Zápach benzínu

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Zápach benzínu

Příspěvek od chev »

Mám čerstvě vyměněnou lambda saondu, váhu vzduchu, termostat a teplotní čidlo...Už dřív když se zastavilo, tak byl v autě od výfuku cítit benzín, ale přikládal sem to k těmhle věcem, takže sem to včera vyměnil, dneska sem jel asi 20km, teplota vyběhla po 3km na 90 stupňů a krásně držela, autu přestal houpat volnoběěh, reaguje klidně bez cukání na plyn a i líp jede a hlavně přestalo mít obroskou spotřebu...Tak sem byl celou cestu spokojenej...Ale pak sem dorazil, nechal sem stát auto se zanutym motorem na místě a odešel na chviličku pryč...Vevnitř běžel ventilátor a mírně topení...Když sem se vrátil, a sednul si do auta, tak cítim intenzivní zápach benzínu...Dokonce to chvilku smrdělo jak trabant(už sem si řikal že je to v prčicích, že auto začalo žrát olej),ale pak to zase odeznělo a potom už sem cítil jen ten benzín...(olej auto vůbec nežere, mezi výměnou zůstává pořád stejná hladina)...Teď je otázka, čím ten zápach? Ještě než sem vyrazil, tak sem měl auto za studena nastartovaný(asi 5 minut) před garáží, taky se zapnutym ventilátorem, a když sem si sednul dovnitř, tak bylo všechno v pohodě...Až právě po tom zahřátí a těch 20ti kilometrech...Máte někdo nějaký nápad?
Golf IV 1,8 20V Highline

DaMachy.87
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 341
Registrován: 26.08.2008 21:55
Bydliště: CHRUDIM
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach benzínu

Příspěvek od DaMachy.87 »

servis mě se tohle stává u 1.6 16V ale není to pokaždé občas i při jízdě občas po přijetí na místo taky budu rád za radu :?:

Uživatelský avatar
VW.R32
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 07.12.2007 15:06
Bydliště: WEST city

Re: Zápach benzínu

Příspěvek od VW.R32 »

chev píše:Mám čerstvě vyměněnou lambda saondu, váhu vzduchu, termostat a teplotní čidlo...Už dřív když se zastavilo, tak byl v autě od výfuku cítit benzín, ale přikládal sem to k těmhle věcem, takže sem to včera vyměnil, dneska sem jel asi 20km, teplota vyběhla po 3km na 90 stupňů a krásně držela, autu přestal houpat volnoběěh, reaguje klidně bez cukání na plyn a i líp jede a hlavně přestalo mít obroskou spotřebu...Tak sem byl celou cestu spokojenej...Ale pak sem dorazil, nechal sem stát auto se zanutym motorem na místě a odešel na chviličku pryč...Vevnitř běžel ventilátor a mírně topení...Když sem se vrátil, a sednul si do auta, tak cítim intenzivní zápach benzínu...Dokonce to chvilku smrdělo jak trabant(už sem si řikal že je to v prčicích, že auto začalo žrát olej),ale pak to zase odeznělo a potom už sem cítil jen ten benzín...(olej auto vůbec nežere, mezi výměnou zůstává pořád stejná hladina)...Teď je otázka, čím ten zápach? Ještě než sem vyrazil, tak sem měl auto za studena nastartovaný(asi 5 minut) před garáží, taky se zapnutym ventilátorem, a když sem si sednul dovnitř, tak bylo všechno v pohodě...Až právě po tom zahřátí a těch 20ti kilometrech...Máte někdo nějaký nápad?


Už se to tu řešilo :) - stačí se mrknout o par temat níž :roll: - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=79302 8)

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach benzínu

Příspěvek od chev »

VW.R32 píše:
chev píše:Mám čerstvě vyměněnou lambda saondu, váhu vzduchu, termostat a teplotní čidlo...Už dřív když se zastavilo, tak byl v autě od výfuku cítit benzín, ale přikládal sem to k těmhle věcem, takže sem to včera vyměnil, dneska sem jel asi 20km, teplota vyběhla po 3km na 90 stupňů a krásně držela, autu přestal houpat volnoběěh, reaguje klidně bez cukání na plyn a i líp jede a hlavně přestalo mít obroskou spotřebu...Tak sem byl celou cestu spokojenej...Ale pak sem dorazil, nechal sem stát auto se zanutym motorem na místě a odešel na chviličku pryč...Vevnitř běžel ventilátor a mírně topení...Když sem se vrátil, a sednul si do auta, tak cítim intenzivní zápach benzínu...Dokonce to chvilku smrdělo jak trabant(už sem si řikal že je to v prčicích, že auto začalo žrát olej),ale pak to zase odeznělo a potom už sem cítil jen ten benzín...(olej auto vůbec nežere, mezi výměnou zůstává pořád stejná hladina)...Teď je otázka, čím ten zápach? Ještě než sem vyrazil, tak sem měl auto za studena nastartovaný(asi 5 minut) před garáží, taky se zapnutym ventilátorem, a když sem si sednul dovnitř, tak bylo všechno v pohodě...Až právě po tom zahřátí a těch 20ti kilometrech...Máte někdo nějaký nápad?


Už se to tu řešilo :) - stačí se mrknout o par temat níž :roll: - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=79302 8)
Vim, že se to řešilo, ale tam šlo o to, že to smrdělo hned po startu...U mě je to specifičtější...Samo zkusim svíčky a kabely a nějak co se radilo v druhym tématu...
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
MadJackob
Pilot
Pilot
Příspěvky: 717
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlowá
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach benzínu

Příspěvek od MadJackob »

PO pravdě zkontroluj hadičku....hned po leve straně...když se postawíš čelem k motoru...je to banalita...ale také mi to smrdělo nikdo nevěděl co a pak to byla jen rupla hadička...když tak pisni SZ nafotím a ukážu...ale bylo to u 1,8T ..jen oblepíš...a v pohodě....nová hadička vyjde na 600 a pry stejně praskne : :P

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach benzínu

Příspěvek od chev »

MadJackob píše:PO pravdě zkontroluj hadičku....hned po leve straně...když se postawíš čelem k motoru...je to banalita...ale také mi to smrdělo nikdo nevěděl co a pak to byla jen rupla hadička...když tak pisni SZ nafotím a ukážu...ale bylo to u 1,8T ..jen oblepíš...a v pohodě....nová hadička vyjde na 600 a pry stejně praskne : :P
No, ajo, to mě vůbec nenapadlo, už jednou mi praskla v tom kloubu(spojení) a je tam nová...Ale nejde mi do hlavy proč to dělá při zahřátym autě...Kouknu na to, díky :!:
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach benzínu

Příspěvek od Toxyz »

to jsem zvědav na co přijdeš, mám ten samej problém na polu, jen při puštěným topení a zastavení :roll:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach benzínu

Příspěvek od chev »

Toxyz píše:to jsem zvědav na co přijdeš, mám ten samej problém na polu, jen při puštěným topení a zastavení :roll:
Tak koukej taky zkoumat! :lol:
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach benzínu

Příspěvek od Toxyz »

já zkoumal, benzín nikde neteče a zatím vše nasvědčuje tomu že jsou to výpary z oddechu klikovky (je tam sport.filtr)....jenže mě ten smrad přijde jinej :roll:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
MadJackob
Pilot
Pilot
Příspěvky: 717
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlowá
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápach benzínu

Příspěvek od MadJackob »

Toxyz píše:já zkoumal, benzín nikde neteče a zatím vše nasvědčuje tomu že jsou to výpary z oddechu klikovky (je tam sport.filtr)....jenže mě ten smrad přijde jinej :roll:
mně to dělalo to samé....i při puštěné klimě.....tady dávám fotky
Přílohy
P1010951.JPG
P1010952.JPG

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“