

Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání

Příspěvek od rado7040 »

napadlo ma. že ti to môže robiť aj relé riadenia motora. Skús ho vybrať a pozrieť či nieje niekde prasknutý spoj, prípadne ho celé prepájkuj mikropájkou. prípadne ak máš možnosť tak vyskúšaj druhé. benzín ti je cítiť preto, lebo keď ti motor nenaskočí tak sa motor presaje a benzín sa začne odparovať, to je len dôsledok nie príčina. Čo ti vypisuje za poruchu?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“