Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od H8me »

bobik.cz píše:Ja mam tež 1.6 SR a po 2 letech max. spokojenost dalka 7.2 město 8.5 a dalnice 11.5 :lol: (192 ani o tuk vic :)) Prevodovka no problem.

po 2 letech mě údržba stála cca 5000 (rozvody, náplně atd..)

Jen ty silentbloky mě zničí :roll:

Takže klidně ti SR doporučuji za ty prachy spokojenost.
mám SR (8V) spotřebu mám stejnou na delší vzdálenost jako u služenbní Bory 1.6 16V, 8V je jednoduchej motor, takže je menší pravděpodobnost, že se ti neco pojebe, ale tak to je spíš kus od kusu .... a z jízdních vlastností - výkon je tak na stejno, zvuk má podle mě trošku hlubší (lepší) 8V, 16V je jak auto na setrvačník :D ..... no a 8V líp zabíra v nižších otáčkách, 16V musíš víc točit ..... toto je ovšem můj subjektivní názor, každému může jezdit auto jinak ja jsem s 8V nadmíru spokojenej - nic se mi nesere (jen jsem měnil termostat (Wahler za 700,-) a byl ukejvanej podtlak na trubce před klapkou (ta stála přes známost 1600,-), ale auto jezdilo i tak, akorát kolísaly otáčky při volnoběhu, pojistka levná, spotřeba dobrá (spotřebu mám na delší trasy při normál jízde ve většině případů pod 7l/100km a to mam 225ky 17" kola!) ... je to přesně to, co jsem hledal, chtěl jsem koupit 1.9 TDI, protože mám rád diesely, ale s mým ježděním (pod 10 000km za rok) se mi to moc nevyplatí :)
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Tatrman86
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 08.08.2009 09:42

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od Tatrman86 »

Ahoj,chci koupit mámě Golfa IV 1,6 74Kw automat nemáte někdo zkušenosti kolik to žere?Mam passata 2.0 automat a ten si servítky se spotřebou nebere

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od H8me »

Tatrman86 píše:Ahoj,chci koupit mámě Golfa IV 1,6 74Kw automat nemáte někdo zkušenosti kolik to žere?Mam passata 2.0 automat a ten si servítky se spotřebou nebere
to bude asi to samo :(
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Lucinka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.08.2009 16:41

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od Lucinka »

Jednou jsem zkousela kolik najezdim Km za 600kc (G4 r.v.1999 1.6SR 74KW) najela jsem 315km a to bylo same sourani po meste a do prace.Myslim ze slusna spotreba.

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od chasnik »

Lucinka píše:Jednou jsem zkousela kolik najezdim Km za 600kc (G4 r.v.1999 1.6SR 74KW) najela jsem 315km a to bylo same sourani po meste a do prace.Myslim ze slusna spotreba.
no ono záleží, kolik jsi platila za litr benálu... jestli 20 kč, tak bych tomu i věřil... 8)

Uživatelský avatar
chasnik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 277
Registrován: 26.06.2008 20:01
Bydliště: Dolní Lutyně (Ostravsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od chasnik »

nechci být nějaký VW pesimista, ale pokud je toho auta zbavím, tak asi půjdu do mondea TDCI. Mnozí z vás namítnou- trysky, čerpadlo... Ale repas všech vstřiků stojí 13t a pak je klid (pokud nebudu vycucávat naftu z bagrů). V té výbavě, prostoru a ročníku se holt VW cenama nechytá :(
Do benzínu už asi nepůjdu.

Uživatelský avatar
H8me
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1462
Registrován: 13.10.2007 21:36
Bydliště: Šumperk (49°N, 16°E)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od H8me »

chasnik píše:nechci být nějaký VW pesimista, ale pokud je toho auta zbavím, tak asi půjdu do mondea TDCI. Mnozí z vás namítnou- trysky, čerpadlo... Ale repas všech vstřiků stojí 13t a pak je klid (pokud nebudu vycucávat naftu z bagrů). V té výbavě, prostoru a ročníku se holt VW cenama nechytá :(
Do benzínu už asi nepůjdu.
njn, oni vi, proc se cenama nemuzou chytat :D .......
Loud pipes save lifes :)

Obrázek

Uživatelský avatar
Cenda
Člen klubu
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lodín

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od Cenda »

jelikož mám 16V tak doporučuju tento motor.jinak opravdu pozor na převodovky do roku 2002 byly poruchové.od roku 2003 už byly ok

Uživatelský avatar
Avanti
Pilot
Pilot
Příspěvky: 839
Registrován: 22.03.2009 11:05
Bydliště: Bučovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od Avanti »

Jak to tady čtu tak je asi celkem jedno jestli SR nebo 16V. Údržba stejná a cenově podobná, spotřeba záleží na tom, jak je těžká noha a spolehlivý jsou +- stejně :wink:
Diagnostika VAG-COM Max

Uživatelský avatar
indiego
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 07.09.2009 11:57
Bydliště: Brno - Bystrc
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od indiego »

Před měsícem sem si koupil v bazaru své první auto VW Golf 1.6 SR. S autem a s motorem sem spokojený, jede tak jak má a zatím žádné problémy. Spotřeba taky dobrá. Samozřejmě, že bych volil 1.6 16V kdyby byla možnost ale za daných okolností, které se mi tenkrát při koupi nabízeli sem radši volil 1.6 SR.
VW Golf 1.6 SR (Saugrohr) Highline 1998 --> http://bit.ly/aUyN18

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od g*o*l*f* »

Avanti píše:Jak to tady čtu tak je asi celkem jedno jestli SR nebo 16V. Údržba stejná a cenově podobná, spotřeba záleží na tom, jak je těžká noha a spolehlivý jsou +- stejně :wink:
Ono záleží, co od toho chceš a jaký rok kupuješ. Ty SRka byly celkem rozežraný, ale ty novější už "prý" tak ne. Ale já bych doporučoval ten 16V, je to novější motor se slušnou spotřebou, ale u 16V zase do 2 a půl tis otáček nečekej nic moc, zabírá až vršek, zato ale pořád až do červeného. U 8V zabírá spodek, ale na vršku se dost ztrácí. Mám 16V, jsem spokojem, dokáže jet svižně, na spotřebu nejezdím, často tomu dost šlapu a jezdím za 7 - 7,5 l/100. Mám tam daný kužel od K&N, zlepšil se zátah a zvuk je taky parádní. Takže pokud budeš mít možnost, jdi do 16V ;-). Pokud vezmeš SRko, tak dávej bacha na převodovky ;-).

Uživatelský avatar
P-Crew
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 11.09.2009 13:04
Bydliště: HK

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od P-Crew »

Čaute, já sem si před půlrokem koupil golfa SRko. Zezačátku paráda, pak to začlo malinko zlobit....zjistil sem že měl nalítáno přes 200k, stočenej tachák na 113k... ale to je celkem fuk....začal sem se v tom trochu hrabat....nový svíčky, kabely, baterka, filtry, kapaliny....až to skončilo u generálky, rozvodů a výbrusu:).....jinak co se týče jízdních vlastností tak sem naprosto spokojenej...a spotřeba, co si bude v dnešnídobě povídat...když to nežere 17l/100km jako X5(např.) tak si myslim že nemá ani cenu to nějak blíž rozebírat:)....a pokud jde někomu o spolehlivost, tak já osobně sám za sebe myslim(i když sem s nim neměl tu čest) že líp vychází přecijenom ten 16V, SR má časem dost průs**** motor ohledně průsaku oleje. Ale jinak je to podle mě dost o konkrétnim kusu a způsobu zacházení....ajk sem už řek, já sem se svim spokojenej a momentálně si nemužu stěžovat:)
VW Touran 2.0 TDi DSG 103kw BMM
VW Golf VI Variant 1.6 TDi Bluemotion
Audi A4 1.9 TDi S-LINE 115kw
Audi A6 2.5 TDI combi 132kw
VW Golf V 1.9 TDi variant 94kw
VW Golf IV 1.6 SR

Uživatelský avatar
fragma
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 22.09.2009 17:06
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od fragma »

P-Crew píše:Čaute, já sem si před půlrokem koupil golfa SRko. Zezačátku paráda, pak to začlo malinko zlobit....zjistil sem že měl nalítáno přes 200k, stočenej tachák na 113k... ale to je celkem fuk....začal sem se v tom trochu hrabat....nový svíčky, kabely, baterka, filtry, kapaliny....až to skončilo u generálky, rozvodů a výbrusu:).....jinak co se týče jízdních vlastností tak sem naprosto spokojenej...a spotřeba, co si bude v dnešnídobě povídat...když to nežere 17l/100km jako X5(např.) tak si myslim že nemá ani cenu to nějak blíž rozebírat:)....a pokud jde někomu o spolehlivost, tak já osobně sám za sebe myslim(i když sem s nim neměl tu čest) že líp vychází přecijenom ten 16V, SR má časem dost průs**** motor ohledně průsaku oleje. Ale jinak je to podle mě dost o konkrétnim kusu a způsobu zacházení....ajk sem už řek, já sem se svim spokojenej a momentálně si nemužu stěžovat:)
ja mam SR a jezdim za 7-8l/100km, dlouhodoby prumer mam 8l, pac jezdim po meste, hlavne domu-prace-domu, pomalu se mi ani nestihne zahrat motor(mam GIV). jinak Tabor-CB za 6,1l(120-130kmh) a po dalnici za 7,2(160kmh). na aute sem opravoval lambdu, filtry, brzdy, cep na PPkole, jinak zatim nic. a k predeslemu komentu... mame A6 3,0TDI quattro rv 2006 a po dalnici jezdi za krasnych 9-10l, pri 180kmh. po meste 11-12l, ale to uz je OT takze koncim:)

AldaKlinky
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 16.02.2008 16:00
Bydliště: Písečné (Kdesi na Vysočině) :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od AldaKlinky »

ozzy píše:
cheetah píše:Mám 1.6 SR asi 3/4 roku (najel jsem 18000km) a jsem fakt spokojenej. Jezdím normálně, když chci jet rychlejc tak to jede. Samozřejmě že to není TDI, ale ono nafta bez turba (SDI) taky není žádná střela. Myslím, že na normální klidnou jízdu je 8V jako stvořené. Jede líp odspodu než 16V a spotřeba není tak katastrofická. Jezdil jsem ve Fabce 16V a to je katastrofa. Na dojíždění do práce, na výlet i po dálnici nemám žádný problém. Jezdím 6,5l - 8l, podle nálady. Kdybych chtěl škudlit, tak jezdím na kole a ne autem :D.
Je to PRAVDA!!!
Taky se přidám :D Mám 1,6 SR a zatím 100% spokojenost :lol: (souhlasím i se spotřebou) :wink:
Na silnici jezdím nebezpečně jen na PS3 :-)

Uživatelský avatar
Kcko
Profík
Profík
Příspěvky: 924
Registrován: 07.09.2008 21:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyplatí se motor 1.6 SR 8V nebo 1.6 16V?

Příspěvek od Kcko »

Ani 8v ani 16V. Bud GTI nebo TDI. Tenhle nizkoobjemovej motor je uplne na nic.
Zere to a nejede to, vim to ( mel sem to, 8V a jezdil sem i 16V nejakej cas, na pr**l Ti da kazda ochcavka a spotreba po meste, a tim myslim poradny mesto ( Praha => ranni kolony, zacpy, kazdejch 100 metru krizovatka s cervenou ) => 10/11 L.

TO me fakt fascinuje, jak tady nekdo napise ze jezdi mesto za 7/8L. To bych to mesto teda chtel videt ;-)

Takze resume opakuji kdyz benzin tak GTI v jinym pripade TDI
http://www.rjwebdesign.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (Tvorba webových prezentací, E-shopy, CMS, Portály ...)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“