Demontaz alternatora.

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
technocell
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 09.08.2008 13:39

Demontaz alternatora.

Příspěvek od technocell »

zdravim,

potrebujem poradit s demontazou alternatora..mam aj schemu a popis casti co som stiahol tuna niekde na fore,sice je to v rustine ale rozumiem,uvadza sa ze staci odsrobovat 2 sroby jeden hore a druhy dole,este aj niekde inde na nete je popisane ze stacia 2 sroby ale mne to akosi nejde,vizera to ako by alternator bol pripevneni este inak,lebo po odnati tych 2 srobov sa alternator ani nepohne.co tam treba este spravit?musim odmontovat cely ten kus na ktorom je alternator pripevneny?
vdaka.

VW Golf 1.4 1999

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Demontaz alternatora.

Příspěvek od xerxes »

technocell píše:zdravim,

potrebujem poradit s demontazou alternatora..mam aj schemu a popis casti co som stiahol tuna niekde na fore,sice je to v rustine ale rozumiem,uvadza sa ze staci odsrobovat 2 sroby jeden hore a druhy dole,este aj niekde inde na nete je popisane ze stacia 2 sroby ale mne to akosi nejde,vizera to ako by alternator bol pripevneni este inak,lebo po odnati tych 2 srobov sa alternator ani nepohne.co tam treba este spravit?musim odmontovat cely ten kus na ktorom je alternator pripevneny?
vdaka.

VW Golf 1.4 1999
Ahoj jo jsou tam dva šrouby jeden dole.Jsou tam takové vymezovací šrouby tak se stáhnou a pak jde špadně vytáhnout.neboj se toho :wink: máš vytahnuty i chladíč?

Uživatelský avatar
technocell
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 09.08.2008 13:39

Re: Demontaz alternatora.

Příspěvek od technocell »

luki píše:
technocell píše:zdravim,
Ahoj jo jsou tam dva šrouby jeden dole.Jsou tam takové vymezovací šrouby tak se stáhnou a pak jde špadně vytáhnout.neboj se toho :wink: máš vytahnuty i chladíč?
Vdaka,hned to zajtra vyskusam.chladic nemam dole lebo sa mi zda ze je tam v pohode dost miesta na manipulovanie.inak tazko sa mi tam rozonava ci su tam nejake vymedzovacie sroby lebo je to cele zahrdzavene.

Vdaka este raz :D

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Demontaz alternatora.

Příspěvek od xerxes »

technocell píše:
luki píše: Ahoj jo jsou tam dva šrouby jeden dole.Jsou tam takové vymezovací šrouby tak se stáhnou a pak jde špadně vytáhnout.neboj se toho :wink: máš vytahnuty i chladíč?
Vdaka,hned to zajtra vyskusam.chladic nemam dole lebo sa mi zda ze je tam v pohode dost miesta na manipulovanie.inak tazko sa mi tam rozonava ci su tam nejake vymedzovacie sroby lebo je to cele zahrdzavene.

Vdaka este raz :D
pak si ještě povol obimku co drží přívodní kabl at to neurveš :wink:

Uživatelský avatar
technocell
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 09.08.2008 13:39

Re: Demontaz alternatora.

Příspěvek od technocell »

Vdaka este raz :D[/quote]
pak si ještě povol obimku co drží přívodní kabl at to neurveš :wink:[/quote]

super tak sa mi to dnes podarilo,ale bolo to tam riadne zapecene,dal som tam wd-cko a celou vahou som na to tlacil a po 5min to povolilo...ufff.

Uživatelský avatar
technocell
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 09.08.2008 13:39

Re: Demontaz alternatora.

Příspěvek od technocell »

este sa chcem spytat,na uliky,treba ich vymenit alebo su v pohode?vlastne budem musiet kupit asi cely regulator lebo tento sa neda rozmontovat a vymenit uhliky.
Přílohy
resized_Image008.jpg

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Demontaz alternatora.

Příspěvek od xerxes »

technocell píše:este sa chcem spytat,na uliky,treba ich vymenit alebo su v pohode?vlastne budem musiet kupit asi cely regulator lebo tento sa neda rozmontovat a vymenit uhliky.
jo tak to ja ti nevím kup raději jiný alternátor :roll:

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Demontaz alternatora.

Příspěvek od DworiBak »

luki píše:
technocell píše:este sa chcem spytat,na uliky,treba ich vymenit alebo su v pohode?vlastne budem musiet kupit asi cely regulator lebo tento sa neda rozmontovat a vymenit uhliky.
jo tak to ja ti nevím kup raději jiný alternátor :roll:
proč jiný nech ho zrepasovat a máš klid :wink:

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: Demontaz alternatora.

Příspěvek od GolfinoIV »

no nevyzera najhorsie ale ked uz sa s tym ides babrat urob vsetko poriadne a nebudes to muset za chvilu riesit opat. ja som menil cely regler a kamarat mi menil loziska a od vtedy ok
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“