Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 1.6 AKL - občas špatné starty + cukání
PříspěvekNapsal: 22.01.2014 14:58 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.03.2011

6

[/attachment]
KUDO píše:
Zdravím, objevil se mi podobný problém - auto cuká. Volnoběh v pořádku, ale od 2000 ot. cuká po 3500 ot. se to zlepší 4000 ot. a víc OK. dnes jsem tomu poprvé věnoval nějaký čas a vyměnil okousané kabely od svíček (hladová kuna) za nové. problém trvá, ale co mě překvapilo je, že přeskakují drobné jiskry mezi hlavou a fajfkama na všech válcích. Svíčky jsou měněny cca před půl rokem. Co to způsobuje?

Problém na mém G IV. vyřešen, cukání auta způsoboval diferenciál převodovky DLP. Utržené tři nýty a dva natažené. Vykloněné kolo dřelo o stěnu skříně, štěstí, že hlavy nýtů nezpůsobily větší škody. Nýty nahrazeny za šrouby, nechal jsem vytočit z imbus šroubů pevnosti 8.8. Pro jistotu jsem ještě zalepil průmyslovým lepidlem Aldurit jak šrouby tak i styčné plochy kola a diferenciálu.
Jiskření na fajfkách způsobily svíčky Bosch po půl roce K.O. nahrazeno NGK.
Příloha:
Poznámka: Šroub
Šroub diferenciálu.png
Šroub diferenciálu.png (51.09 KiB) Zobrazeno 1381 krát

Naposledy upravil KUDO dne 23.01.2014 15:48, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 22.01.2014 20:18 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.12.2013

17

Ako si na to prišiel a koľko ťa vyšla oprava?

PříspěvekNapsal: 23.01.2014 15:46 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.03.2011

6

rado7040 píše:
Ako si na to prišiel a koľko ťa vyšla oprava?

Přišel jsem na to tím, že jsem povolil kontrolní šroub hladiny oleje a prstem nabral vzorek oleje, třpytily se v něm hliníkové piliny.
Šrouby my vytočil kamarád, matice M8x1,5 jsem našel v dílně, kupoval jsem jedno ložisko na pastorek diferenciálu 700kč a gufera 3ks cca za 450kč, 2L oleje 75W90-630kč. Tmel, lepidlo a nějaké to čistidlo jsem taky našel dílně. Práce - svépomocí, tu nepočítám.

PříspěvekNapsal: 23.01.2014 19:20 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.12.2013

17

Tak to musím tiež vyskúšať, pretože mi to tiež cuká pri určitej rýchlosti. Otáčky mám v pohode, všetko ide ako má, nevypisuje ani žiadnu poruchu, ale pri zrýchľovaní tak do 50km za hodinu to dosť trasie, ako keby sa nevedelo rozhodnúť či pridať, alebo ubrať. Pri vyššej rýchlosti to už ide dobre. Jazdím prevažne krátke trate so studeným motorom a to cukanie som do teraz pripisoval práve studenému motoru. Ten olej sa chystám pozrieť už dlhší čas tak sa k tomu musím už konečne odhodlať.

PříspěvekNapsal: 24.01.2014 13:02 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

01.08.2008

2

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Odpoj cidlo na servu a skus to projet vse bude ok ja tak jezdi uz dva roky.mel sem ten samy problem

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 24.01.2014 19:51 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.12.2013

17

Myslíš, že to cukanie môže spôsobovať to čidlo? Určite to vyskúšam, veď to je to najmenej, vďaka za radu.

PříspěvekNapsal: 28.01.2014 04:25 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

29.12.2009

27

Teplice

Zdravím,taky se mi občas dusí AKL a chystám se na přetěsnění sání,při výměně těsnění pod víkem ventilů jsem sání musel rozpůlit a slyšel jsem,že je lepší vyměnit ty těsnící kroužky(obr.26).Blbý je,že minulý rok stály kroužky 95kč jeden,nyní stojí jeden 235kč... Sháněl jsem origo Vw.Neumí je někdo sehnat levněji nebo jinde než origo?

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 28.01.2014 22:59 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

8972

ty těsnici okroužky budeš muset asi obědnat ve vw ale dej poptavku třeba je někdo umi levněji

PříspěvekNapsal: 01.02.2014 10:23 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.12.2013

17

Tak som odpojil ten snímač tlaku oleja v serve a auto cukalo podstatne menej, jazdil som tak 4 dni, potom som ho zapojil naspať a necuká. Pre istotu som to napojil na VAG a tu prekvapenie. 2 poruchy, škrtiaca klapka, preveďte základné nastavenie a lambda sonda ohrev. Včera som to vynuloval trochu sa prešiel sa zatiaľ bez poruchy, ale auto zasa cuká. Skúsim ešte to základné nastavenie a uvidím čo to urobí. Ešte som zabudol povedať, že som sa trochu hral s plynovým lankom, malo veľkú volu tak som ho trochu pritiahol, nemôže to mať vplyv na tu škrtiacu klapku?

PříspěvekNapsal: 01.02.2014 18:40 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

8972

lanko od plynoveh pedalu by nemělo mit vliv na klapku každopadně ji nastav do zakladniho nastaveni

PříspěvekNapsal: 01.02.2014 21:21 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.12.2013

17

Hej hneď ako sa k tomu dostanem tak urobím to základné nastavenie a dúfam, že to bude OK. Ešte sa chcem opýtať, má tu niekto skúsenosti s diagnostikou cez climatronic? Teraz keď som mal v pamati 2 závady mi climatronic udával 444 teda žiadna závada. Vyvolal som to súčasným stlačením vnútorný obeh a ECON, alebo sa to má robiť nejak inak? Nechápem tomu prečo píše, že žiadna závada, keď v pamati sú určite 2 závady, lambda 00635 a škrtiaca klapka už neviem aký to bol kod. Skúšal som to ešte pred tým ako som ich cez VAG vymazal.

PříspěvekNapsal: 02.02.2014 10:06 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

8972

jak budedeš nastavovat klapku tak ji nastav podle navodu nejprve vyčistiti pak vymazat adaptačni hodnoty a pak teprve nastavit do zakladniho nastaveni

PříspěvekNapsal: 02.02.2014 19:48 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1609

OLOMOUC

rado7040 píše:
Hej hneď ako sa k tomu dostanem tak urobím to základné nastavenie a dúfam, že to bude OK. Ešte sa chcem opýtať, má tu niekto skúsenosti s diagnostikou cez climatronic? Teraz keď som mal v pamati 2 závady mi climatronic udával 444 teda žiadna závada. Vyvolal som to súčasným stlačením vnútorný obeh a ECON, alebo sa to má robiť nejak inak? Nechápem tomu prečo píše, že žiadna závada, keď v pamati sú určite 2 závady, lambda 00635 a škrtiaca klapka už neviem aký to bol kod. Skúšal som to ešte pred tým ako som ich cez VAG vymazal.

Climatronic ti ukáže jen své chyby,tedy chyby na klimatizaci.Takže nemůže ukázat ,že máš špatnou lambdu nebo cokoliv na motoru či jende na autě. :D

PříspěvekNapsal: 05.02.2014 15:17 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.12.2013

17

Tak problém vyriešený. Nevedel som si s tým dať rady pretože mi stále vyhadzovalo lambdu, ale striedavo raz ohrev a raz prekročenie hornej úrovne. Vždy som zmazal závadu a do 5 sekúnd mi tam naskočila nejaká iná. Zaujímavé, že tú škrtiacu mi už nevyhadzovalo. Dal som auto kamarátovy /ináč najlepší mechanik v okolí/ a ten zistil problém. Chybní konektor na lambde, vymenil ho za druhý + druhá závada prisávanie falošného vzduchu cez tú nádobku z aktívnym uhlím, bolo rozpadnuté to tesnenie dole. Auto ide konečne ako má.

PříspěvekNapsal: 03.03.2014 21:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

02.12.2013

17

Po dlhšom čase som auto opeť napojil na pc a prekvapenie, kod chyby 516, auto na voľnobeh vynecháva, takže predsa len niečo so škrtiacou klapkou? Dá sa s tým niečo robiť, alebo len výmena?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]