GIV 81KW škubání

SDi, TDi, TDi PD

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Ladislav 66
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 19.02.2010 08:33
Bydliště: Podbořany

GIV 81KW škubání

Příspěvek od Ladislav 66 »

Když dojíždím ke ,,křižovatce" na neutrál tak motor škube - (jakoby jel na tři válce), toto se děje když už jedu skoro krokem a trvá to tak 10 vteřin, než úplně nezastavím, nebo nepřidám plyn. Jinak můžu jet třeba kilák na volnoběh a nic, jen když dojíždim.. Jo a totéž se děje i když couvám na neutrál (popř. sešláplou spojku) Díky

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: GIV 81KW škubání

Příspěvek od Goauld »

Typickej příznak vychozenyho dvouhmotnyho setrvačníku. Oprava je buď koupit novou sadu spojky s dvouhmotou a nepřijít tak o komfort při řazení a přenášení vibrací, nebo přestavět na jednohmotu z fábie s motorem ATD.
Dvouhmota je samozřejmě dražší a vydrží míň, ale je komfortnější, než levnější a téměř nepokazitelná jednohmota.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Ladislav 66
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 19.02.2010 08:33
Bydliště: Podbořany

Re: GIV 81KW škubání

Příspěvek od Ladislav 66 »

Goauld píše:Typickej příznak vychozenyho dvouhmotnyho setrvačníku. Oprava je buď koupit novou sadu spojky s dvouhmotou a nepřijít tak o komfort při řazení a přenášení vibrací, nebo přestavět na jednohmotu z fábie s motorem ATD.
Dvouhmota je samozřejmě dražší a vydrží míň, ale je komfortnější, než levnější a téměř nepokazitelná jednohmota.
To ale nevibruje když řadím, jenom když už skoro stojím..

KamilGTTDI
Pilot
Pilot
Příspěvky: 868
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: tam za humny

Re: GIV 81KW škubání

Příspěvek od KamilGTTDI »

je to jak pise goauld je to proste uz unavena dvouhmota...ma velky vule a cidlo tak ma spatne info o otackach motoru a cerpadlo se snazi dorovnavat davku na otacky motoru, staci? :mrgreen:

Radik27
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 16.06.2009 08:47

Re: GIV 81KW škubání

Příspěvek od Radik27 »

Taky mi to sem tam dělá, a opravdu je to setrvák. Možnosti máš 2, buď to neřešit a nějakou dobu jezdit a nebo vyměna. Já zatím s tím jezdím jelikož výměna je poměrně dosti nákladná věc:-( Hlavně starší se nevyplatí kupovat, jelikož dokud ho na auto nedáš tak nepoznáš jestli je vyběhaný a koupit starší za +- 4-5 tis a pak zjistit, že to je to samé ne li horší je celkem hodně velký risk. Nový stojí +-12tis? možná se dá koupit levněji, ale i tak je to darda. spíše by mně zajímalo jestli to může nějak uškodit motoru, když se s tím bude takhle jezdit? Máte někdo nějakou dlouhodobou zkušenost?

Radik27
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 16.06.2009 08:47

Re: GIV 81KW škubání

Příspěvek od Radik27 »

Jo jinak prevence na tohle je... NEPODTÁČET motor....kdyby lidi jezdili s auty normálně a ne na co nejmenší spotřebu a otáčky drželi na 1000-1100 tak bychom problémy se setrváky neměli:-):-)

Uživatelský avatar
Ladislav 66
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 19.02.2010 08:33
Bydliště: Podbořany

Re: GIV 81KW škubání

Příspěvek od Ladislav 66 »

Tak to je super, až začne klouzat spojka tak zainvestuju.. Teď s tím jezdím jako s náklaďákem (nevyřazuji) a neškube to.. Díky za odpověď

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: GIV 81KW škubání

Příspěvek od Batistuta »

Je to klasicky setrvák,jak píšou ostatní a odchází to většinou kvůli tomu,že tady má všechno najeto strašnej kotel,tak je to prostě vyběhaný,všechno má svojí životnost.

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV 81KW škubání

Příspěvek od Davwe »

Taky budu brzy menit setrvak. Jinak dneska uz dvouhmota neni vubec nakladna! Se slevama napr v kelly se da koupit pod 9 tis cely ctyrdilny set s dvouhmotou :) takze samotna dvouhmota uz nestoji pres deset tisic... Celkem prijemny zjisteni po tom co jsem zjistil ze musim vymenit setrvak.

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: GIV 81KW škubání

Příspěvek od Batistuta »

Samotnej setrvák je drahej,líp to vychází v té sadě od LUK,mám případně komplet sadu taky za 9000,- a skladem,na rozdíl od Kelly :D .Když tak SZ nebo tel. 721039889 .

Uživatelský avatar
Davwe
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV 81KW škubání

Příspěvek od Davwe »

Batistuta píše:Samotnej setrvák je drahej,líp to vychází v té sadě od LUK,mám případně komplet sadu taky za 9000,- a skladem,na rozdíl od Kelly :D .Když tak SZ nebo tel. 721039889 .
a jsi platce dph? :)

Uživatelský avatar
Ladislav 66
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 19.02.2010 08:33
Bydliště: Podbořany

Re: GIV 81KW škubání

Příspěvek od Ladislav 66 »

Tak jsem se byl informovat na vrakáči Škoda a setrvák z octavie za dva tisíce.. a lamela hezky vysoká co víc chtít.. Takže jak jsem říkal, až začne klouzat tak je to jasný..

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: GIV 81KW škubání

Příspěvek od Goauld »

To ses ptal na dvouhmotu setrvák, nebo jednohmotu ? Do použité dvouhmoty bych nešel, za 2000 nevíš jaká je a jak dlouho vydrží, navíc jestli je dobrá poznáš, až to dáš na auto, od pohledu ani po hmatu to nepoznáš, nejde to nijak vyzkoušet. A pochybuju, že by ti vrátili peníze, kdyby byla špatná...
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Ladislav 66
Řidič
Řidič
Příspěvky: 196
Registrován: 19.02.2010 08:33
Bydliště: Podbořany

Re: GIV 81KW škubání

Příspěvek od Ladislav 66 »

Goauld píše:To ses ptal na dvouhmotu setrvák, nebo jednohmotu ? Do použité dvouhmoty bych nešel, za 2000 nevíš jaká je a jak dlouho vydrží, navíc jestli je dobrá poznáš, až to dáš na auto, od pohledu ani po hmatu to nepoznáš, nejde to nijak vyzkoušet. A pochybuju, že by ti vrátili peníze, kdyby byla špatná...
Ptal jsem se na dvouhmotu a prodávající říkal, že všechny auta co rozprodává tak přijely. Tudíž není problém se s autem svézt a pak si to vyndat..a myslím, že když nebude škubat v oktávě tak ani v Golfu.
Jinak mám na tachu 310548 Km a myslím, že se nevyplatí investovat 10tis za novou sadu. Možná, že do té doby než mi spojka začne klouzat tak našetřím a tu novou sadu mu dopřeju..

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: GIV 81KW škubání

Příspěvek od Goauld »

Nevím no, tak to riskni a uvidíš jakej bude výsledek, samyho mě to zajimá jak dopadneš.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“