spatny studeny start PD

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Alinek
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1285
Registrován: 10.08.2008 14:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: spatny studeny start PD

Příspěvek od Alinek »

Mě dneska při -10°C PDčko ASZ žhavilo o dost dýl než normálně.

A je podle vás normální, že tomu motoru se po nastartování nechce jet. Já vyjedu z parkoviště a hned jedu do kopce a na dvojku je to fakt hrozně lenivý, nechce se tomu vůbec do otáček. Samozřejmě to netočím na víc než 2 tisíce ot, než se to zahřeje, ale i tak je to hrozně líný. Po chvilce jízdy je všechno ok.

Dělá vám to PD taky? Já si nějak nevybavuju, že by se mi tohle minulou zimu stávalo..
Ex: VW Golf IV 1.9 TDI ASZ Pacific, chip @ 160 PS/390 Nm, EGR off, kovokeramická spojka Renovak, K&N filtr, brzdy Zimermann sport.

Uživatelský avatar
dHb
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 08.06.2009 19:19
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: spatny studeny start PD

Příspěvek od dHb »

já dnes v -13 startoval na třikrát... lonská zima byla ok... nedávno jsem nechával upravit řídící jednotku, začínám si myslet jestli to nemá nějaký vliv... ale byl jsem přímo u dieselpower, tak doufám, že tím to nebude... a jinak když ho nahodim, tak pak už je vše ok, točí normálně...
Passat 2002, 129 kw, HIGHLINE
Golf 2001, 122 kw, PRODANO
Allroad 2004, 184 kw PRODANO

Uživatelský avatar
zaja.cz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 203
Registrován: 15.03.2009 19:53

Re: spatny studeny start PD

Příspěvek od zaja.cz »

Včera jsem točil startérem snad i 10 sekund než to chytlo. Bylo -13.
Přes týden chci po nažnavení sáhnout na žnavičky, jestli se zahřívají.
Jinak doba žnavení je OK-podle snižující teploty se prodlužuje. Na VAGu se zdá vše OK.

Uživatelský avatar
kyblista1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 18.04.2008 08:22
Bydliště: Valhala-88
Kontaktovat uživatele:

Re: spatny studeny start PD

Příspěvek od kyblista1 »

Nebylo by na škodu nechat změřit tlaky motoru. Neříkám že to je váš problém ale kámošovi to taky v zime nechtelo chytnout . Dal to do servisu a rekli mu že ten motor nema potrebny tlaky.
Že nafta patří do kamen je kec jako kráva....

Dejv212
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 252
Registrován: 11.08.2009 21:34
Bydliště: Olomouc

Re: spatny studeny start PD

Příspěvek od Dejv212 »

Zdarec mam stejny problemy rano kdyz je tak -10 a vic to zhavi cca 8s po nastartovani motor slape chvilku jak na tri valce skousel jsem vymenit zhavice z OII 77kw po par dnech dopadli dost krute proste KO.Tak sem vratil ty puvodni jsou i mnohem silnejsi.Jinak jeste skusim cidlo teploty.
Přílohy
1
1
2
2
3
3

Uživatelský avatar
chandler1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: spatny studeny start PD

Příspěvek od chandler1 »

Ahoj, tak se přidávám do diskuze. Dnes ráno bylo podle palubáku - 17.5 st. C. Chytilo mě to až na počtvrté, hrozná mlátička snad 10 s. Při třetím pokusu o nastartování se mi rozsvítila kontrolka mazání a nápis STOP. Vždy jsme točil max 8 - 10 s.... Už má někdo řešení. Tohle se mi ale vůbec nelíbí. Jinak moto 96 kW, najeto 128000 km a olej long life..

Uživatelský avatar
AndyNawaro
Řidič
Řidič
Příspěvky: 156
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: spatny studeny start PD

Příspěvek od AndyNawaro »

Tak jsem zvedavy kdo tenhle problem vyresi... sice me se to s rotackou netyka, ale na zimu jsem koupil zhavice, starter, baterku, vyresil padani nafty a startuju na drc.
VW Бoрa TДи --- 81kW --- ЭГP OФФ

Uživatelský avatar
chandler1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: spatny studeny start PD

Příspěvek od chandler1 »

Já měl předtím G3 Variant, 66 kW a čip na 80 kW. Najeto 300000 a chytal jako víno, najel jsem 60000 a měnil jen filtry a olej, takže je to asi problém PD..:-((

Dejv212
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 252
Registrován: 11.08.2009 21:34
Bydliště: Olomouc

Re: spatny studeny start PD

Příspěvek od Dejv212 »

Zdarec takze vcera sem koupil novy zhavice a cidlo teploty a nepomohlo.Ted se zamerim na padani nafty kolega mi rikal at vymenim tandemovy cerpadlo ale za novy davat 10 000 teda nebubudu skusim dodelat cerpadlo jeste do nadrze jelikoz prvni PDcka ho nemeli.

Uživatelský avatar
Sakul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWotice
Kontaktovat uživatele:

Re: spatny studeny start PD

Příspěvek od Sakul »

Jestli pada nafta zjistis tak, ze das za palivovy filtr na privod nafty k tandemu pruhlednou hadicku, nebo pruhlednej malej palivovej filtrik. Pak na nej pred startem staci kouknout a hned zjistis jestli pada nafta nebo ne.

Uživatelský avatar
Sakul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWotice
Kontaktovat uživatele:

Re: spatny studeny start PD

Příspěvek od Sakul »

Panove zkuste priskrtit zpatecni hadicku od tandemu a pak to zkusit natocit. Me to pak chytlo krasne, zkusim pretesnit komplet tandem a uvidime. Jinak tohle plati jen pro ty co maji cerpadlo paliva v nadrzi.

KamilGTTDI
Pilot
Pilot
Příspěvky: 868
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: tam za humny

Re: spatny studeny start PD

Příspěvek od KamilGTTDI »

nemate spatny gumicky na PD vstrikovacich? Nehuli to bile po natoceni?

Uživatelský avatar
Sakul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWotice
Kontaktovat uživatele:

Re: spatny studeny start PD

Příspěvek od Sakul »

KamilGTTDI píše:nemate spatny gumicky na PD vstrikovacich? Nehuli to bile po natoceni?
Ja mam gumicky na vstrikach nove.

spanel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 06.12.2009 14:57
Bydliště: Mělník

Re: spatny studeny start PD

Příspěvek od spanel »

Sakul píše:Tak dnes v otevrene garazi -1°C. Odpojil jsem cidlo chlad. kapaliny, nechal nazhavit po dobu co svitila kontrolka zhaveni a i vice dokud neprecvaklo relatko zhaveni a chytnul na brnk. :) To cidlo chlad. kapaliny je asi rok stare. Nekupoval jsem ho sice primo u dealera, ale v autidilech Krc Praha, kde u neho meli napsano, ze je origo. Je na nem i vyrazene logo VW a AUDI. Stalo neco kolem 200, je to mozne za tu cenu, ze by bylo origo?

Není to možné ORIGINÁL stojí 640Kč tohle je druhovýroba a do roka koupíš nové.Nevydrží stejný problém jsem řešíl na Boře.

froddo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 23.12.2008 16:19
Bydliště: Plzen

Re: spatny studeny start PD

Příspěvek od froddo »

Zdravim.Mam TDi PD 85 kW 6ti kvalt a mel jsem stejny problem se studenymi starty tak od -10 stupnu.Nechal jsem vymenit zhavicky za nejake lepsi od Bosche a je to o 80% lepsi.Je to diesel tak jna zimu je to proste o neco horsi.Jeste muze drobet spadavat nafta.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“