Motor 1.8T Info

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Motor 1.8T Info

Příspěvek od R@ZOR »

Mam problem s GIV 1.8T (agu), vynechava a strili do vyfuku. Kdyz akceleruju a vytacim motor pres 3t.ot/min tak motor zacne strasne vynechavat a strilet do vyfuku. Nekdy se povede to vytocit bez problemu a nekdy, vetsinou v tahu na vyssi kvalt, to kolem 3t zacne strasne skubat a prskat. Nevite co by to mohlo bejt? Budu muset asi zajit na diagnostiku.. :|
Dik vsem za rady. :wink:
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: 1.8T (pomoc)

Příspěvek od DworiBak »

nejdřív to píchni na VAG možná že vynecháva válec(cívka,svíčka na odchodu)

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T (pomoc)

Příspěvek od bear »

VAG ti nic neukáže nebo ti to hodí vynechávání některej válců:(
mě to dělá to samý od 3 kvaltu od 3ti ot. to šklube každejch cca 500-800ot.
Byl jsem na vagu hodilo to sporadická chyba 1,2 válec, tak jsem prohodil cívky a vyhodilo to ještě jednou a od té doby nic, ale škubání zůstalo, další varinaty palivovej filtr (měl bejt měněnej při servise - ale jestli doopravdy byl to nevím), pak váha vzduchu ale zas mi na volnoběh nekolísaj otáčky takže to jsem taky zavrhl, další možnost byla klapka na tu se chystám hubou už 14dní ale ještě jsem ji neudělal :D další varinta byla pač nějakej kkt tam jebal do eletriky a kabely z ř.j. k dívkám jsou omotaný el. páskou ani jsem se pod ně nedíval :D
a chystám se na svíce ik20.
Když to vyřešíš dej echo :wink:

PS: sháním nějakýho šikovnýho člověka co vytáhne ř.j a načte mapy a všechny chyby popř. porovnal nastavení se seriovejma mapama

Uživatelský avatar
VWgolfGT
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2119
Registrován: 25.09.2007 14:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T (pomoc)

Příspěvek od VWgolfGT »

R@ZOR píše:Mam problem s GIV 1.8T (agu), vynechava a strili do vyfuku. Kdyz akceleruju a vytacim motor pres 3t.ot/min tak motor zacne strasne vynechavat a strilet do vyfuku. Nekdy se povede to vytocit bez problemu a nekdy, vetsinou v tahu na vyssi kvalt, to kolem 3t zacne strasne skubat a prskat. Nevite co by to mohlo bejt? Budu muset asi zajit na diagnostiku.. :|
Dik vsem za rady. :wink:
kdyz ti to dela to co pises kolik v tu dobu mas benzinu v nadrzi?

Uživatelský avatar
KarlosCZ
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 16.11.2008 00:37
Bydliště: VW GTI World
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T (pomoc)

Příspěvek od KarlosCZ »

R@ZOR píše:Mam problem s GIV 1.8T (agu), vynechava a strili do vyfuku. Kdyz akceleruju a vytacim motor pres 3t.ot/min tak motor zacne strasne vynechavat a strilet do vyfuku. Nekdy se povede to vytocit bez problemu a nekdy, vetsinou v tahu na vyssi kvalt, to kolem 3t zacne strasne skubat a prskat. Nevite co by to mohlo bejt? Budu muset asi zajit na diagnostiku.. :|
Dik vsem za rady. :wink:
Obrátil bych se na sotyho ten ti určitě poradí a rekne co tomu je..Neznám lepšího člověka na :) opravu a radu krz 1.8t ale i ostatní... :!: Je fakt borec :)
Snail Performance
http://www.facebook.com/snailperformancecz

Ibiza Cupra - KAT, EGR, SAI, N249, N112 a VAC - Off
VW Passat TD B4 Variant

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T (pomoc)

Příspěvek od R@ZOR »

VWgolfGT píše: kdyz ti to dela to co pises kolik v tu dobu mas benzinu v nadrzi?
Benzinu tam bylo jeste asi dost, cca 1/4 nadrze (rezerva nesvitila)..
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T (pomoc)

Příspěvek od R@ZOR »

To Bear: Pokud to opravim, dam vedet :wink: Pevne verim ze to opravim, pac se s tim takhle neda moc jezdit.. :(
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Uživatelský avatar
VWgolfGT
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2119
Registrován: 25.09.2007 14:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T (pomoc)

Příspěvek od VWgolfGT »

R@ZOR píše: Benzinu tam bylo jeste asi dost, cca 1/4 nadrze (rezerva nesvitila)..
tak si dotankuj najet par kilaku a zkus to co to udela :wink: melo by se to vytratit a jet to normalne

Uživatelský avatar
VWgolfGT
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2119
Registrován: 25.09.2007 14:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T (pomoc)

Příspěvek od VWgolfGT »

bear píše:
VWgolfGT píše:tak si dotankuj najet par kilaku a zkus to co to udela :wink: melo by se to vytratit a jet to normalne
8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

to co pisu mi taky delalo a delalo to kdyz sem mel pod ctvrt nadrze a kdyz sem dotankoval tak v pohode sice nevim cim to bylo ale takhle mi to makalo

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T (pomoc)

Příspěvek od R@ZOR »

Jeste me napadlo, jestli to nemuze delat blow off ventil? Mam original, kterej odfukuje do atmosfery (dira v sani je ucpana), pak je jeste vyndanej kat, ale to by nemelo vadit. Jinak volnobeh drzi v pohode a na neutral to jde vytocit v pohode, bez vynechani..
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Uživatelský avatar
peppa
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1671
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Re: 1.8T (pomoc)

Příspěvek od peppa »

typuju to na prasklou hadici od turba :mrgreen: projdi hadice od turba k ICčku koukni na ICčko a pak nahoru k sání jestli tam neni někde viditelně olej

nejlepší je to nafouknout to vzduchem a poznáš jestli to někde neutíka, já to dělam tak že vyndam filtrbox i s váhou a a zašpuntuju hadici co vede k turbu, a jak je škrtící klapka tak je tam hadice na přisavaní vyparů z nadrže, tak to vypojím a napojím tam kompresor na nafouknu to na cca 1bar a posloucham kde to utíka :mrgreen: dycky se něco najde

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: 1.8T (pomoc)

Příspěvek od DworiBak »

tak na tohle jsem si udělal udělátko i ventilkem nebod malí dirky se fakt špatně hledaj

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T (pomoc)

Příspěvek od R@ZOR »

To peppa: Dik za info, zkusim :wink: Ale je mi divny, ze nekdy to funguje uplne normalne a nekdy to skube a prska a vubec to nechce jet.. Kdyby byla praskla hadice, nebo jina netesnost, tak by to delalo porad, ne? :roll:
Pokud to tocim normalne, tak vse funguje jek ma, i blow off ventil odfukuju pekne..
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

Uživatelský avatar
R@ZOR
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1231
Registrován: 27.12.2007 10:52
Bydliště: Kousek od ČB
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8T (pomoc)

Příspěvek od R@ZOR »

Tak jsem to byl zas projet a najel jsem cca 100km a fungovalo to temer normalne! Jen sem tam to strelilo a nebo pri ubrani plynu to skublo, ale jinac zadnej problem. Jelo to paradne. Takze to prisuzuju asi nekvalitnimu benzinu.. Dojel jsem nadrz a natankoval 1/2 nadrze a funguje to 8) Nechci se radovat predcasne, nebo to zakriknout, ale vypada to, ze problem je vyresen :wink:
PS: To strileni by mohla delat i nejaka dirka ve vyfuku, ne?
Jinak dik vsem za pomoc! :!:
GIV GTI 1.8T, LPG, 180hp, 6q, 17" SPEEDLINE, brzdy RS
GVI GTD 2.0TDI, 170hp.

ajakoamper
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 25.05.2008 08:46
Bydliště: Choceň

Re: 1.8T (pomoc)

Příspěvek od ajakoamper »

nech si proměřit zapalovací modul

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“