Problem so startovanim, motor sem tam sekne

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Stevko64
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 04.02.2012 10:35

Problem so startovanim, motor sem tam sekne

Příspěvek od Stevko64 »

Dobry den panove..ospravedlnujem sa, ze mozno zakladam nieco co sa tu uz riesilo, ale stale to skoncilo odbocenim od temy. Mam problem so svojim VW Golf, 1,4 benzin, rok vyroby 12/2001, kod motora AXP.
Motor mi zacal tazsie startovat (predtym to bolo na prve pretocenie, teraz aj 5-10 sekund). Po bnastartovani mi za studena akoby triaslo motorom...otacky sa mi pohybuju okolo 1000..predtym to bolo stale o nieco viac. Pri nizkych otackach a zimnom motore (ale aj hocikedy inokedy) vyskoci porucha motora- Valec 1 Zjisteno zapalovani vynechava. Tato chyba mi vyskoci niekedy aj pri zohriatom aute - auto mi na polsekundu sekne, ale ide dalej...niekedy sa to stane raz za 100, inokedy po 20 km...je to rozne. mal som prednedavnom menen rozvody, 3 krat som ich reklamoval, stale nieco ine buchotalo, tak sa postupne pomenili rozvody, zdvihatka...auto zacalo neskutocne brat olej..ryska za 3 dni po 30 km bola komplet zrusena. tak som ho odniesol do ineho servisu. tam mi chlapik vsetko popretesnoval, dokonca zistil, ze ma v prvom servise odrbali o 8 zdvihatok...vymenil mi aj kruzky na valcoch..stalo ma to vsetko dost penazi...ale potom zacalo to trasenie po zimnom starte...a chyba o Valci c.1. vymenil som kable na sviecky, vymenil som sviecky, precistil skrtiacu klapku...ale stale auto sem tam trhne...vcer ami vag vypisal Snimac otacek motoru (G28). prerusenie signal..auto trhlo a nabehla chyba na pristrojovke. uz neviem..chybu som vymazal, dnes znova nabehla chyba valca 1, ale snimac otacok v pohode...prosim poradte mi co dalej...tento rok som tam vrazil uz 1200Eur aj s robotou...uz ma to nebavi...prosim vas o radu...

GOLF4, 12/2001, kod motora AXP, 178000km

Dakujem

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problem so startovanim, motor sem tam sekne

Příspěvek od xerxes »

Vítam tě,pokud píše snímač otáček tak tam bude někde chyba,zkus se na to zaměřit bud ho vyměn a nebo bude někde chyba v kabeláži

Stevko64
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 04.02.2012 10:35

Re: Problem so startovanim, motor sem tam sekne

Příspěvek od Stevko64 »

xerxes píše:Vítam tě,pokud píše snímač otáček tak tam bude někde chyba,zkus se na to zaměřit bud ho vyměn a nebo bude někde chyba v kabeláži
Dakujem...

ono to zapisalo len raz...odvtedy som so snimacom nic nerobil, chybu som vymazal...a vypisuje :
16684 - Zjisteno vynechavani zapalovani
P0300 - 35-00 - -
16685 - Valec 1 Zjisteno zapalovani vynechava
P0301 - 35-00 - -

co by bolo treba vymenit ako prve...vrazit dalsich 130E do zapalovacieho modulu alebo vstrek na 1. valci?

dakujem

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problem so startovanim, motor sem tam sekne

Příspěvek od xerxes »

pokud už nevypisuje chybu čidla otáček tak se zameř nejprve na svíčky a nebo je zkus přehodit,tak samo přehod vstřiky a nebo je dát vyčistiti do ultrazvuku :wink:

Stevko64
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 04.02.2012 10:35

Re: Problem so startovanim, motor sem tam sekne

Příspěvek od Stevko64 »

Zdravicko...tak som vymenil aj cievku...chyba valca 1 tam zostala, a pridali sa aj dalsie:
3 Nalezeny chyby:
17526 - rada 1 -sonda 2: topny okruh Preruseni
P1118 - 35-00 - -
17606 - rada 1 -sonda 2: topny okruh Elektricka zavada
P1198 - 35-00 - -
16825 - System odvzdusneni palivove nadrze Chybny prutok
P0441 - 35-10 - - - Sporadicky

Co teraz?
dikes

ragnar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 29.09.2007 11:04

Re: Problem so startovanim, motor sem tam sekne

Příspěvek od ragnar »

Zkontrolovat el. vedení lambdy za katem, resp. ji vyměnit. Kolik máš najeto? Lambdy většinou vydrží tak 150000 km a pak jsou mrtvé.

Stevko64
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 04.02.2012 10:35

Re: Problem so startovanim, motor sem tam sekne

Příspěvek od Stevko64 »

ragnar píše:Zkontrolovat el. vedení lambdy za katem, resp. ji vyměnit. Kolik máš najeto? Lambdy většinou vydrží tak 150000 km a pak jsou mrtvé.
Zdravicko..mam 178000km...no na moje prekvapenie sme tu lamdu vybrali a dal som ju pomerat jednemu fachamanovi v okrese. Ten tvrdi, ze je dobra..ze mam doniest este prvu lambdu...ze moze ukazovat chybu druhej i ked je prva...vraj..je mi to divne..a k tomu esteze bola prva pred 1,5 rokom a 30000km menena....ale bol tam ten problem s motorom...tak mozno to nejako suvisi...uvidime zajtra... len co s tym prvym valcom..a vynechavanim zapalovania...a zimnymi tazkymi startami a jemnym trasenim? zahada pokracuje...a penazi investovanych do auta pribuda....:(

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Problem so startovanim, motor sem tam sekne

Příspěvek od xerxes »

jak se auto chova jak se lambda vypojí?chod je stejný?

Stevko64
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 04.02.2012 10:35

Re: Problem so startovanim, motor sem tam sekne

Příspěvek od Stevko64 »

xerxes píše:jak se auto chova jak se lambda vypojí?chod je stejný?
Zdravicko....ano chod motora bol rovnaký. ale som tú lambdu vymenil...kontrolka pekne zhasla...a už viac sa tá chyba neobjavila..ale chyba o vynechaní zapalovania prvého valca tam ostala..aj jemné trasenie a odfukovanie pri zimnom starte..plus samozrejme..tazky start...co mam vyskusat? prehodit vstrik z I. valca na iny?

Stevko64
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 04.02.2012 10:35

Re: Problem so startovanim, motor sem tam sekne

Příspěvek od Stevko64 »

takze..prehodene aj vstriky...a stale vypisuje chybu na I. valci..

vymenene: sviecky, kable k svieckam, cievka, prehodene vstriky, precistena klapka (rozobranim a vycistenim)- zakladne nastavenia klapky...
okrem ineho vymenena lamda sonda 2 (1. bola menena pred 15000km), vyfuk, nove loziska v kolesach, brzdy predne i zadne...prekruzkovane valce, pretesneny cely motor

a motor pri zimnom starte tazko startuje, seka..a z vyfuku mi ide take bublotanie...alebo co....plus trasie to...do teploty 78 stupnov..potom to prestane..az kym nevychladne...
uz by som sa chcel vozit bez zbytocnych stresov....
co este?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“