2,3 V5 kompresor

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gofy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 27.12.2008 20:22
Bydliště: Krásná 89 Frýdek - Místek 739 04

2,3 V5 kompresor

Příspěvek od Gofy »

zdar chlapi, mam takove choutky něco s tim motorem udělat..do turbiny se mi nechce i když by to bylo nejlepší, tak uvažuju o kopresoru, tak jeslti by mi nějaky prof neřek co vše n ato a k tomu, o isstalacoi mopresour nic psat nemusíte, ale helvně jen o jednotce a td..jak předělat tu elektroniku..dikes moc...popřipadě jestli už se to tu někde řešilo, tak napište kde..děkuju

Uživatelský avatar
Soty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 15.03.2008 23:27
Bydliště: Ustí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,3 V5 kompresor

Příspěvek od Soty »

Gofy píše:zdar chlapi, mam takove choutky něco s tim motorem udělat..do turbiny se mi nechce i když by to bylo nejlepší, tak uvažuju o kopresoru, tak jeslti by mi nějaky prof neřek co vše n ato a k tomu, o isstalacoi mopresour nic psat nemusíte, ale helvně jen o jednotce a td..jak předělat tu elektroniku..dikes moc...popřipadě jestli už se to tu někde řešilo, tak napište kde..děkuju
ahoj já to chci přeturbit nebo kompresor ,ale turbo je mi dostupnější.musí se nejdříve zmenšit kompresní poměr at to vše vydrží.koukni jak to dělají v USAhttp://forums.vwvortex.com/zerothread?id=4067848" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Soty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 15.03.2008 23:27
Bydliště: Ustí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,3 V5 kompresor

Příspěvek od Soty »

a ještě tady koukej http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=3967696" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Soty
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 368
Registrován: 15.03.2008 23:27
Bydliště: Ustí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: 2,3 V5 kompresor

Příspěvek od Soty »

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=2862822&page=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Gofy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 27.12.2008 20:22
Bydliště: Krásná 89 Frýdek - Místek 739 04

Re: 2,3 V5 kompresor

Příspěvek od Gofy »

to tu nikoho jineho jako nebere??to mame jenom ze Sotym takove plany??kopresor je ale lehčí,nemusí s etoho moc upravit,a tak ynepotřebuješ interkoler, ale zase netlačí to jako turbo no, ale ja mylsím že těch 30 koni by to mohlo přidat?podle mě stačí jen nainstalovat kompresor, a upravit mapu..ten motor by ot podle mě vydržel..to zase neni tako moc tlaku..kdybych tam foukal pul baru..nevím no..chce to nějake zkušenosti

Uživatelský avatar
Gofy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 27.12.2008 20:22
Bydliště: Krásná 89 Frýdek - Místek 739 04

Re: 2,3 V5 kompresor

Příspěvek od Gofy »

no, vidím že to tu nikoho mooc nebere to je škoda no..

LukasFCS
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 19.05.2008 19:12
Bydliště:

Re: 2,3 V5 kompresor

Příspěvek od LukasFCS »

Což o to,že nebere....ale nevím,zda je ten pětiválec vhodnej na takové razantní úpravy jako je dodatečná montáž turbodmychadla,nebo kompresoru.
Ber to tak,že je to atmosféricky plněnej motor a je to stavěné pouze na to atmosférické plnění.Je logické,že ten motor má rezervy,ale co kompresní poměr,vstřiky,spojka atd??

Ono i když píšeš,že chceš tlačit třeba "pouze" 0,5b,tak je to celkem razantní zásah do celého motoru.


Mám tu V5 tak nějak na běžné ježdění a to je taky důvod proč stim nic nechci dělat a asi i většina V5tkařů tady...
Na takové ty zásadnější úpravy je vhodná 1,8T a to ti mohu napsat z vlastní zkušenosti,protože oba dva ty motory velice dobře znám a zrovna předěláváme celou tu 1,8T...


Ale zase pokud jsi do toho tolik zapálenej,tak neni problem pokud by jsi šel do této úpravy,že bych ti domluvit ladiče buďto v německu,nebo,že by jsi poslal jednotku do USA.Kontakty tam máme velice dobré..



Jinak Soty,posledně nebylo moc času na řeč,když jsme byli pro ty 5.dveře,ale někdy se zastavím až budeš mít čas a v klidu pokecáme.
Už máš vyhlídnuté turbo??Nebo případně objednané?

Bořek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 13.01.2008 02:33
Bydliště: česká lípa

Re: 2,3 V5 kompresor

Příspěvek od Bořek »

jj taky mě tato myšlenka hlodala když sem v prosinci dělal repas motoru, ale pak mě to pustilo nechtělo se mi hledat nějakého blázna co mi předělá řídící jednotku... fakt je že když sem kokal na ty anglická fóra tak sem zase chytil slinu... No ale víc jak to turbo by mě lákal ten kompresor sem ještě mladej vocas co lítá většinou pod plnym plynem a nerad bych to po roce co to auto mám roštípal... na tuto V5 110kw by byl lepší kompresor nebo turbo??? zase nechci moc provokovat u nás je už tak každej nasranej že sem si koupil v 19 takové auto a oni jezděj felinama... pořád mi něco stím dělaj (vypuštěný kola, urvanej přední nárazník i s ostříkovačema světel, poškrábaný atd...) :cry: nechápu jak se někdo může mstít na autě (asi nevědí co to je si nato auto vydělat vlastníma rukam)

Tomáš Bůča Bučil
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 12.11.2017 18:02

Re: 2,3 V5 kompresor

Příspěvek od Tomáš Bůča Bučil »

Ahoj lidi, pokud nevadí, chtěl bych znovu otevřít toto téma, mám zrovna dva tyto motory k dispozici v Toledu a mám v plánu realizovat turbo úpravu s konrétním turbem K03 z Audi A3 1.8T 110kw, ale pokud se mi dostane pod ruku něco silnějšího, určitě sáhnu po jiném :). Dostal se někdo z přispěvovatelů dál, než z projektu ? Rád bych se přiučil :)

Předem díky za odpovědi :)

Uživatelský avatar
avalancheno1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1531
Registrován: 20.11.2008 18:22
Bydliště: Strakonice

Re: 2,3 V5 kompresor

Příspěvek od avalancheno1 »

ako?
"Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou problémy"

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“