Pískot při startu.

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
fugas1981
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 27.12.2008 17:56
Bydliště: RYCHVALD

Pískot při startu.

Příspěvek od fugas1981 »

Ahoj mam sice seat2.3V5.Ale chci se zeptat jestli je u VW take nejake sekundarni vhaneni vzduchu do sáni.Nikde o tom nic neni.Mi ta blbost strašně píská a dokonce se i zadře.A jestli vite k čemu to je vubec dobre a co se s tim da dělat dik...

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Pískot při startu.

Příspěvek od xerxes »

fugas1981 píše:Ahoj mam sice seat2.3V5.Ale chci se zeptat jestli je u VW take nejake sekundarni vhaneni vzduchu do sáni.Nikde o tom nic neni.Mi ta blbost strašně píská a dokonce se i zadře.A jestli vite k čemu to je vubec dobre a co se s tim da dělat dik...
neděla ti to startér?

fugas1981
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 27.12.2008 17:56
Bydliště: RYCHVALD

Re: Pískot při startu.

Příspěvek od fugas1981 »

Ahoj.Ne ja nastartuju motor.A on uz bězi.Neni to starter.Ten ventilator ktery žene ten vzduch do sani jede asi 1minutu nebo 2minuty potom se sam vypne.Vim že to je umistěne v pravem rohu v motorove časti vlastne pod světlem.Ale třeba minulou zimu jel při každem prvnim startu.No letos jak kdy.Jedine co jsem o tom zjistil je ze to je sekundarni vhaneni vzduchu.Nic vic nenajdu ani na pocitaci VAG.

Das Auto-passat23V5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 17.04.2008 21:22

Re: Pískot při startu.

Příspěvek od Das Auto-passat23V5 »

Tak tento systém vhánění sekundárního vzduch je proto aby tento motor splňoval lepší emisní normi.To znamená že tento systém se sepne po nastartování a běží 100 sekund a pak se vypne a na funkci motoru nemá žádný vliv,v podstatě ten motor ho vůbec nepotřebuje.Jen výrobci tento sistém vhánění tam přidali kuli emisím,kdy po nastartování má motor nejhorší emise tak se do výfuku vhání vzduch aby je naředil a aby to splňovalo lepší emisní normi a tímpádem mohli dále osazuvat vozi tímto motore.

fugas1981
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 27.12.2008 17:56
Bydliště: RYCHVALD

Re: Pískot při startu.

Příspěvek od fugas1981 »

Ahoj moc děkuju za odpověd.Konečně vim o co jde.Ještě že to nemusim kupovat aš se mi to rozsype.Moc dik.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“