1.6 SR AKL vyndání motoru s převodovkou

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
borista14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 18.06.2016 08:21

1.6 SR AKL vyndání motoru s převodovkou

Příspěvek od borista14 »

Zdar bando, potřeboval bych poradit, jak vyndat 1.6SR AKL pryč. Předek mám odstrojený. Jaký vercajk na to budu potřebovat? Budu dávat druhý motor stejného typu, jen to přestrojím.
VW Bora 1.6SR 74kW AKL

Uživatelský avatar
borista14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 18.06.2016 08:21

Re: 1.6 SR AKL vyndání motoru s převodovkou

Příspěvek od borista14 »

Odpověď mi zaslal zdejší kolega který s tím má zkušenost, jemuž velice děkuji. Takže pro ostatní co taky dosud nevěděli:

Sundat nárazník, světla, čelo, baterku, filtr box, čerpadlo serva, odšroubovat poloosy, sundat sání a ukostření zezadu, odšroubovat svody, kdo má klimu tak na pravém nosníku je držák s 6tkou maticí

PODEPŘÍT MOTOR!
Odšroubovat držák zezpod na převodovce, odšroubovat ochranu vnitřního kloubu pravé poloosy, dát el.svazek bokem, odšroubovat váleček spojky na převodovce (bacha, často se zalomí šrouby), odpojit řazení, sundat pravý držák motoru nejlépe prodlouženým nástavcem.

K sundání stačí pořádná gola sada, imbusy, 30tka 12hran na poloosy, přípravek na povolování šroubů, sikovky
VW Bora 1.6SR 74kW AKL

Uživatelský avatar
borista14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 18.06.2016 08:21

Re: 1.6 SR AKL vyndání motoru s převodovkou

Příspěvek od borista14 »

Nový motor.
Přílohy
1.jpg
4.jpg
2.jpg
VW Bora 1.6SR 74kW AKL

Uživatelský avatar
POLOTOVAR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 19.09.2009 17:05

Re: 1.6 SR AKL vyndání motoru s převodovkou

Příspěvek od POLOTOVAR »

Čau, to jsi koupil takle nastrojený tak to z vrakače nebude,z kokty.. víš kolik má najeto? pokud je ve výfukových kanálech a svodech karbon tak žere olej..
Pokud někomu doma překáží přední světla na boru rozbitý,slepý nebo nekompletní,tak mi napište diky

Uživatelský avatar
borista14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 18.06.2016 08:21

Re: 1.6 SR AKL vyndání motoru s převodovkou

Příspěvek od borista14 »

JJ koupil jsem ho takto ustrojený, borec co mi to prodával mi dal záruku 3 měsíce doklad s razítkem. No k mému štěstí je v dobré kondici. Už šlape. Ještě musím vyměnit výfuk a nechat nastavit klapu. Na všech válcích OK, tichý chod, a na 15 let stary motor stale táhne. Vyměnil se kus za kus samozřejmě rozvody nové naplně, spojka klasika. Uvidím kolik to bude brát oleje až ujedu pár tisíc km, doufám že to bude OK. Ještě mi zůstal starý, k opravě pokud by měl někdo zájem, hlava blok klidně zvlášť. Více info pak dopíšu.
VW Bora 1.6SR 74kW AKL

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.6 SR AKL vyndání motoru s převodovkou

Příspěvek od xerxes »

pokud si ho chceš udržet v dobré kondici tak mu nedávej moc zabrat a hlavně měn častěji olej třeba od Millers

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“